Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By hristoslav2

Здравейте! Странен проблем с тв LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    3
    #1

    Здравейте! Странен проблем с тв LG

    Здравейте! Имам много странен проблем с телевизор LG 42LF5800 : Това е модела https://www.displayspecifications.com/bg/model/2fa21e2
    Проблема е следният - при стартиране на телевизора се появява екран LG Life`s good и си остава в това положение. Никакви други функции не работят в този момент освен да го загася и да го включа отново и пак само това показва. Пробвах с изключване от захранването, но уви не помогна. Пробвах и с разкачени всякакви кабелаци по него за един ден, но пак тръгва и остава в същото положение. Не е показвал някакви подсказки, че има проблем. Ако има и някакво значение - последно го бях нагласил да се изключи сам и когато го направи го включих пак и оттогава е така. Моля, за идеи или да го карам на сервиз. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #2

    Отговор: Здравейте! Странен проблем с тв LG

    Това е модел отпреди шест години - 2015. Да се надяваме, че не е дефектирал мейн борд, а нещо по леко.
    Вероятно проблем с напрежението за main board - например раздути кондензатори на захранващият блок.
    Изключваш, разкачаш всичко, сваляш задният капак и оглеждаш кондензаторите на захранващият блок(Power board) - кафявата платка. Гледаш дали няма такива с раздути капачета....ако откриеш такива, преписваш значенията им, търсиш нови и заменяш.

    Ако те мързи го занеси в сервиз.
    Firenze69 и Zapryan харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Здравейте! Странен проблем с тв LG

    Благодаря за мнението. Ще го отворя, лошото е, че време ще имам чак другата седмица, но това да е проблем. Иначе наистина е от 2015 модел, но не е гледан много и се е държал винаги добре до този момент.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #4

    Отговор: Здравейте! Странен проблем с тв LG

    Да си пробвал или правил софтуерен update преди появата на дефекта?
    Токови удари, проблеми с кабелната или нещо подобно?
    Това ми прилича на повреден/ изтрит firmware, а не на hardware проблем

  6. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Здравейте! Странен проблем с тв LG

    Здравейте! Днес отворих капака, но видими дефекти не видях. Update не съм му правил, защото е зададен автоматично да си го прави. Явно ще се носи на сервиз.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 30-06-20, 07:39
  2. Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG
    От Petar Petrov74 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 12-03-20, 22:44
  3. Здравейте имам проблем с климатик митцубиши хипер инверторен не работи ПОМАГАЙ ТЕ
    От Форката във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-18, 22:30
  4. Отговори: 5
    Последно: 17-01-12, 20:23
  5. здравейте проблем с 5.1 звук от лап топ
    От marto_dj във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-10, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе