Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree10Одобрявам

Мнение за LG 86UQ91003LA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    В случая, между 85X90K и 85QN85B бих избрал Samsung-а заради това, че е mini-LED. Който и да вземеш, пиши, за да разберем, може и някоя снимка да видим колко "голям" ще изглежда.
    Задължително ще снимам и ще кача снимки
    Frost и brotzki харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #17

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Еееех, къде са сега тесните специалисти, дето допреди има няма година ми разправяха кои били тия луди с телевозри от 77" + и как съм щял да си ги бутам да ги гледам в кенефа
    Frost одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #18

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Почти съм направил избора си - Samsung 85QN85B.
    Холът ми е в ремонт и може би ще го взема след седмица-две.
    През това време ще следя и за OLED моделите дали няма да излезе промоция в някой магазин.
    Докато се рових из мрежата ми направи впечатление, че oled моделите са с нестандартни размери - 77” и 83”. Има ли причина да са така? А също и гледах, че трябва да се полагат специални грижи за тях да не се прецакат. Има ли тема в, която да прочета за това как се експлоатира правилно oled тв?

    Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #19

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Има си отдлена тема за олед телевизорите, където можете да прочетете всичко, което ви интересува.
    falkoneto одобрява това.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #20

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Цитат Първоначално публикувано от falkoneto Виж публикацията
    Има ли тема в, която да прочета за това как се експлоатира правилно oled тв?

    Благодаря!
    Ето я темата:
    OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    falkoneto одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #21

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Благодаря!!!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #22

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Извинявам се че ще използвам темата, но искам да попитам дали въпросният LG86UQ91003LA е подходящ за бар. Заведението ще е в подземие, демек пряка слънчева светлина до него няма да достига, а осветлението ще го нагласим така, че да има възможно най малко отблясъци по екрана. Ще се гледа главно Евроспорт или други спортни телевизии и мноооого рядко ще се пуска някой концерт от YouTube. Няма да се ползва за никакви филми, игри и други подобни неща.
    Също така, тъй като сега се прави основен ремонт, има ли нещо друго освен кабели за интернет и захранване, което да предвидя да достига до него, за да не ми се налага да къртя стени после. Предварително благодаря на всички отзовали се по моя казус

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #23

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Според мен е подходящ, защото се предполага, че ще се гледа от различни ъгли, а не само централно. Този модел е IPS, който е с по-добри ъгли на виждане, но по-нисък контраст, но едва ли някой ще обърне внимание на по-ниския контраст в заведение, а и при спортни предавания няма тъмни сцени. Също и панелът му е 120Hz, което е + за спортните предавания.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,021
    #24

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Да, подкрепям мнението на Frost, за тези пари трудно може да се намери нещо по добро. Единствено като минус е че не е много ярък и контраста не му е много добър.

    Алтернативите са някои китаец като TCL 85C645 примерно, с около 200 лв е по скъп обаче, VA панел, което ще рече , че ще има значително по добър контраст но ъгала на виждане не е толкова добър като при IPS-а, 60 hz панел без HDMI 2.1, но пък C645 от информацията която намирам е значително по ярък, има 1000 нита пикова яркост докато този на LG е около 260-300 нита.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #25

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Един може би последен въпрос - Заслужава ли си според вас да се направи компромис с размера и вместо 85QN85B да се вземе по-малък модел но най-висок клас, а именно 75QN95B?
    Разтоянието от което ще се гледа пак да го споделя е около 3,5м.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #26

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Труден въпрос. Зависи кое ти приоритет. Ако си маниак на тема картина, ще гледаш съдържание с ултра хд качество, то тогава 95B си заслужава, да.

    Ако ще се гледа предимно тв от оператор, тв от приемник и т.н., то тогава заложи на размера.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #27

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Със сигурност е по-добрият телевизор, няма спор. QN95B е по-ярък, но дори и QN85B при този размер ще е предостатъчно ярък според мен. Друго предимство е наличието на one connect box при QN95B, което е улеснение за свързването на външни устройства и окабеляването. Лично аз бих си взел по-големият 85QN85B, но нека и други да се изкажат. Аз не успях да намеря има ли разлика в броя зони при различните Neo QLED модели - QN85B, QN90B, QN95B.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Труден въпрос. Зависи кое ти приоритет. Ако си маниак на тема картина, ще гледаш съдържание с ултра хд качество, то тогава 95B си заслужава, да.

    Ако ще се гледа предимно тв от оператор, тв от приемник и т.н., то тогава заложи на размера.
    Ще се играе и ps5 и според мен ще има значение в този случай да е по-високо качество. Също така гледам и доста футбол (използвам ЕОН на виваком). А и qn95 предполагам ще има и доста по-добър саунд.
    Наистина много би ми се искало да отида и да забия един 85QN95 ама парите са му доста за моите възможности

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #29

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    За тия неща и другият ще върши страхотна работа.

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #30

    Отговор: Мнение за LG 86UQ91003LA

    Поръчай го онлайн, за да имаш възможност да го върнеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за TV
    От topcho във форум Sharp телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-15, 15:43
  2. ТВ - мнение
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-12, 14:54
  3. мнение за
    От vladeee във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-10, 12:39
  4. Мнение
    От hunter79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-04-07, 17:30
  5. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе