Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Какъв plug-in трябва да кача?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #1

    Какъв plug-in трябва да кача?

    Здравейте,
    инсталирах flash plug-in, Shockwave Flash, Java но не мога все още да визуализирам всичко в Интернет.Обикновено ми изписва "The flash plug-in needs permission to run"
    за някои неща в интернет (рекламни банери, камери, видео филми).Като натисна десен бутин на мишката и дам "Run permission" нищо не се случва?!Трудно се оправям с Линукса все още.Надявам се някой да помогне,Предварително благодаря за помоща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    За Хубунто

    Затвори всички браузъри
    sudo apt-get --purge remove flashplugin-installer gnash gnash-common libswfdec-0.8-0 mozilla-plugin-gnash swfdec-gnome

    sudo apt-get --purge autoremove

    sudo apt-get clean

    sudo apt-get install flashplugin-installer

    пусни браузъра отново и пробвай...

    Препоръчвам ти като си озаглавяваш темата да си малко по-конкретен. Почти бях я прескочил твоята...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #3

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Здравейте,
    за съжаление така не става.Изпълних всичко както ме посъветвахте.Примерно трябва ми да стартирам камерата на този сайт:http://www.earthcam.com/usa/florida/miamibeach/
    инсталирал съм флаш плеър от сайта на Адобе, пробвах и с други, пробвах и по Вашия начин.Резултата е един и същи.Четох и в Интернет, но не намерих нищо подходящо.Не мога да разбера какво точно да кача?

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    С кое дистро си и кой браузър ползваш?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Това иска флаш. Все още ли ти пише, че иска permission to run?
    Клиповете от youtube и vbox вървят ли ти?
    Възможно е освен флаш да има и някакъв медиен плеър за поточно видео като VLC или mplayer. Ако vbox ти върви значи иска това...

    П.С. И наистина какъв браузър ползваш?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #6

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Здравейте,
    нито Vbox, нито Youtube не върви.До сега не знаех понеже не бях ги ползвал.Сега провери, след като ми каза и не става!?Браузера ми е Фаерфокс, пробвах и с Хромиум.Качил съм Флаш.Показва , че е инсталиран.
    п.п
    Да, пишеше го на Хромиума че иска permission to run!
    Сега на Фаерфокса дава бял екран на камерата и нищо не пише!

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Това инсталирано ли ти е - flashplugin-nonfree?
    Инсталирай и vlc!

    И пак, с коя дистрибуция си?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #8

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Здравейте,
    дистрибуцията е 11.10.Много странни неща се случиха!Поиска ми упдейт на Браузера хром, и на флаш аз му разреших.Само ъпгрейд до 12.0 не направих на Убунту, това отказах.След рестарта имаше инсталиан Хром с настройките които имах в Уиндойс.Хрома го бях деинсталирал и бях оставил само Фаерфокс.Сега на Фаерфокс пак е бял екран на камерата , а на Хром го визуализира нормално.Познанията ми са твърде скромни, за да мога да дам смислено обяснение.
    п.п
    flashplugin-nonfree
    не беше инсталирано, но го инсталирах както ме посъветвахте, инсталирах и VLC.
    Във Фаерфокс ефект няма, отново визуализира бял екран.

    Сега пък се появи друг проблем?Хрома започна да се рестартира на произволен принцип сам (затваря се сам).

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Ами от ползватели на убунту са го маркирали като бъг. Някой писал че и...
    The problem is still there in Ubuntu 12.04
    . Решение са намерили в даунгрейд - една версия на зад на ОС.

    Предпочитания разни, като съвет пробвай някое друго дистро! Аз в момента съм с LMDE! - Плажа на Маями се вижда!

    Виж каква интересна картинка

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Хм това рестартиране и проблемите на флаша го гледах някъде. Оправяше се с деинсталация и инсталация на ново на друг плъгин. В момента ползвам оригиналните от Adobe и нямам проблеми, но ако си е някакви други, махни ги и пробваи тези на адобе.

    И аз съм на мнение, че минт е по добрия вариант за начинаещи, наи малкото защото докато свикнеш с графичния интерфеис на убунту може да се откажеш от линукса )

    и още нещо 32-битовите версии работят по-добре от 64 от към бъгове...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #11

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Здравейте,
    точно с флаш от сайта на Адобе съм.Аз предпочитам а слагам неща от сайтовете на производителите или разработчиците.Но мога да пробвам пак да деинсталирам Флаша и пак да го инсталирам.Това което тук не ми е ясно, доколко надълбоко деинсталира деинсталатора.Ще го направя пак, дано да има някакъв ефект.Това което искам да ви попитам, какъв софтуер подобен на Файнридър за разпознаване на тект (по специално на кирилица), ще ми препоръчате.Инсталирах няколко, но освен за елементарно сканиране както и запис в различни формати работа за разпознаване на текст и таблици не вършат.Мисля, че ефективен заместител едва ли ще се намери!?

    п.п
    А с Флаша ще продължавам да се боря, ще пробвам пак да инсталирам Хром там поне няма проблеми, но при условие че не крашва...
    Благодаря за отговорите на всички.

    p.p
    А ако пробвам пакети за Дебиан?Да не тегля Флаш за Убунту а за Дебиан?Напредналите твърдят , че се препокриат?Не ме разбирайте погрешно, търся изход в отчаянието си.Все пак трябва да си върша работата!

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Пусни един сърч за OCR

    ABBYY FineReader Engine CLI for Linux?
    https://help.ubuntu.com/community/OCR

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #13

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Нестава с този Флаш и не става.За сега се отказвам.Може да дойдат и по добри времена.Благодаря на всички.Поздрави

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Пробвай с MINT 32 битов. Каква е причината да искаш да минеш на линукс? Маи не е много основателна... Защото ако причината бяха лицензите, и възможността да дадеш едни 1000 лв за софтуер, Windows, FineReader със сигурност щеше да си по стимулиран да тръгнат нещата...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #15

    Re:Какъв plug-in трябва да кача?

    Дълга история, но накратко причината е , че имам проблем с инсталацията на Windows 7.Накрая на инсталацията , преди последния рестарт се рестартира и влиза в непрекъснат цикъл.Направих ново копие на СД/ДВД на Windows, пробвах и с други дистрибуции.След празниците ще викам хора да погледнат ПС-то, на мен идеите ми се свършиха.А до тогава ми трябва някаква ОС-ма.Инсталира се само Линукс.Това е причината.Работя със специфични програми които искат Windows среда.Ако остана на Линукс, ще е малко тягава работа.Да не кажа даже много тягава.Както и да е.Да не ви заимавам повече с моите проблеми.Все някакво решение на проблема трябва да се намери.Започнал съм да се занимавам с този проблем от миналата събота.
    Отново благодаря на всички.Пожелавам ви, здраве успех и късмет.Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Компютър за игри -какъв трябва да е?
    От laodzu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 12-12-09, 18:02
  2. Отговори: 6
    Последно: 08-03-06, 18:25
  3. Winamp 5.08c plug ins
    От Trachisan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-05-05, 09:24
  4. За Plug-In ите в Photoshop
    От ogimag във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-04, 22:34
  5. Как се изключва Plug & Play
    От Zviara във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-03, 07:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе