Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 60

Избор на 55'' за филми и Xbox

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #16

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Иди и виж конкретното LG, ако не ти харесва чак тогава се чуди за другите модели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #17

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    TCL отпада значи. Тепърва ще хода да гледам наживо. А относно Hisense модела, по-лош ли е от ЛГ-то по-горе ?

    Сравних Hisense, LG и TLC модела който написахте, че няма проблем с лаг и на input лаг-а Hisensa e s 50ms което незнам много ли е, но в сравнение с другите е 5 пъти повече



    - - - - - - - - - -

    Преди малко ходих в магазина да видя TLC c715 просто да видя модел на марката и LG 7450 обаче освен рекламите които се въртят друго неможе да се види. Служителите май нищо не разбират, а не им се и помага много. Дистанционно немогат да дадат поне да видя менютата как са и колко бързо реагира самия телевизор. Питах само дали са добри TLC и ми казаха по-скоро среден клас, за LG ми каза че са най-добрите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от marto7; 08-10-20 в 13:21.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #18

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    За тези пари това са моделите. И много да мислиш и да чакаш за мнения свише, няма да се променят нещата. Аз бих избрал модела на ЛГ.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #19

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Туй ЛГ като гледам наличностите в сайта на ТМ май само мостри са останали, така че хубаво го огледай и тествай ., в ТП има наличности май.
    И ако наблягаш на ФИФА-та - добре , но ако играеш игри с повече тъмни сцени или гледаш филми вечер (още повече пък ако са ХДР) - не е добра идея.

    Също е добре да си вземеш някоя лупа или да снимаш с какъв панел е, че ако е и с ония недоразумения WRGB ... има да ни псуваш тука

    п.п. ето ти още един за около 1000лв - https://edigital.bg/led-televizori/p...evizor-p799657

    п.п.2 и два от Самсунг - май само тия са поостанали към 1000лв
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/12173
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/19140
    Този пост е редактиран от svetlio1; 08-10-20 в 18:08.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #20

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Е ясно е че това са моделите + може би нещо на Самсунг просто повече мнения от хора, които разбират ще са от ползва, защото в магазина явно немогат да ми помогнат с аргументиран отговор, явно и те незнаят или не съм уцелил магазина. Разлика в картината немога да хвана при положение, че на всички телевизори върват различни видеа. На LG-то забелязах че на ярко син фон погледнато от близо се вижда доста отчетливо мрежа или по скоро самите ледове. На другите телевизори гледах, но на рекламите им нямаше синьо и не се вижда. За Hisens-a бях най-надъхан, но няма къде да го вида наживо. Другия вариянт е ако го поръчам от Extreme digital гледах че има 14 дни право на връщане. Някой ползвал ли е техни услуги и има ли проблем с връщане ?

    На телевизора ще се играе основно фифа да. Тъмни игри не играя и филм на заганеса лампа вечер се съмнявам да гледам или ще е много рядко.
    Иначе панасоника го видях и на предната страница, ама повече ме дърпа към Hisense или LG. Също така неможах да му видя Input delay-а на него. По-добъл ли е от останалите според теб ?
    Този пост е редактиран от marto7; 08-10-20 в 18:42.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #21

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    моделът на Hisense който си избрал за сравнение е от 2019 година(буква B в края).
    https://www.displayspecifications.co...son/41841581c5

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #22

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Знам че е 2019 просто това е предложения на предната страница модел. Като визия най-много ми хареса, но ако ще имам проблеми го пропускам. Модела на LG също е 2019 година. Тоя модел на Hisense от 2020 в пазарувай го слагат в категория QLED и не е толкова тънък като другия, но рамката пак е много малка и отпред седи много добре. С какво е по-добър от 2019 модела ?
    И като цяло в сравнение с другите предложения. Най-вече спрямо LG-то и Panasonic-a също ми стана интересен
    Този пост е редактиран от marto7; 08-10-20 в 19:08.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #23

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията

    На телевизора ще се играе основно фифа да. Тъмни игри не играя и филм на заганеса лампа вечер се съмнявам да гледам или ще е много рядко.
    Иначе панасоника го видях и на предната страница, ама повече ме дърпа към Hisense или LG. Също така неможах да му видя Input delay-а на него. По-добъл ли е от останалите според теб ?
    Като клас и възможности са
    1.Хайсенс-а
    2.Панасоник/TCL/Самсунг
    4.ЛГ

    Вече писах - като дългогодишен ползвател на Панасоник (пък и е най-голям) вероятно бих избрал Панасоник-а или някой от Самсунг моделите по-горе, но доста трудно и първо бих намерил възможност да видя китайците - ЛГ , както писах - не бих взел повече IPS панел за игра и ХДР съдържание .
    Всеки си има предпочитания и най-добре е да се видят по възможност на живо , а после да се поръча онлайн и ако нещо не е наред - връщаш.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #24

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Знам че е 2019 просто това е предложения на предната страница модел. Като визия най-много ми хареса, но ако ще имам проблеми го пропускам. Модела на LG също е 2019 година. Тоя модел на Hisense от 2020 в пазарувай го слагат в категория QLED и не е толкова тънък като другия, но рамката пак е много малка и отпред седи много добре. С какво е по-добър от 2019 модела ?
    И като цяло в сравнение с другите предложения. Най-вече спрямо LG-то и Panasonic-a също ми стана интересен
    Ако става въпрос за HISENCEU7QF по-доброто му е ,че е Qled/FALD.Ако ще гледаш филми обърни повече внимание на второто.Но в по-ниските цени мисля изобщо няма подобен модел,защото това е скъпо удоволствие.
    За игри,забавяне и др. не съм се интересувал,но мисля,че и там е добре.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #25

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    @Svetlio1 Какво не е доброто на IPS панела за игра ? От сегашното LG съм много доволен, като е пак с IPS панел. Незнам HDR дали има и дори какво е. Него пак го избирах доста време и в крайна сметка го взех него и направо се родих, но нямаше как да не съм доволен от него защото скочих на него директно от 32 инчов филипс на 10 години. Операционната система и Magic Remote са много добри, но пак казвам не държа на марката и ако Панасоник или Hisense е по-добро директно взимам. Като даже Hisense ми е фаворит в момента, само че модела от 2020 почнах да гледам че предишния с тия 50мс незнам дали няма да го забелязвам и да ме дразни. Новия модел е 20мс. Има ли шанс да се усеща и да е проблем при игра ? Допада ми и функцията за гласова команда която има. Лошото е че все още не намирам физически магазин в който да отида и да го видя на място.

    @inches9 Точно за този модел става въпрос да. Ще се ползва главно за игри и филми, като може би игрите ще преобладават. Фифата е основното което ще се играе на него и ако има забавяне със сигурност ще го усетя и ще ме дразни много, тъй като съм свикнал много с тая игра и ми правят впечатление и най малките недостатъци. На предишния ТВ като играех се усещаше и беше доста изнервящо, което ме принуди да играя на монитора преди да взема сегашното 43 LG

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #26

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Както писах - не е добре с всякакви тъмни кадри - дали ще е игра или филм/телевизия - контраста им е под 1000 , черното е сиво. За ХДР сигнал, каквито са почти всички нови игри си е направо смях в залата особено и без локално затъмнение (то и толкова им е ХДР на тия с по 300 нита ).
    Като лаг - всичко под 40мс едва ли ще го усетиш, а моделите от последните 2 години са обикновено под 20мс.
    Но щом основното е ФИФА и подобни - напълно си е достатъчен още повече, че нямаш друга база за сравнение освен пак подобен ЛГ - само го провери да не е бройка/модел с WRGB панел - там ни резолюция, ни контраст ... абе недоразумение някакво и аз не знам каква им беше идеята с тия панели.
    То и който и да избереш е добре да го поръчаш онлайн, че да имаш 14 дни вариант за връщане ако нещо не е наред или не ти хареса.

    п.п. с кой хвох си, моделите на Самсунг имаха добра връзка с ХО еС/Х и настройка за кадрите и намаляване на лаг-а (само не съм проверявал дали с всички работи добре или само със 100хцте им модели)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #27

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    В момента съм с Xbox One, но нищо чудно след нова година да се сдобия с новия Series X. Какъв е тоя WRGB панел и къде се гледа. Досега като им гледах характеристиките на всички изброени до тука не съм го срещал
    Панасоника мога да го видя утре в технополис, Hisense досега търсих и няма къде да се види, а друго си е да го видя наживо и да разгледам поне системата как е.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #28

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията

    @inches9 Точно за този модел става въпрос да. Ще се ползва главно за игри и филми, като може би игрите ще преобладават.
    За филми е без конкуренция при тези цени.За игри не съм се интересувал,но доколкото си споманям не е зле.
    Виж тези ревюта за игри,едното е за американския модел,главната разлика е че е андроид.Но специално за този модел не се оспорва и от ЕU ревютата:
    https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h8g
    https://www.avforums.com/reviews/his...v-review.17094

    Умната телевизионна система е интуитивна и бърза с приличен избор от приложения, както и Freeview Play и всички догонващи услуги в Обединеното кралство. Забавянето на входните игри също е прилично на 17ms, но не разполага с всички стоки HDMI 2.1 за VRR или ALLM.
    При USA ревюто данните са доста за това и не мога да преценя дали на практика има разлика.Може би по-запознатите ще ти обяснят.Не знам дали има разлика и в конкретните бройки.
    Този пост е редактиран от inches9; 08-10-20 в 20:37.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #29

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Тоя Hisense незнам ама май ще отпадне. Точно в сайта който си дал avforums има специална тема за ревюта на този модел и като се зачетох доста недоволни има от някакви работи и търсат firmware update-и.
    Утре ще погледна наживо Панасоника да го прецена, както и няколко модела на Samsung

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #30

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Взимай си LG, стига с тия глупости HiSense и TCL били преди LG-то... HiSense - естествено, че ще има недоволни. Това е все едно да си вземеш телевизор на Bosch.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор предимно за филми.
    От pocket във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-19, 20:01
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-01-15, 19:31
  3. съвет за 32 за xbox/ps3/4, футбол и филми. до 550-600
    От lantisa93 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 17:35
  4. Избор на TV до 1700 лв предимно за филми
    От forpass във форум Телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 06-01-14, 11:57
  5. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 12:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе