Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

49SK8500PLA странене проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #1

    49SK8500PLA проблем

    Здравейте имам следния проблем с този модел въпросния. Така стъпка по стъпка.
    Всичко си работи безгрешно (5г) единствено IP телевизията (от скоро) малко ту е има ту е няма не може да се зареди, но си казах това е от DC те има проблеми... След време се получи един такъв проблем със plex всичко насича като талпа под директно възпроизвеждане. Без да се транскодира нещо сече каро за световно... А преди и 120 гб 60/80 mb/s без проблем върви . След 2 часа рестартиране на рутери компютри телевизори и всякакви най-накрая се оправи след издърпване на щепсела на телевизора. И всичко се оправи. Ама за малко като се започна едно забавяне ама на всичко ip телевизия you tube HBO все едно си пуснал стрес тест на процесор. Телевизията сече plex сече и транскодира без да има повод или да му е зададен и яко сече ... Оправя се след рестарт и то за малко 2/3 клипа от туба и пак върти геврека дори и на IP телевизия да не говорим на нещо друго. Пълен батал все едно от преди 20 г модел. Дистанционното NERBAOTI I изчезва мишката.
    смених си компа с нов доставчика фактори ресет изяде телевизора. Това последното го стабилизира ама след 2/3 дена пак се забавя. Във туба автоматично пада на 360 п. Нета мие бърз 300 mbps. Има лан кабел със него е ужас на WI FI е една идея по добре.
    Въртят ми се идеи управлението на дъното, bad sector на ram какво може да му има... Както и кака може да се оправи. Преинсталиране на FW iили CFW
    Този пост е редактиран от Rangel88; 26-02-24 в 21:16.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Има вероятност за дефектирала памет, но това може да се установи само с диагностика в сервиза. По старите телевизори нямат буферна памет, а това води до насичане и замръзване на картината - поради това, не са подходящи за директно гледане на филми от нета.
    Не съм следил този проблем, но се надявам със стрииминга вграден в последните топ модели този проблем да е решен.

    Може ли да пробваш следното - разкачи телевизора от IP телевизията и използвай директно вградените в телевизора тунери. Остави само връзката с интернет по Lan. Оставяш го да работи така в продължение на 3-4 дни и пиши подробно, дали има и какви са промените в работата му.

    Също така може да потърсиш някакво решение при руските колеги
    https://webos-forums.ru/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Има вероятност за дефектирала памет, но това може да се установи само с диагностика в сервиза. По старите телевизори нямат буферна памет, а това води до насичане и замръзване на картината - поради това, не са подходящи за директно гледане на филми от нета.
    Не съм следил този проблем, но се надявам със стрииминга вграден в последните топ модели този проблем да е решен.

    Може ли да пробваш следното - разкачи телевизора от IP телевизията и използвай директно вградените в телевизора тунери. Остави само връзката с интернет по Lan. Оставяш го да работи така в продължение на 3-4 дни и пиши подробно, дали има и какви са промените в работата му.

    Също така може да потърсиш някакво решение при руските колеги
    https://webos-forums.ru/
    Ако е рамта ще трябва някой много кадърен техник за диагностика...
    И най-важното този телевизор си работеше 5/6 г без грешка няма как да е от липсата на буфер...
    Тоест да го пробвам само със лан ??? IP телевизията е ползвам от приложение не от BOX... От тунера какво да хващам цифрова телевизия ???
    Проблема го прави на всичко plex hbo you tube Smart Share даже и вади съобщението на lg за че няма интернет.... А всичко си има има и бокс на А1 като се заинати така пускам го веднага във същата мрежа всичко ток и жица. А хайванчето LG няма мрежа... Гасиш вадиш щепсела пускаш и литва като нов за колкото си реши 1/2 часа или дена. Но започва със постепенно забавяне лека по лека така.
    Но ще пробвам само на лан. Ама със лан е много по бавен телевизора...
    Този пост е редактиран от Rangel88; 26-02-24 в 21:15.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #4

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Пускаш го на вграденият цифров тунер - ефирна, кабелна, каквото намериш(задължително разкачаш външните устройства) + интернет оп Lan кабел.

    Два дена бях на гости... абонат на IP телевизия от A1...Това което видях, като картина ме ужаси.... и след час изгубено време в опити да пооправя картината от менюто на телевизора, ми идваше да набия целият алчен костюмиран мениджмънт на компанията.
    Брутално компресирана картина с генерирани междинни кадри. Второто не можеш да го изключиш!...Отвратителна мазно плавна, и размазана картина.
    Заложили са на количеството предлагани програми, а качеството на картината...са го заебали.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-02-24 в 14:08.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пускаш го на вграденият цифров тунер - ефирна, кабелна, каквото намериш(задължително разкачаш външните устройства) + интернет оп Lan кабел.

    Два дена бях на гости... абонат на IP телевизия от A1...Това което видях, като картина ме ужаси.... и след час изгубено време в опити да пооправя картината от менюто на телевизора, ми идваше да набия целият алчен костюмиран мениджмънт на компанията.
    Брутално компресирана картина с генерирани междинни кадри. Второто не можеш да го изключиш!...Отвратителна мазно плавна, и размазана картина.
    Заложили са на количеството предлагани програми, а качеството на картината...са го заебали.
    Добре но аз до вчера бях на DC а там беше трагична работата.
    Аз съм в Пловдив някакви фрапиращи разлики в картината срещу на DC IP телевизията не съм видял. Но IP телевизията по принцип аз не я гледам. От IP телевизията я чуя новини или national geographic само за фон. По ми е Зора за интернета по-бърз от на DC и промоционална такса 20 кинта затова минах. Телевизора главно работи като геймърски монитор за компютъра и каквото се гледа всичко през Plex което е на компа свалени.
    Но аз останали само с лан кабел пак мога да ползвам IP телевизия от приложението youtube Plex ...
    Ето снощи как го забелязах какво прави докато си браузвам в YouTube жената без да иска натисна копчето на бокса и той се включи и тръгна през HDMI линка и веднага се включи на неговия порт когато го върнах обратно в YouTube на телевизора почна да се забавя. Бърз рестарт от дистанционното всичко се оправи.
    И после след по-така мъжката ровене в YouTube без никакъв външен фактор като върнах назад YouTube спря да си зарежда приютата на клиповете и така пак се забави. Съответно и всяко друго приложение от телевизора. Може да стане в plex може да стане в HBO disney apple в YouTube в IP телевизия

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #6

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Имам съмнение че китайското боксче за IP телевизията, прави някакъв проблем през HDMI кабела свързан към телевизора. за това те помолих да го разкачиш използваш само вграденият в телевизора цифров тунер и интернет.
    Ако при тези условия, нямаш проблеми то съмненията ми ще се окажат верни. Ако ли не - проблемът е в телевизора.

    Не забрявай, че всички участващи устройства - телевизор, бокс, компютър..трябва да са вързани на един токов кръг(контакт/разклонител).
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-02-24 в 21:39.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Проблем е на лице от месец месец и нещо. Главния заподозран беше DC и затова преминах на А1. И имаше някакви подобрения.
    С други думи боксчето е тук от двата дена вкъщи а проблемът е от месеци нещо. Даже бокса беше изключен снощи го пуснах да пробвам нещо пак с него как работи като е забавен телевизора.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #8

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Пробвал ли си ъпдейт на телевизора ?

    https://www.lg.com/bg/poddryjka/prod...9SK8500PLA.AEE
    Detailed applicable model list : Please check with reference Tab exactly
    * SW information

    1. Improvement
    1) Fixing minor bugs in software
    2. Applicable model list
    55SK9500PLA
    65SK9500PLA
    55SK9500LLA
    65SK9500LLA
    49SK8500PLA
    55SK8500PLA
    65SK8500PLA
    49SK8500LLA
    55SK8500LLA
    65SK8500LLA
    49SK8100PLA
    55SK8100PLA
    65SK8100PLA
    75SK8100PLA
    49SK8100LLA
    55SK8100LLA
    65SK8100LLA
    49SK8000PLB
    55SK8000PLB
    65SK8000PLB
    86UK6500PLA
    86UK6750PLB
    OLED55B8PLA
    OLED65B8PLA
    OLED55B8LLA
    OLED65B8LLA
    OLED55B8SLC
    OLED65B8SLC
    OLED55B8NLC
    OLED65B8NLC
    OLED55B8SLB
    OLED65B8SLB

    3. Release History

    [03.00.95]
    1. Minor Bug Fix

    [03.01.40]
    1. Revert the Tricolor New Spec Implemntation 1.4 (CIS Only)
    2. To improve Magic remote control operation disabled issue during Magic remote control on/off repeatedly.

    [04.10.06]
    1. Google Assistant is also available in the following countries.
    (Australia, Canada, France, Germany, Korea, Spain, United Kingdom)
    2. Alibaba voice AI feature is available in China.
    3. You can control the TV (channel change, volume control, input switch, etc.) using the Google Home / Amazon Echo Smart Speakers in the following countries as well.
    (Google Home : France, Germany, Japan, Korea)
    (Amazon Echo : Australia, Canada)
    4. We have reduced the amount of time the cursor is displayed when not moving the MRCU.
    In addition, Minor Bugs are fixed.

    [04.10.20]
    1. To improve that the subtitle is not displayed when HbbTV app in on

    [04.10.36]
    1. To improve issue of external AV Receiver "Not Supported" error when playing Dolby Atmos content

    [04.10.65]
    1. To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On

    [05.10.10]
    1. Improving Google Assistant service
    2. Improving Amazon Echo service
    3. "Direct TV Now" ready for 2018 yeares of product launch
    4. TV Remote service expansion to 14 EU countries
    5. Adding Compensation function in OLED model Auto Off condition
    6. Adding 18Y HDCP2.3
    7. Adding to Israeli STB Universal Remote Control
    8. Fixed minor bugs

    [05.10.25]
    1. Improved the issue of intermittent playback stop when playing 4K content of VUDU app.

    [05.10.35]
    1. fix the abnormal termination in Disney+ App

    [05.10.40]
    1. Add HEVC logo to user guide

    [05.10.50]
    1. fix that playback doesn't work when setting YouTube speed to such as x2

    [05.20.01]
    1. Fix minor issues including the failure of access to certain website in the browser

    [05.30.10]
    1. Improved disconnection in certain apps after software update

    [05.30.20]
    1. Software update contains minor bug fix

    [05.30.25]
    1. Fixing minor bugs in software

    [05.40.09]
    1. Fixing minor bugs in software

    [05.40.26]
    1. Fixing minor bugs in software

    [05.50.10]
    1. The voice recognition feature has been improved.
    2. LG Channels expanded its availability to more countries. (some countries in Latin America)

    [05.50.15]
    1. Fixing minor bugs in software

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пробвал ли си ъпдейт на телевизора ?

    https://www.lg.com/bg/poddryjka/prod...9SK8500PLA.AEE
    По принцип дори оня ден го пробвах пак да ме потърся update нямаше нов и би трябвало да си е със стария ъпдейт. Ама май от година не съм получавал ъпдейт за този телевизор. Трябва да видя точно с коя версия съм и дали е най-последната. Някакви варианти за CFW или бета тест на нещо..
    От сервизно меню преинсталиране на FW наново с изчистване на всичко тотално....

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #10

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    TV_Software_Update_Guide_v3.pdf
    https://gscs-b2c.lge.com/downloadFil...27onxWR60JI7Mw

    SW File(Version 05.50.15) Detailed applicable model list : Please check with reference Tab exactly
    Software_File(Version_05.50.15).zip
    15/06/2023 834 171K
    https://gscs-b2c.lge.com/downloadFil...VxCAetSXhot5sA


    https://webos-forums.ru/topic5051.html

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #11

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Колега WiFi/Bluetooth модула се ебава и затова имаш проблем и с дистанционното. Няма нищо общо нито с бокс вързан по HDMI, нито със софтуерни ъпйдейти... Проблема е отдавна известен и е в много модели от онези години. Препоръчвам ти да погледнеш моята тема и по конкретно един от последните отговори, където по съвет на друг колега си реших проблема с едно бързо отваряне и напръскване със спрея, който съм оставил като линк в мнението.
    Натисни - #17
    Този пост е редактиран от berpan; 28-02-24 в 00:28.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    TV_Software_Update_Guide_v3.pdf
    https://gscs-b2c.lge.com/downloadFil...27onxWR60JI7Mw

    SW File(Version 05.50.15) Detailed applicable model list : Please check with reference Tab exactly
    Software_File(Version_05.50.15).zip
    15/06/2023 834 171K
    https://gscs-b2c.lge.com/downloadFil...VxCAetSXhot5sA


    https://webos-forums.ru/topic5051.html

    Няма ли 5.60.00
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #13

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    На последния софт си, не е от това...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    А случайно да има нещо от типа на преинсталиране на ново на FW. От флашка или repair от service menu???

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: 49SK8500PLA странене проблем

    При токов удар може да сдипли софта.

    Ако не е от софта имам лоши новини ===> вероятно е LED driver, така го наричат техниците --> хардуерна платка която управлява екрана да изобразява картината. Истината е, че проблемът може да го посочат само в оторизиран сервиз на марката, защото производителя само такива сервизи снабдява със диагностична апаратура. Останалите сервизи "тестват криво ляво" каквото могат, но без техника и без правилния диагностичен софтуер са гола вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 4К Телевизор LG 49SK8500PLA.
    От Bobsano във форум Приключили продажби
    Отговори: 12
    Последно: 14-10-21, 22:45
  2. Отговори: 0
    Последно: 01-04-11, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе