Резултати от 1 до 5 от общо 5

Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    34
    #1

    Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

    Здравейте. От няколко дена съм собственик на Panasonic TH-37 PV80P, закупен от "Техномаркет Европа". Телевизорът е асемблиран (сглобен) в Чешка република. Както знаете, в момента тече промоция на по-голямото му 42" братче, като разликата е 70 лв. На мене, обаче, такава големина на диагонала ще ми бъде голяма, тъй като телевизорът се гледа от 2,5 м. разстояние.
    След дълго четене, търсене, гледане, сравняване, включително благодарение на този форум, се насочих към плазмената технология за основен телевизор. Знам, че Pioneer са the best в този сегмент, но няма смисъл да се дават баснословни суми при положение, че технологиите непрекъснато се изменят и подобряват. Спрях се на Panasonic TH-37 PV80P - плазмен телевизор G11 поколение, модел 2008 г.
    Телевизорът е доста тежък - около 32 кг., така че е необходимо да се пренася от двама души. След като го извадите от кашона (внимателно) и го разопаковате, в комплекта има шпилки за захващане към стойката и винтове. Шпилките се закрепват към стойката и се вкарват отдолу на телевизора, след което се захващат отзад с винтове. Получава се една цяла конструкция, която е доста стабилна. Отделно, Panasonic TH-37 PV80P поддържа Vesa стандарт и лесно може да се прикрепи за стена на стойка, която поддържа същия стандарт (Vesa стандартът е технология за интуитивно закрепяне на ТВ и стойка).
    Външо, Panasonic TH-37 PV80P е изработен отлично, лицевият панел е полиран с черен "пиано" лак, който увеличава контраста и е лесен за почистване.
    При първоначално вкрючване телевизорът извършва автонастройка - избира се език - "български", "Държава" - Източна Европа, след което за около 5 минути приключва сканирането на сигнала. Накрая автонастройката приключва с избор на "режим на картината" - "жилище", т.е. нормален режим на картината. Неприятно ме изненада факта, че трябваше ръчно да променям звуковите стандарти на около 95 % от каналите, тъй като имаше шум, а не звук. Последното го отдавам на избора на "Държава", тъй като най-вероятно българските канали са на западни, а не на източен стандарт.
    Дистанционното управление на Panasonic TH-37 PV80P е доста обемисто, но удобно, от него могат да се управляват абсолютно всички функции, включително и Viera link - т.е. да се управляват други устройства с марката Panasonic, които са съвместими с Viera link. Малко дразнещо е скърцането на бутоните на дистанционното, но така са го сглобили, ще се свиква. Към дистанционното вървят и две батерии за захранването му.
    Следващата стъпка беше да подредя каналите така, както ми е удобно - това отнема от час до час и половина, в зависимост от броя на каналите. Дадена е възможност за надписване на самите канали - поддържат се до 5 знака, като на телевизора се изобразява виртуална клавиатура. Неудобството е, че не се поддържа кирилица, т.е. преди да ги наименувате, е необходимо да промените и езика на менюто от "Български" на "English".
    Кроекции по цвят, контраст и яркост съм правил само, колкото да се намали остротата на цветовете. По default Panasonic TH-37 PV80P работи на 100 Hz двойно сканиране, като има огромна разлика с 50 Hz сканирането - при последното се усеща силно трептене. Телевизорът предава отлично SD сигнал - кабелна от "КейбълТел", разбира се има значение силата на сигнала, при по-слаб се виждат ясно черти. Скоро ще пробвам цифрова телевизия, но отсега мисля, че Panasonic TH-37 PV80P няма да се изложи. При работа с DVD (LG DVD-172) посредством SKART кабел картината е ясна и без трептения. Panasonic TH-37 PV80P има Audio out, извод, като чрез чинчове съм пуснал звука през домашно кино Samsung - чувството е почти като на кино. Звукът на колонките на Panasonic TH-37 PV80P е приличен, усеща се дори бас, има възможност за избор между нормален звук и surround, който имитира пространственост. Panasonic TH-37 PV80P е достатъчно добре екипиран с изводи и входове за връзка с други устройства и получаване на сигнали - 2 Skart входа (двата RGB), 3 HDMI входа, компонентен видео вход, PC вход, стерео аудио изход, аудио вход, вход за обикновена антена (аналогов тунер), CAМ слот, слот за SD карта (поддържа и HDSD), изход за слушалки.

    Като извод мога да кажа, че Panasonic TH-37 PV80P е чудесен телевизор от ново поколение на прилична цена.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2

    Re: Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

    Браво !
    Честито!
    Извикай тези от кабелната да ти оправят сигнала и няма да има нужда да си взимаш цифрова телевизия.Panasonic се справя добре с обикновен аналогов сигнал.
    Пусни си LG DVD-172 на компонентен сигнал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    34
    #3

    Re: Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

    Мерси за съвета. Ще го пусна през компонент. Качеството на кабелната си е ок, но сме навързани 10 телевизора към един основен кабел, а цифровата ще ми е безплатна, така че....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #4

    Re: Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

    Цитат Първоначално публикувано от mordo
    При първоначално вкрючване телевизорът извършва автонастройка - избира се език - "български", "Държава" - Източна Европа, след което за около 5 минути приключва сканирането на сигнала. Накрая автонастройката приключва с избор на "режим на картината" - "жилище", т.е. нормален режим на картината. Неприятно ме изненада факта, че трябваше ръчно да променям звуковите стандарти на около 95 % от каналите, тъй като имаше шум, а не звук. Последното го отдавам на избора на "Държава", тъй като най-вероятно българските канали са на западни, а не на източен стандарт.
    Споко аз избрах English / United Kingdom и също пренастроивах саунда на почти всички канали, явно тунера си е куц в този аспект (това май е единствения недостатък които съм открил дотук)

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P

    Цитат Първоначално публикувано от bodlivez
    Споко аз избрах English / United Kingdom и също пренастроивах саунда на почти всички канали, явно тунера си е куц в този аспект (това май е единствения недостатък които съм открил дотук)
    Всички модели на Панасоник са така. Включително и кинескопите им. Налага се ръчно да се смени звуковия стандарт. Тъпо е наистина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  2. PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!
    От modem във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 801
    Последно: 22-09-09, 02:14
  3. Mustek PowerMate 1000 - кратко ревю.
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-08, 19:06
  4. Задача Междинна (нещо кратко)
    От omeganet във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-05, 07:23
  5. BG представяне на WCG?
    От mitsy във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-01, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе