Страница 51 от 70 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1037
Like Tree182Одобрявам

LG телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #751

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #752

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    То това още от лятото, аз тогава взех 3 м на моя акаунт, оня ден взех 3 месеца на жената на акаунта . Не е само за лг

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #753

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    https://istyle.bg/apple-services Тук раздават 3 месеца на всички услуги.
    Този пост е редактиран от berpan; 11-12-22 в 16:43.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #754

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Някой знае ли, тези от ЛГ какви протоколи ползват за управление на друга техника с тяхното дистанционно? Направо ми 'скриха шайбата' имам logitech Z906 вързано е с оптичен кабел към ЛГ Ц2, от помощника на тв-то пуснах да пробва да го управлява и на третия опит успя. Сега мога да изключвам, усилвам и намаламалявам. Дава индикация на телевизора усилване намаляване и усилва и намалява логитека коректно. Сега вече чудното е как го прави? Понеже не инфраред, слагам си ръката и се обръщам с гръб към тв-то и логитека и пак работи :D за CEC не може и дума да става, не е инфраред, какво е?
    Хм, и дистанционното на Амазон стика го управлява така, въпреки, че той няма връзка с него (забоден е в хдми на тв, а в тв-то по оптика е включен логитека) явно е по инфраред и се отразява от някъде

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #755

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    tolostoi
    Дистанционното е Bluetooth, а управлението на свързани по HDMI устройства е чрез LG HDMI CEC
    https://www.lg.com/bg/tv-aksesoari/lg-mr22gn
    https://www.lg.com/uk/microsites/tv/simplink-function

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #756

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Това ясно, но логитека е свързан по оптика, не по хдми.
    berpan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #757

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    tolostoi
    Случайно да ползваш IR blaster ?



    LG TB 2023

    Долу са само предположения
    - тази година вероятно компанията ще спре сериите NANO

    https://journals.plos.org/plosone/ar...l.pone.0269134
    MLA насочва траекторията на светлината с помощта на лещи, за да увеличи ефективността на осветеността. Това позволява на светлината, която обикновено отразена навътре в панела, да се насочи към зрителя, увеличавайки общата яркост на панела. MLA технологията е използвана от мобилни устройства като Samsung Galaxy S21 Ultra. Чрез вмъкване на матрица с миниатюрни лещи пътят на светлината може да бъде оптимизиран, увеличавайки яркостта и намалявайки потреблението при по същото време. Корейската компания вече е преобразувала заводите за производство на OLED.EX , чиято яркост надвишава конвенционалните WRGB OLED с 30%.Като добавим и микролещите, общото увеличение ще бъде 50%, до достигане на пик от 1200 cd/m2.
    LG Display се сблъска с проблеми при първото прилагане на MLA, тъй като това бе довело до „зацапвания“ (известни също като mura), където повърхността на дисплея изглежда неравномерна.
    За да разреши това, LG Display планира да добави дисперсно лепило, използващо микроперли. Лепилото ще бъде доставено от японската Sumitomo, ако корейската фирма реши да поеме по този път.

    В сравнение с миналогодишния G2, само +20% увеличение. По мое мнение само подобряването на пиковата яркост на огледалните светлини със 100-200 нита не е толкова впечатляващо. Това, което би било по-въздействащо, е ако можеше да увеличи яркостта на целия екран със 100 нита, което би било по-съществена разлика и би затворило разликата между miniled и oled.

    Съмнявам се, че някой нормален може да направи разлика между 1000 и 1100 нита. Благодарение на закон на Вебер!
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97...BD%D0%B5%D1%80
    Натискането на яркостта има експоненциално намаляваща възвръщаемост.

    LG M3 Oled TV - това са LG G3 модели без MLA панел
    Накратко, серията LG M3 Oled TV е нито повече, нито по-малко от серия LG G3, със същия дизайн, но с външна безжична кутия, съдържаща всички конектори и част от електрониката. По-общо казано, оборудването на телевизорите LG M3 остава идентично с това на моделите LG G3, с една основна разлика, липсата на MLA технология (Micro Lenses Array)

    Също така съм уверен, че 2023 qd-oled телевизори все още ще бъдат по-ярки от woled с MLA.
    Плюс като добавим и използването от Samsung и Sony на ефекта "Хелмхолц-Колрауш". Това е човешки психовизуален ефект относно цветовете !
    https://ewikibg.top/wiki/Helmholtz%E...lrausch_effect
    Това е ефект на възприятие. Човешкото око възприема цветната светлина като по-ярка от бялата. Дали го използват активно или не е без значение, но може би го използват, за да намалят консумацията на енергия, макар че се съмнявам.
    Тоест червеното върху qd oled спрямо woled ще се възприема по-ярко чрез HK ефекта, тъй като qd oled хроматично увеличава яркостта на червеното, но WOLED трябва да използва ахроматична бяла светлина.

    Тази година се появиха първите 240 Hz OLED гейминг монитори, така че в близките 4-5 години очаквам появата на такива телевизори за гейминг.
    240 Hz OLED са с по-ясни движения от 360 Hz LCD дисплеи в операция за вземане на проби и задържане!
    https://www.avsforum.com/threads/ole...#post-62188609

    LG TV 2023
    resolution FHD UHD SUHD UHD SUHD
    series LR63
    LR57
    LR630B - HD !
    UR76
    UR75
    UR70
    UR81
    UR80
    UR91
    UR90
    QNED75
    QNED70
    QNED82
    QNED81
    QNED87
    QNED86
    QNED85
    QNED91 QNED99
    QNED96
    A3
    OLED
    B3
    OLED
    C3
    OLED
    G3
    OLED + MLA
    (55-77" only)
    M3
    OLED
    Z3
    OLED
    fps / Hz 50/60 50/60 43/75" - 50/60
    86" - 100/120
    50/60
    86" - 100/120
    50/60 100/120 100/120 100/120 8K - 60 Hz
    (99) 4K - 120 Hz
    (96)4K - 60 Hz
    50/60 40-120 48-120 48-120 48-120 8K - 60 Hz
    4K - 120 Hz
    BLU Direct Direct Direct Direct Edge Edge Mini LED Mini LED Mini LED - - - - - -
    -- -- -- -- 43UR90006LA
    43UR91003LA
    43UR91006LA
    43UR91006LB
    43UR91009LB
    50UR91003LA
    50UR91006LA
    50UR91009LB
    65UR91003LA
    65UR91006LA
    65UR91009LB
    75UR91003LA
    75UR91006LA
    75UR91009LB
    -- -- -- -- -- -- -- OLED42C31LA
    OLED42C32LC
    OLED42C34LA
    OLED42C35LC
    OLED42C36LA
    OLED42C37LA
    OLED42C38LC
    OLED48C31LA
    OLED48C32LB
    OLED48C34LA
    OLED48C35LB
    OLED48C37LA
    OLED48C38LB
    OLED55C31LA
    OLED55C32LB
    OLED55C34LA
    OLED55C35LB
    OLED55C36LC
    OLED65C31LA
    OLED65C32LB
    OLED65C35LB
    OLED65C36LC
    OLED65C37LA
    OLED65C38LB
    OLED65C39LC
    OLED55G36LA
    OLED55G39LA
    OLED65G33LA
    OLED65G36LA
    OLED65G39LA
    OLED77G33LA
    OLED77G36LA
    OLED77G39LA
    -
    OLED83G36LA
    OLED97G36LA
    OLED77M3
    OLED83M3
    OLED97M3
    OLED77Z36LA
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-12-22 в 12:16.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #758

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Не, оставих го в чекмеджето.

    Едит: Обаче това обяснява неща, явно има инфраред, бластера се ползва само за усилване, а си ги управлява по инфраред.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 13-12-22 в 07:31.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #759

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Набързо снимки, не ме бива много...

    HDR от youtube


    Black Adam (Dolby Vision)


    Разликата от 2" не се усеща въобще, което е нормално.

    Прави ми впечатление, че при SDR има загуби на детайли в сенките, така нареченият black crush. Може би с цел да се избегне "мигане/трептене", което се получава при почти черни нюанси - near-black overshoot / Chrominance overshoot.
    Не знам дали ако ползвам тези, ще има някакво подобрение...

    В първия момент помислих, че не поддържа 5.1/7.1 PCM през eARC, но просто трябва да се зададе изходящият формат да е задължително преминаващ (pass-trough), докато на Samsung-а си го отчита дори и на auto, но го подава като стерео, докато не се смени и при него на преминаващ (pass-trough). И тук се получава разминаване на звука, когато форматът е Dolby, при PCM няма разминаване. Хубаво слагат промяна на забавянето на звука, но щеше да е добре да може и отрицателна стойност да се задава (важи и за Samsung). Но като цяло LG-то се разбира по-добре със Samsung саундбара, винаги подава Dolby Atmos, докато Samsung tv-Samsung soundbar имаше проблеми с Atmos.

    За webos споменах, че не ми допада новият дизайн. Дистанционното също е малко странно - най-вече бутоните за смяна на каналите и регулиране на звука, не се разграничават добре и някой път натискам тези под тях. На предния модел бутоните си бяха във формата на знаците + - ˄ ˅.

    За HDMI 2.1 функциите нищо не мога да кажа, защото най-актуалната ми конзола е PS4 Pro, но по-нататък и това ще обновя. Иначе настройките за игри са доста, даже май прекалено много - black, white stabilizer, пък за RPG, за FPS и т.н.

    Вграденият плеър вече има цвят на субтитрите сив, т.е. когато се пусне HDR / DV буквите не светват и да трябва да ги четеш с очила, та дори и белият цвят не вади очи както при LG B8.

    Много съм доволен от тв, просто изброих дребните неща, които ме дразнят малко. Повечето смарт функции не съм ги пробвал и едва ли ще ги и ползвам - асистени като Alexa, Google. Четох мнения, че някои хора са имали проблем със свързването към безжична, че даже и жична, мрежа. Аз нямах никакът проблем. Преди ден се обнови и FW, не забелязах нещо по-различно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Frost; 13-12-22 в 13:14.
    hristoslav2 и CubanLinx харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #760

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    За цената си мисля, че е супер, колкото и недостатъци да има Ако ми падне оферта на такава цена, въпреки че не ми трябва тв в момента, и аз нямаше да се колебая дори за миг. Иначе евала за искреното мнение. Доста хора си хвалят само совето, понеже вече са го купили, но не споменават недостатъците.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #761

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    На тъмното сдр видео, помпай зеления бутон от дистанционното да кажеш какво инфо дава... 440, 400, 444 ...
    И колко бита
    Frost одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #762

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    За цената си мисля, че е супер, колкото и недостатъци да има Ако ми падне оферта на такава цена, въпреки че не ми трябва тв в момента, и аз нямаше да се колебая дори за миг. Иначе евала за искреното мнение. Доста хора си хвалят само совето, понеже вече са го купили, но не споменават недостатъците.
    Всеки тв си има някакви недостатъци, въпросът е да не са натрапчиви. И предния път като взех oled си казах, че повече lcd не, също и samsung не. Но в последствие пак взех lcd, и то samsung. През цялото време ме дразнеше сивото (защото черно там няма), неравномерната подсветка и други софтуерни проблеми. Ако не беше тази цена, едва ли щях да взема такъв oled в момента.
    Наскоро имаше спор за големината на тв, че на запад почнали 75" в спалнята да слагат... та, там отиде въпросният Samsung сега, да се отбележи за статистиката, че вече и тук има.

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    На тъмното сдр видео, помпай зеления бутон от дистанционното да кажеш какво инфо дава... 440, 400, 444 ...
    И колко бита
    Това важи, доколкото виждам, за сигнал през HDMI, а аз снощи гледах 1080p SDR филм през USB и ми направи впечатление.
    Този пост е редактиран от Frost; 13-12-22 в 14:10.
    CubanLinx одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #763

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Не бих го нарекъл спор даже. Опитват се да спорят глупаците (без изобщо да ги е назовавал някой), които, явно имат компелкси, че още не влизат в статистиката. А тя е красноречива. Както казах, до година (макс две) и тук ще се търсят мнения за все по-големи диагонали. Реодвното цъкане по сайтовете на търговците също е показателно - все по-често свършват олед партидите с диагонал от 77" и 83" и минават дни, докато се появят налични бройки. Иначе със сигурност и тук одавна има хора с такива телевизори в спалните си. Просто никога няма да седнат да си губят времето по форумите като нас. Мисля че и друг път съм споменавал, но преди време от Киров бяха пуснали снимка от къщата на техен клиент, който се беше оборудвал с аудио на стойност около 100К. Телевизора беше 55" С1 и простаците по коментарите се напдреварваха кой от кой по-голям бисер да изплюе.....
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 13-12-22 в 14:08.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #764

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Написах го в кръга на шегата, защото се сетих за мненията на тази тема, иначе едва ли съм първият... Също бях попаднал на тази снимка от Киров, и се бях зачел в коментарите, повечето бяха "отчайващи".

    Вече постоянно има промоции за кредит без лихва, дори до 20 вноски, което прави много по-достъпни скъпите ел. уреди... като 83" OLED.

    Живи и здрави да сме, за такива неща да си даваме парите...
    CubanLinx одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #765

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията

    Разликата от 2" не се усеща въобще, което е нормално.

    Прави ми впечатление, че при SDR има загуби на детайли в сенките, така нареченият black crush. Може би с цел да се избегне "мигане/трептене", което се получава при почти черни нюанси - near-black overshoot / Chrominance overshoot.
    Не знам дали ако ползвам тези, ще има някакво подобрение...

    В първия момент помислих, че не поддържа 5.1/7.1 PCM през eARC, но просто трябва да се зададе изходящият формат да е задължително преминаващ (pass-trough), докато на Samsung-а си го отчита дори и на auto, но го подава като стерео, докато не се смени и при него на преминаващ (pass-trough). И тук се получава разминаване на звука, когато форматът е Dolby, при PCM няма разминаване. Хубаво слагат промяна на забавянето на звука, но щеше да е добре да може и отрицателна стойност да се задава (важи и за Samsung). Но като цяло LG-то се разбира по-добре със Samsung саундбара, винаги подава Dolby Atmos, докато Samsung tv-Samsung soundbar имаше проблеми с Atmos.
    Загуба на детайли в сенките има най-вече при VA/FALDтв-те,защото затъмняват зони и всеки пиксел не свети отделно.При OLED ако усещаш такова нещо,може би малко трябва да се засили яркоста.
    При edge led няма загуба на детайли в сенките...защото там няма сенки,всичко е сиво(когато черното не е близо до 0!...аз го броя за сиво,по-тъмно или по-светло,ама сиво).ЗаIPS не мога да кажа от собствен опит,но като гледам стойностите за контраст ги броя като сиво...ама гледано в мъгла.
    За звука трябва да се смени през настройките,наистина(LG BX),но няма проблеми с/през eArc.
    Или казано грубо си мисля....''Да ти имам проблемите'' ....пък на тая цена бива да ти се струва ,че не всичко е топ.
    Наливай си чашката и ...на здраве.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=Frost;1047082]
    Наскоро имаше спор за големината на тв, че на запад почнали 75" в спалнята да слагат./QUOTE]

    Това е според нас...тъй като ''на запад'' също има различни хора.Например преди 10-на години даваха къщата на един баскетболист.В спалнята имаше само едно легло и срещу него два(!) тв-ра над два метра диагонал....ами като не е чувал човека за picture in picture,пък и явно не чете форуми.
    За това споровете са само да си чешем езиците във форумите.Иначе истината е по-скоро простичкото-''голям телевизор няма''
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 70 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1214
    Последно: Вчера, 21:59
  2. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  3. TCL 2020
    От DOLBY VISION 4K във форум TCL телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-20, 04:33
  4. Евровизия 2020
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 14-03-20, 20:22
  5. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе