Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 60 от общо 60
Like Tree9Одобрявам

Избор на 55'' за филми и Xbox

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #46

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Как да разбера дали е с wRGB тоя модел на LG ? И по добър ли ще е от Samsung 8072 ?
    Гледах на Самсунг и Q60T е на добра промоция в Edigital. По-скъп е но заслужава ли си тая разлика 300лв в парите ?

    @inches9 Еми защото незнам че са по-добри. Аз ако знаех нямаше да питам. Отхвърлих го главно заради по-лошата система и дистанционното което изглежда не толкова съвременно като на останалите 2 телевизора. Отделно четох ревюта, че най-големия проблем на модела е много отразяващия екран.Почти като огледало бил. Иначе на визия ми допадна доста. Системата версия 5.0 на следващия модел я видях в интернет и не е зле и работи бързо. На този като е 4,0 може ли да се упдейтне до 5 ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #47

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Не знам кое до какво може да се ъпдейтва,но започваш от най-маловажното-дистанционо и оп. с-ма.
    След като не използваш кой знае колко какво те интересува това?А пък ако не ти харесва за 100 лв. ...има,няма ...може да си купиш Андроид бокс.....
    Аз повече няма да пиша в темата защото бях излишно подробен.И не е много важно какво на мен ми харесва,а кое е важно за теб.
    Успех!

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #48

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Как да разбера дали е с wRGB тоя модел на LG ? И по добър ли ще е от Samsung 8072 ?
    Гледах на Самсунг и Q60T е на добра промоция в Edigital. По-скъп е но заслужава ли си тая разлика 300лв в парите ?

    @inches9 Еми защото незнам че са по-добри. Аз ако знаех нямаше да питам. Отхвърлих го главно заради по-лошата система и дистанционното което изглежда не толкова съвременно като на останалите 2 телевизора. Отделно четох ревюта, че най-големия проблем на модела е много отразяващия екран.Почти като огледало бил. Иначе на визия ми допадна доста. Системата версия 5.0 на следващия модел я видях в интернет и не е зле и работи бързо. На този като е 4,0 може ли да се упдейтне до 5 ?
    За мен не си заслужава - ако намериш миналогодишен Q6/7 - по-добре.

    Дист. у-е на Панасоник си е удобно - малко ретро , но удобно. ОС на никоя марка, освен при тия с Андрод не се ъпдейтва до по-висока версия - тъпа политика на фирмите производители, за която е крайно време някой (ЕС ?) да им потърси сметка.
    А 4лъскавите" панели имат предимство в по-детайлната и с по-голяма дълбочина картина - нали все пак не очакваш модели до 1000лв да поставят и най-добрите отражателни филтри ?

    Щом отпадат другите предложения , аз съм за Самсунг-а - може евентуално да изчакаш още малко ако се появи и 55TU8500 на подобна/близка цена .
    Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #49

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Еми не съм го отхвърлил напълно просто гледам да изключвам едно по едно. Ако мислите че е по читав Панасоника може и да е той. По оценки в Rtings иначе самсунга го дават най-добре, но панасоника там го няма.
    Преди малко в една друга тема в тоя форум мернах че Hisense H8G модела за САЩ е същия като U7Q, който го продават тук. В сайта този H8G има много високи оценки

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #50

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Дадох ти линк за 74003lb в Технополис, който в графа наличност го има в магазините на цяла България. Можеш спокойно да го видиш на живо там.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #51

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Днес пак ходих да разглеждам и най-много ме грабват Samsung TU8072 и TU8502. Гледах ги и LG и модела 74003lb както и 81003lb, ама ми се иска да пробвам нещо различно от сегашния и затова повече клона към самсунга между двата.
    Стават ли тия модели и ако да, заслужава ли си разликата от 300лв между двата ? Разгликата гледам, е че 85 серията е с Dual Led, каквото и да значи това.
    Този пост е редактиран от marto7; 10-10-20 в 17:02.

  8.  
     
  9. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #52

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Във ниския клас всяка марка си има предимства и недостатъци:
    ЛГ- малко време за реакция, добър ъпскейлинг, добра обработка на процеора, бърз смарт, удобно дистанционно, лош черен цвят и back light bleeding.

    Самсунг - малко време за реакция, приличен ъпскейлинг, прилична обработка на процесора, бърз смарт, приличне черен цвят, лоши ъгли на виждане, липса на дтс кодек, не реалистични цветове.

    Филипс- добра обработка на процесора, приличен ъпскейлинг, андройд, бавна операционна система, по тъмни дисплей, не достатъчно добър звук.

    Панасоник-меки и топли цветове не натоварваща очите, хубав дизайн, ъпскейлинг ужасен, смарт ограничен, edge led с не равномерна подсетка.

    Сони- излизат извън бюджета моделите който са читав и си заслужава сумата отгоре за тях на фона на другите марки.
    И това е много на кратко за тези марки, че ако трябва да опиша всичко ще е до утре сутринта.
    DOLBY VISION 4K одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #53

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Панасоник- ъпскейлинг ужасен.
    И как го реши това - ако имаш предвид турските ишлемета от най-ниските серии на Панасоник - пояснявай го , за да не заблуждаваш.
    Като ъпскейл едва ли има видима разлика при основните марки в тоя клас.

    edge led с не равномерна подсетка.
    Това също си е до късмет и го има при всички марки .

  11. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #54

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Може би защото ги продавам от 5 години и съм ги тествал с какви ли не файлове за цветове насичания, обработка и тн, и то на всяка една марка която предлагаме. Но конзола съм пускал само на Сони, ЛГ и Самсунг. Все още не съм имал време да се заиграва с моделите от 2020.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #55

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Я разкажи тогава за "ужасният ъпскейл на Панасоник" - как го установи , какво тества и на кои модели го тества

    Щото аз (от това дето гледам вкъщи), а и всичко дет съм изчел не са установили такъв "ужасен ъпскейл".

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #56

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    Някой знае ли къде мога да проверя колко херца са различните модели ? В Displayspecification на всичко пише 50/60хз, пробвах и няколко по-скъпи модела и си пише едно и също. Почнах да разглеждам и 65 инчови да вида какво е положението, защото мерих и ще мога да събера и 65 попринцип. Моделите 65 които гледах са Samsung 65TU8002 и LG 71003. Hisense модела U7Q също е на добра цена, но засега не ми е вариянт, защото няма къде да го видя преди да го взема.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #57

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    65 инча, 100 херца, пак за около 1000 лв ли търсиш?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #58

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    1300-1400 таван. Има модели по големите вериги които са по 1800-1900лв, в Edigital и други онлайн магазини са 400-500лв надолу. Интересно ми беше да си сравна моделите, които споменах в горното мнение дали някой от тях не е 100hz, понеже гледах в едно ревю пишеше че LG 65 модела е 100херца а в displayspecification си го дават 50/60

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #59

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    marto7
    Samsung от Q70 нагоре(+ сериите The Serif, The Frame от 50" нагоре)
    LG от UN8500 и NANO850 и нагоре
    Sony от XH85 (XG85) и нагоре
    Panasonic от HX940
    Philips няма 100Hz LCD

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...ta-p544528452/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...66-p573923460/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...na-p555357717/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p457492983/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...0e-p553599252/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-10-20 в 17:20.
    ronnie72 и gurcayy харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #60

    Отговор: Избор на 55'' за филми и Xbox

    След като изиграх 1 игра на 55 инчов тв от 2.5м дистанция, почти сигурно размера който ще взема е 65. В апартамента за който го взимам ще се гледа от дистанция 2,6-2.8м, а на 55 инчов тв от такава дистанция не ми е удобно. В момента играя на 43' от 1,6м и е доста по-добре от 55 на 2.5м

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Избор на телевизор предимно за филми.
    От pocket във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-19, 19:01
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-01-15, 18:31
  3. съвет за 32 за xbox/ps3/4, футбол и филми. до 550-600
    От lantisa93 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 16:35
  4. Избор на TV до 1700 лв предимно за филми
    От forpass във форум Телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 06-01-14, 10:57
  5. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе