Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с телевизор Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #1

    Проблем с телевизор Panasonic

    Здравейте,

    телевизора е Panasonic 32", модел TX-32PS11P. Има 2 SCART букси (отзад, AV1 и AV2) и 1 S-Video/RCA (отпред, AV3). Проблема е, че през AV2 образа е черно-бял и на някакви точки или черти. Трудно ми е да опиша ефекта, не са "снежинки", по-скоро е нещо като пикселизация или все едно се гледа през някаква "решетка". Сигнала който подавам е от цифров кабелен приемник (SCART-SCART) или от компютъра (композитно видео с преходник към SCART). От същите източници през AV1 няма никакъв проблем.

    Двата SCART-a са описани в книжката на телевизора, като AV1 поддържа RGB сигнал + CVBS сигнал а AV2 само CVBS. Мога да дам при нужда разположението на пиновете на двата SCART-a, но по описание CVBS вход и CVBS заземяване са на едни и същи пинове.

    От цифровия приемник мога да избирам RGB/CVBS изход за SCART. И на двата варианта през AV1 няма проблем а през AV2 има.

    Реших да пробвам AV3, на който по мои спомени навремето съм връзвал компютъра без проблеми. За мое голямо учудване там ефекта беше същия - черно-бял образ и на "черти" (сигнала през RCA-RCA кабел). А за още по-голямо учудване, на S-Video входа (с преходник от RCA - S-Video) има цвят но остават тези "черти".

    Не знам дали стана ясно, затова ще се опитам да резюмирам поведението:

    AV1: Перфектен образ както от компютъра, така и от цифровия приемник (RGB и CVBS).
    AV2: Черно-бял и на "черти" образ независимо от източника и формата на сигнала.
    AV3/RCA: Черно-бял и на "черти" образ независимо от източника и формата на сигнала.
    AV3/S-Video: Цветен образ, но остават тези "черти", независимо от източника и формата на сигнала.

    Поведението е същото и при изключен кабел от антенния вход, т.е. не са смущения от кабелната телевизия.

    Въпроса ми е дали телевизора е за ремонт или нещо бъркам в настройки/свързване, въпреки че не виждам къде бих могъл да сбъркам. Може би някой е попадал на подобен проблем. На 90% съм сигурен, че през AV3 (композитно и S-Video) съм включвал компютъра. Не е имало проблем, а сега има. Ако нещо се е "развалило", значи едновременно е засегнало AV2 и AV3. Защо тогава не е засегнало AV1? И защо през композитния вход на AV3 няма цвят, а през S-Video входа има? (Всъщност имат ли разлика тези входове, щом и двата се водят към AV3?)

    Предварително благодаря на отзовалите се и се извинявам ако съм допуснал някои грешки в термини, понятия и означения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #2

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    Имам подобен телевизор (TX-32PX20P), който има 3 SCART букси отзад и един S-Video/RCA отпред. На SCART букса AV2 мога да подавам само S-Video или CVBS сигнал (не и RGB), като си избирам от менюто на телевизора дали е S-Video или CVBS сигнала който ми подава източника. Ако източника подава RGB сигнал, и го подам към AV2, картината е чернобяла и със смущения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #3

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    jenib,

    и при мен SCART AV2 не поддържа RGB. Проблема е, че там от компютъра му подавам CVBS сигнал - черно-бял образ със смущения. От цифровия приемник мога да избирам какъв сигнал да подава на SCRAT - RGB или CVBS - разлика няма в образа. А най-странното е че, и на AV3 картинката е същата.

    Между другото - къде в менюто на телевизора можеш да избираш какъв сигнал идва на SCART AV2 (S-Video или CVBS)? На моя не успях да открия такова нещо...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    Имам 29" Панасоник в спалнята, който е със същите входове. Няма никакви проблеми с какъвто и да е сигнал през който и да е от входовете. Както се казва "Проблема е във вашия телевизор" или във кабелите и преходниците. Подобен проблем имах веднъж със сигнала от TV-OUT S-Vidео на компютър към телевизора като бях използвал някакъв кабел от друга жидео карта с някакви преходници...
    Като сложих истинския S-Video кабел на видеокртата всичко си беше перфектно. Единствения ми проблем сега е, че на AV1 имам включен дигитален каблен приемник и не мога да коригирам наситеността цветовете!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #5

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    lazarus18,

    пробвах различни кабели и преходници и за компютъра и за цифровия кабелен приемник. А и със същите кабели и преходници на AV1 проблем не съществува. Явно грешката е или в телевизора, или в някакви настройки за които спомена jenib, и които аз упорито не мога да намеря в менюто на мойта щайга .

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    Какъв ти е дигиталния приемник? Аз съм с един Премиум на ЕвротурСатТВ и при него няма натройка какъв сигнал да изкарва, но работи и при 2-та Скарт входа на телевизора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #7

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    lazarus18, не помня точната марка и модел (не съм в къщи сега). Ако те интересува ще проверя. И аз съм към ЕвроТурСат, може и някакъв Премиум да е. В менюто за настройки на приемника има "SCART сигнал", можеш да избираш между RGB и CVBS. Странното е, че на CVBS повече ми харесва образа а май на теория трябва да е обратното...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #8

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от wolf
    jenib,

    и при мен SCART AV2 не поддържа RGB. Проблема е, че там от компютъра му подавам CVBS сигнал - черно-бял образ със смущения. От цифровия приемник мога да избирам какъв сигнал да подава на SCRAT - RGB или CVBS - разлика няма в образа. А най-странното е че, и на AV3 картинката е същата.

    Между другото - къде в менюто на телевизора можеш да избираш какъв сигнал идва на SCART AV2 (S-Video или CVBS)? На моя не успях да открия такова нещо...
    Цитат Първоначално публикувано от wolf
    jenib,

    и при мен SCART AV2 не поддържа RGB. Проблема е, че там от компютъра му подавам CVBS сигнал - черно-бял образ със смущения. От цифровия приемник мога да избирам какъв сигнал да подава на SCRAT - RGB или CVBS - разлика няма в образа. А най-странното е че, и на AV3 картинката е същата.

    Между другото - къде в менюто на телевизора можеш да избираш какъв сигнал идва на SCART AV2 (S-Video или CVBS)? На моя не успях да открия такова нещо...
    Като включа с ДУ бутона TV/AV отдолу на екрана излизат четири цветни ленти (червена, зелена, жълта, синя) като върху червената има надпис AV1, върху жълтата AV2 и т.н. и със съответните цветни бутони на ДУ (които са за телетекста) мога да избирам - напр. с жълтия бутон превключвам на AV2 за CVBS и на AV2S за S-video.
    Ако AV2 е само за S-video и подаваш композитен сигнал се получава именно това, което описваш (подаваш само яркостния сигнал, като цветовия липсва).
    Ако видео-картата на РС-то има S-video изход, пробвай да подадеш сигнал от него.
    Между другото имам 25" Панасоник от 10 години, с две SCART букси, като и при него AV2 е за двата сигнала (S-video и CVBS), като излиза информация на екрана кой вход желаеш и от ДУ си избираш.
    Не допускам, че при твоя ТВ, който е сравнително нов модел, да няма възможност за избор на входящия сигнал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #9

    Re: Проблем с телевизор Panasonic

    jenib, мерси за инфото. Ще го пробвам довечера. Дано да се получи. Утре ще пиша за резултата

    Добавено:

    jenib, нещата се оказаха точно така както ги описа. Дето се вика - малко акъл трябва, но навреме.
    Всичко работи ОК. Още веднъж мерси, ще имам да черпя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Panasonic TH-42PV70PA
    От Pepifness във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 23:21
  2. Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.
    От milenskior във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 14-02-13, 19:24
  3. Проблем с телевизор Panasonic TX-L 37G10E
    От buferato във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-12, 20:58
  4. Проблем с телевизор Panasonic 50S20
    От georgiev1973 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-10-12, 20:41
  5. Проблем с телевизор PANASONIC TX-32LE8PS
    От bg_tisho във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе