Резултати от 1 до 5 от общо 5

LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #1

    LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

    Здравейте! От скоро имам LG OLED55BX3LB и се чудя има ли софтуерен вариант за гледане на филми с DTS аудио поток или просто да си купя hdmi кабел и да ги пускам от компютъра? Не съм имал LG от доста години и забелязвам тази позната ( на моменти досадна за мен) отново функция, а именно - светли сцени се осветяват, тъмните стават по-тъмни. Предполагам няма on/оff опция, но да питам все пак. Бих бил много благодарен, ако някой ми дъде съвет за оптимални настройки, защото съм много незапознат в тази материя. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #2

    Отговор: LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

    За другото не знам, но за моето Сони ползвам настройките на картината от сайта на Rtings. Пробвай от същия сайт дадените за твоето ТВ.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/bx-oled/settings

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3

    Отговор: LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

    Цитат Първоначално публикувано от nikoloff Виж публикацията
    Не съм имал LG от доста години и забелязвам тази позната ( на моменти досадна за мен) отново функция, а именно - светли сцени се осветяват, тъмните стават по-тъмни.
    Изключи всички "подобрители" на картината - еко функцията, светлинният сензор, подобрител на контраста..

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4

    Отговор: LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

    DTS се прехвърля с програма към DD.За проблема с тъмни/светли сцени,не знам защо казваш ,че е опция.Не забелязвам такова нещо на LG B6 и LG BX .
    В настройките на BX има опции динамичен цвят и динамичен контраст с няколко положения-изкл./ниско/средно/високо....
    Опитай с промени в тях ,като погледаш известно време ,за да установиш какво ти харесва.
    Ако намалиш контраста,вероятно ще получиш по-малки разлики в тъмни/светли сцени....

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: LG OLED55BX3LB и няколко въпроса за него

    Благодаря ви за отговорите. Намерих и конвертор към АC3, което ще свърши работа най-вероятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  2. Няколко въпроса за LG 42 LW5590
    От Pronto във форум LG телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 11-10-12, 17:17
  3. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе