Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55

Качествени HiFi слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #31

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Отворен тип слушалки и това ,колко говорителя има вътре няма връзка.Hristoslav2 разгледай сайта на Sennheiser ,примерно, всеки модел слушалки пише,какъв е - затворен,полуотворен или отворен.Sennheiser HD555 струва 150-170лв,а има и модели за по-60-70 ,които също са отворени.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Ето отворени слушалки в България от конкретен магазин.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037087

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #33

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Отворен тип слушалки и това ,колко говорителя има вътре няма връзка.Hristoslav2 разгледай сайта на Sennheiser ,примерно, всеки модел слушалки пише,какъв е - затворен,полуотворен или отворен.Sennheiser HD555 струва 150-170лв,а има и модели за по-60-70 ,които също са отворени.
    Да разбира се -просто описах слушалките на които попаднах-
    под отворен тип слушалки имам предвид че пространството между говорителя и ухото не е затворено отвсякъде-като кутия-а напротив
    открито е отвсякъде-можеш да прокараш примерно химикал през него
    за да го обясня образно-представи си трикрако столче на пода-седалката е говорителя а пода е ухото
    тоест ако погледнеш срещу теб човек с поставени слушалки на главата си -можеш да видиш въпреки това ушите му през отвореното пространство м/у ухото и говорителя

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #34

    Re: Качествени HiFi слушалки

    http://www.alessandro-products.com/headphones.html доставката до България била безплатна,но не знам дали са като трикрако столче .Julian,не е нужно отворените слушалки да са 500лв, http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09006923.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #35

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Vanquished, тези буклуци, които цитирира - Алесандро, въобще не стават - виж постовете на Христослав и Томороу ...

    До тук като лаик, който няма никаква техническа култура и не е чувал нищо в аудиото, разбрах няколко неща:

    Отворените слушалки са отворени между слушалката и ухото - о боже!
    Отворените слушалки не се продават в БГ - може би са забранени със закон?
    Отворените слушалки са над 500 лева -

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #36

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Никой не оспорва, че могат да се получат увреждания при неразумно използване на слушалки. Просто е по-лесно, да речем, от колкото при колоните. Ако не се внимава и при чистене на ушната кал също може да стане беля.
    Има фирми за слушалки като Ultrasone например, които отделят голямо внимание на безопасността. Но никой не може да ти помогне, ако нямаш елементарно усещане кога да починеш или да намалииш.
    Освен това аудиофилското слушане е вид сеанс, допир с изкуството, който не може да трае много часове. Все едно да гледаш няколко филма един след друг, защото разбираш ли, си голям фен на това изкуство.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #37

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Абе хора, освен другото, човекът пита за слушалки до 40 лв.
    Ето едни за 39 лв:

    http://www.dekom.bg/index.php?page=p...49eeb55aa211dd


  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #38

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Не знам как ги мерят в лабораториите на Сони, но ме поразвесели това:

    - Добри акустични характеристики с дълбоки баси
    - Честота (Hz) 6-23 000
    - Чувствителност (dB/mW) 100

    Това 6 херца наистина са многооооо дълбоки баси, ще ме удря с стомаха.
    Ще взема да си продам колоните и да купя тия слушалки, а разликата в парите .... ще изпия

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #39

    Re:Качествени HiFi слушалки

    За повечето слушалки от среден клас и нагоре, такива ниски не са проблем


    Е, няма как да те удрят в стомаха, защото са далече от него. Но с тъпанчето се чуват и то така, че чак страшно може да ти стане. Отскоро открих каква атмосфера има в игри като Doom3, Quake4 и др. само от звуците на слушалки с добри ниски като Ultrasone HFi780.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #40

    Re:Качествени HiFi слушалки

    hristobotev, не знам какво толкова те развеселява. Ако познаваш DIN Hi-Fi стандарта, по който се мереха едно време, а може би и още се мерят звуковъзпроизвеждащите устройства, щеше да знаеш, че при неравномерност на АЧХ 0, -6 dB, в двата края на диапазона се допускат 0, -14dB.
    И като знаеш, че тези минус 14 dB се получават на 6 Hz, можеш да предположиш, че на 12 Hz ще стъпиш на -7dB, а при 20 Hz ще влезеш в рамката -6dB. Е, най добре е да има диаграма като показаната в предишния пост, но не разполагам с такава.

    Аз имам по-старите и по-скъпи Sony MDR-EX71SL. Параметрите са им абсолютно същите. За парите си са екстра.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #41

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    ..........Ако познаваш DIN Hi-Fi стандарта...........
    "Колега", не намесвай DIN45500.
    Как ще ги мериш по него ? Тези устройства въобще не отговарят на дефиницията за Hi-Fi, друг е въпроса че от както отмениха DIN45500 всеки се бие в гърдите и лепи етикети с параметри. Вчера обясних за RMS мощността при ресивърите, днес ще е за DIN45500 май.
    Не си чел стандарта и за това си се заблудил за тия -14 dB. Истината е че там се казва : допуска се в честотен обхват -50-16000 hz неравномерност не повече от 12 дб.
    Сметката ти за диаграмата е правилна, но дали започва така ?
    Няма как да бъде!
    Това което се премълчава от доста производители на колони е, че при слушалките мембраната е тънка и лека, и по–малка амплитуда и трябва да преодолее по–малко съпротивление на въздуха заради по–малката си площ. По този начин лесно достига висока честотна граница, но .... долната граница се постига доста по-трудно.
    Истината е, че тази глупост с 6 херца не можеш да я обясниш с никакъв DIN(идва от името на немския институт по стандартизация) стандарт. Защото стандарта няма нищо общо с "меренето" на стойностите при слушалките. Това е като да обясяваш проблема с боклука на Суходол, чрез теоремата на Гаус ......
    Ама да не се отплесвам, няма как и да ги чуеш тия херци за това спора е безмислен. Просто приемаш, че имаш слушалки с характеристики 1 Hz - 900 MHz (мега не е грешка) и си вярваш и хвалиш...... че го свирят........

    ПП. Човекът, просто искаше да си купи слушалки, а ние се отплеснахме

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #42

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Спорът е безсмислен, но по други причини. Не знам как се мери сега и това съм го споменал. Но една фирма си мери продуктите вероятно по един и същи начин. Подобни параметри са добра основа за сравнение на различните продукти на фирмата, при липса на публикувани характеристики.
    Естествено, че няма да чуеш 6 херца, но със слушалки с декларирана честотна лента почваща от 20 херца, със сигурност няма да чуеш 20 херца.

    Все пак, ако пуснеш тук характеристики на слушалки за 40 лева, всеки ще ти бъде благодарен.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #43

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Нещо не схванах логиката защо ниските честоти да са проблем при слушалките. Напротив, много по-лесно е отколкото при колоните, защото работят в предварително оформена акустическа среда. И да, едни слушалки за 200$ могат да изкарат повече и по-добри ниски от колони за 2000$.
    Друг е въпросът, че при слушането на колони ниските се предават на повече сензори по тялото и усещанетро е друго.
    Стандартът DIN45500 не е бил мерило никога със занижените си параметри и не знам защо изобщо го споменавате.
    А как си представяш АЧ характеристика, която видимо до 10Hz е права линия, да не стигне до въпросните 6Hz? Затова съм дал другата (на Зенхайзера) с типичното спадане в края на диапазона.
    Естествено, че няма да чуеш 6 херца, но със слушалки с декларирана честотна лента почваща от 20 херца, със сигурност няма да чуеш 20 херца. - това пък защо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #44

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Защото говорим (аз поне) за слушалки до 40 лв. И съм убеден, че евтините слушалки имат сериозен спад в края на обявения честотен диапазон. Съжалявам, може би не се изразявам разбираемо, но съм аматьор в тази техническа област. А слух имам. Усещам добрия звук...

    То ясно, че за 40 лв няма перфектни слушалки, но ако някой посочи най-добрите в този ценови диапазон, много хора ще му бъдат благодарни, аз включително).

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #45

    Re:Качествени HiFi слушалки

    Малко да посъживим тази тема с един въпрос : Някой да е имал досег до слушалки Grado SR60i/SR80i на Grado Labs - http://gradolabs.com/page_headphones...80bd531134b668 . Преки впечатления са добре дошли въпреки прочетеното за тях из нета , което не е хич малко !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HiFi DAP - мнения
    От FireWind във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-13, 21:07
  2. Отговори: 9
    Последно: 01-08-13, 21:16
  3. Продавам качествени слушалки AKG K44
    От scareface във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-13, 21:31
  4. Качествени HiFi слушалки...ДУБЛИРАНО... for DELETE
    От stiv13 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-09, 10:37
  5. Качествени HiFi слушалки
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-06, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе