Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #1

    Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Здравейте, искам да попитам,за следният проблем. Значи купих си "Втора ръка" от Човек.Телевизора е Бил ползван малко, по неговите думи, външно визията му е Перфектна и затова и го купих. 3D TV Samsung UE 46 F6500 SS. дълго време търсих точно подобен модел телевизор с Тънка метална рамка ,по-висок клас от "Старите Самсунзи".. след инсталирането и слагането на Модул за Каблена ТВ, работеше добре .И започна да прави Следният проблем няколко пъти :
    -- По време на гледане на ТВ независимо на кой канал гледам,,Решавам да сменям от дистанционното някой друг с копчетата Нагоре,надолу и изведнъж ТВ се Само изклюва,все едно съм натиснал да се Изключи.,след което се Рестартира сам ,,тръгва и пресвятка няколко секудни,,Пауза и Пак се само изключва,..така 2 пъти направи и се Закрепи и тръгна
    -- После пак веднъж,,,.след време,,незнам коллко може би седмица,,две...Пак гледам ТВ и решавам да УВеличавам Звука на телевизора....и пак Изведнъж се Рестартира..пак цък релето,рестарт..тръгва,,Пресвятка ЕКрана( дисплея) и пак Угасне,,пак рестарт,.това всичкото го прави сам..Нагала се да отида и да изключа от Контакта,..После след 10 тина минутки включвам и тръгва
    Изчетох доста за "Проблемите" по Марката ТВ Самсунг,,прегледах му Електролитните Кондензатори,,Няма нито един НАДУТ,с перфекстна визия са
    Четох че може да е от платката "Мain board" , най-вероятно Тунера нещо да прави проблем..разбрах че от Старият Собственик е Ползван на Сателитка..в Вилата му..
    Успях с доса Усилия да намеря точно точният Модел на Платката с Процесора - Маin Board за модела BN94- 006223S ,с поръчка от Извън БГ..адски трудно да е са намери части за ТВ особено след Гаранция,,тука в Сервизите това ше кажат и така или иначе се стига до Оправяне С Платка.не се занимават с поправка
    Искам да попитам,някой "Колега" който е Имал подобен проблем и да знае,От какво Става това "Рестартиране" точно като се Натискат Бутони на дистанционното и най-вече За сменяне на Канали и Увеличаване..
    Искам да знам Какъв е Прпоблема..Разговарях с "Старият Собственик" на Тв,той се кълне,че при него Не е правил такива неща..че незнаел,разбира се аз Не му вярвам,,но Телевизора сега работи,но просто...В някой ден момент,,ако натисна някоя вечер Дистанционното и ще започне пак,,с това Рестартиране..Всякаква Информация ми е добре дошла,,Благодаря Предварително
    А и да уточня Харесвам си Телевизора,,Вече както казах,съм му взел Платка Резервна,която струва 200 лв и НЕ мисля да го продавам,.Визията му е Перфектна,,Дизайна Също,,Няма нищо Общо с "Новите така наречени 4К" дето са ниско Бюджетни..Просто..

    - - - - - - - - - -

    Забравих да уточна,,Правих и Опит за "Ъпдейт" чух че някой модели Телевизори правели такива проблеми ако не са Ъпдейтнати,,,Няма налични Нови Ъпдейти за F series..стар е модела..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Провери състоянието на бутона on/off който е на самия телевизор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Здравей,..Отварял съм го Веднъж да проверя в какво състояние са всички Електролитно кондензатори,...но отпред на панела Няма бутон...има само един мн малък светодиод..Може би имаш напредвид "Вътре" в самият телевизор,,при Свален заден капак..това ли е..

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #4

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Отвори и прегледай дистанционното- да не е замърсена отдолу гумената подложка с бутоните. Почисти я заедно с платката.
    Постави му галваничен разделител на входящият коаксиален кабел.

    Проблемът може да е и в захранващият блок- трябва да се замери подаваното от него напрежение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #5

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Цитат Първоначално публикувано от Petar Petrov74 Виж публикацията
    Няма бутон...има само един мн малък светодиод.
    Няма ли един джойстик отзад в долния ъгъл за локално управление? Модела на TV не е li SSXZG?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG


    Първоначално публикувано от Petar Petrov74
    Няма бутон...има само един мн малък светодиод.



    Няма ли един джойстик отзад в долния ъгъл за локално управление? Модела на TV не е li SSXZG?




    Да,има точно сега го намерих и снимах,действително не бях обърнал внимание на този Бутон,,не бях се заглеждал долу ..Намерих го и го снимах, Ами бутона с леко Натискане си кликва и премигва 3 пъти "Червеният диод " и след това тръгва,,,Ти може би имаш в предвид нещо да Прави Беля..или да е "заял" нещо,.това ли имаш в предвид,,,Натиснах го веднъж и той накара Диода да премигне 3 пъти и ТВ си тръгна,,мисля че е Ок,,даже ще Приложа снимки на Бутона направих 2

    - - - - - - - - - -

    Ето го отзад бутона

    - - - - - - - - - -

    Здравей, Не е от Дистанционното у-ние и аз се осъмних първо в него,,Накарах мой съсед който има Samsung UE 40 H 6200 3D и пробвахме с Неговото дистанционно, и направи същият проблем, почна да Примигва,Рестартира едно след друго,,близо 4..5 пъти и неуспях да го Изключа от Дистанционното и се наложи от самият Контакт,,След което оставихме близо 10 тина мин,..изключен нацяло от КАбел,.Контакт всичко изкарахме и го накарах да донесе Тунера от Неговата Кабелна ( Външен HD на А1) и го включихме в единият HDMI отстрани ,,след което ТВ тръгна БЕЗ проблем и Усилвахме,,Намаляхме,,сменяхме каналите,,Не направи Никакъв проблем...След този случай ,мислим че нещо Проблема е от "тунера" в Самата Платка на Мainboard...той се съмнява да не би да е нещо някой малък Елемент или кондензатор или незнаем,в самият тунер ,и да прави Проблем,,Но лошото е че ТУнера е Вграден и мн трудно се Разпоява,,има мн крака над 30,,Сервиз изобщо няма да се Занимава,,направо ще искат "Цяла Платка" за смяна,,затова и аз си я намерих..Но искам да знам От какво прави това,,

    P.S НЕсъм мерил Напрежения от тази "Захранваша Платка",.Незнам как да го направя,,Добре де,,това с Напрежението няма ли да оказва Проблем При всяко Пускане и Работа на ТВ, А не само когато той си Поиска,.Според мен,,това изгле сякаш ТВ се "Натоварва " от нещо..И изведнъж се Рестартира..
    Притесняваме това,че Дори и да сменя Майнборед Платката цялата,.С друга която купих,,да не стане така ПАк да прави това Рестартиране


    а и сетих се още нещо,,Пробвах ТВ да гледам ПРЕЗ HDMI 2 пъти филм от Компютър и за мое учудване,,,Картина има,,Тръгва филма.НО НЯМА ЗВУК,,Съмнявам се да не ПРави нещо проблем тази "Маinbord" нещо да не е УДряла светкавица,,незнам,,

    - - - - - - - - - -


    Ето Снимка на "Mainboard" и Бутона отпред

    - - - - - - - - - -

    Здравей,,несъм мерил както споменах Напрежение,,,добре,де. ако има такъв проблем,верояно е от Някой от Кондензаторите в "Захранваща Платка"...възможно е,но телевизора не е чак толкова "Стар",,Позлван е някъде 1г или 2 максимум,което е Нищо след което е прибран в кашона и е пуснат за Продажба и аз ги купих,.
    Защо прави това - "рестартиране" само когато СЕ Усилва или СЕ СМеня канал от дистанционното.. Ако се пусне тв и не се пипа,,има дни Изобщо не прави Никакъв проблем
    Явно нещо Става,,Някакво натоварване ли,,И аз незнам,,И го кара да се рестартира..И лощото е че все едно Неможе да тръгне, няколко пъти Рестарт и пак,рестарт и пак,И трябва да се Изк;ючва нацяло след което Тръгва..ясно е че нешо не е наред...
    Аз затова и купих Резервна Платка,,да я сменя в един Момент,,сега карам с Неговата си,,не искам да Базикам все пак,,това е Резервен вариант,,ако неможе да се разбере Причината,,за този проблем.чак тогава,,..

    - - - - - - - - - -

    Ако някой е имал подобен проблем с Телевизор,ще се радвам да сподели...или пък ако е сервизен служител..също..Нямам идея,от какво е това.. Но го прави когато съм усилил от дистанционното..Очаквам ви,
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #7

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Я пробвай един ден, да работи на цифрова ефирна телевизия, да видим, дали пак ще го прави този номер. Неслучайно писах, да си поставиш галваничен разделител на коаксиалният кабел.

    Ако и тогава го прави - сменяш main board.

    п.с.
    редактирай си поста по-горе - изчисти излишното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Благодаря ти за Отговора,,аз изчетох внимателно всичките по-горе писани от мен и от Вас..като съвет..Аа значи точно с тази цел Накарах А1 ( Мтел бившата) да ми сменят КА-модула ( бях с такъв до като почна да прави товаІ) те дойдоха и ми дадоха Външен Приемник ( Тунер )HDMI и сега с него карам близо Месец от началото на февруари,..Всички проблеми изчезнаха.,,ДО тези Дни,,Пак започна да прави това..Мисълта ми е. Ако трябва да слагам Галваничен Разделител..ше имали смисъл да го правя,,като сигнала влиза в HD- Приемника на А1 първо..реално не е Директно в моят ТВ ( Тунер ),,.Понеже ако Беше БЕЗ Приемника им на А1,,тогава Да..
    Как мислиш.. Да сложа ли Преди да влезен Кабела в Самият приемник външен ..него са го свързали с HDMI kabel към един от Портовоете на ТВ..там няма как да се сложи

    - - - - - - - - - -

    И одеве го направи,,Много интересно .Пускам ТВ..тръгна на една футболна среща..след 20 секунди взех дистанционното и Увеличих Звука ..излезнах от стаята да свърша нещо.,.Връщам се след 6..7 минути и Явно се е Рестартирал...И пак заради Това - Натискане за УВеличение на Звука..какво точно става,,с това немога да разбера,по какъв начин Кара да се Прецаква ТВ..

    - - - - - - - - - -

    Да добавя, след 4 часа гледане на ТВ, реших да намаля звука и Веднага след натискането на Бутона ..Се Изключи и рестартира Телевизора..Извадих го от Контакта и след 2 минути изпробвах следното.. Извадих Кабела на HDMI приемника и го пуснах на Без Сигнал...и взех да увеличавам,,,НЕ прави проблем
    -- Поръчах и един Галваничен разделител,ще го свържа но ще е след като дойде,но невярвам да е от него,понеже всичко става след като се Натиска Дистанционното на ТВ за Увеличаване или Намаляне и Каналите..Ако увеличавам с Дистанционното на Приемника,Проблем Няма..или нещо дава "Накъсо" или от Говорителите или "Мainboard",,незнам..

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #9

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Проблемът може да е в приемника на А1. Подобни на твоето опраквания има с потребители на Булсатком-ите примници.

    Изключи двете устройства от контакта, после разкачи HDMI кабела.
    Настрой телевизора на цифрова ефирна телевизия и тествай следващите 24 часа как ще се държи и пиши.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Здрвей, Христослав2 Добре,още днес ще го направя това. Ще пусна през Антенния вход сигнал на Ефирната телевизия,да пробваме и ще пиша...От вчера съм поръчал и Галваничен разделител..като дойде утре ( събота ) ще попитам къде да го свържа,,най-вероятно Преди входа ,,кабела който ше влиза в Приемника на А1 или Антената..

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #11

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Галваничен разделител се поставя на коаксиалният кабел от кабелната или антената, преди буксата за антенният вход на телевизора.
    При монтажа, трябва да спазиш посоката на сигнала обозначена върху него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Така направих това, изключих Приемника и мушнах Кабелната в Антенния вход на ТВизора.. и като гледах ,реших да Увелича с Дистанционното Звука..до 19,20 увеличих и ТВ се Рестартира,,,.Отново..Явно това е Проблем на Платката,,( по-лошият вариант)..Незнам какво да мисля..https://www.facebook.com/bl.angel.94...9690935420874/

    Ето това е адреса на видеоклипче направих да се види нагледно..от моя фейсбук е

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #13

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Нещо се разминаваме.. Като пиша цифрова ефирна телевизия, имам в предвид с външна антена, а не с кабела от кабелната телевизия.

    Няма достъп до видеото от фейсшитнята
    За съжаление това съдържание не е на разположение в момента
    Последвали сте връзка, която може би е остаряла или е видима само за аудитория, към която не принадлежите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #14

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Здравей,благодаря за Бързият Отговор..А разбирам не съм те разбрал да.. Аз просто махнах всякакви тунери и друго на "Чист" кабел само..Нямам Антена за съжеление.ще сложа някаква ако намеря от Стар ТВ дето се слага отгоре имаше някъде в нас ..Колкото да пробвам
    Но като цяло пропблема остава, при рязко задържане на копчето за увеличаване и заби.. няма как да кача друго видео,но това не е от значение,просто заснех малко да покажа,,

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #15

    Отговор: Здравейте,Проблем с Samsung UE 46 F6500 SSXG

    Ако предавателят е наблизо или има добра видимост към него, не ти е нужна антена , а само парче коаксиален кабел свързан към антенният вход на телевизора - 2-3 метра кабел стигат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 09-05-16, 12:12
  2. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 14:50
  3. Проблем с рамката на Samsung F6500
    От trans във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-15, 17:59
  4. Продавам SAMSUNG BD-F6500 Smart 3D Blu-ray & DVD Player
    От lubopiten във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-13, 10:02
  5. Отговори: 3
    Последно: 09-05-13, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе