Страница 1 от 54 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #1

    PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    От 4 дни съм собственик на Panasonic 42PV70P, ето и моите впечатления:

    1. Дизайна повече ми харесва от 60ЕН, явно въпрос на личен вкус. Старият ми телевизор има същия сив цвят, ами не мога да го изчистя от никотина, с какво ли не съм пробвал. Имам и друг с черен цвят, по него не съм виждал наслояване на никотин.

    2. Абонат съм на ITV Partner и мога да кажа че картината е идеална. Никакви забележки нямам. Вчера гледах Ливърпул - Челси и останах очарован. Друго си е 42 инча

    3. Връзката между телевизора и компютъра я осъществих и по двата начина (DVI->HDMI и DVI-PC) видеокарта Sapphire Radeon X700 Pro:

    a) DVI->HDMI се вижда отлично, но самото свързване не е направено като хората. Трябва да настройвам монитора на 1280х720 за да пусне сигнал на телевизора. Филмите изглеждат невероятно. Ако обаче рестартирам компютъра, ми казва OUT OF RANGE 101Khz и компа не иска да запали, трябва да извадя кабела от видеокартата или от телевизора за да тръгне. Явно винаги смята телевизора за primary display дори и да съм го disable от опциите на видеокартата. Много е досадно честно казано.(Кабела за връзка ми струваше 90 лева, 3 метра дължина)

    б) DVI->PC (кабела струва 41 лева за 5 метра) тук свързването е по-добре направено, защото монитора ми е 1024х768, каквато е и резолюцията на плазмения панел и се получава perfect mapping, но според мен картината е доста по зле и можеш да избираш само между 16:9 и 4:3, докато през HDMI имаш на разположение всичките начини за разтягане на картината (Auto, 16:9, 14:9, Just, 4:3, Zoom1, Zoom2, Zoom3 - надявам се да не съм изтървал нещо).

    Гледах филмите "Tears of The Sun" и "Ерагон". "Tears of The Sun" е много добър бенчмарк за черния цвят и както споменах, вижда се идеално и при тъмните сцени... НО, забелязах жълто-зелени проблясъци от време на време в някой сцени. Мисля че този "ефект" наричат GREEN SNAKES. За щастие не се появява често и също така жена ми не го забелязва, явно моето око е по чувствително. Всъщност причината може и да е друга, тоест аз да си въобразявам, защото четох доста по този въпрос преди да си закупя телевизора и сега се опитвах да видя тези артефакти.

    4. Притежавам Sony Playstation 2, както и XBOX (стария модел).

    а) За плейстейшъна закупих компнентен кабел от Технополис (официалния на СОНИ - цена 49 лева), вързах го към телевизора и пуснах God Of War 2. Включих widescreen и progressive scan от опциите на играта и поиграх малко. Чувството е невероятно. Никакви забележки. След това пуснах играта Shadow Of The Colossus и тя подържа widescreen и progressive scan, там обаче се забелязват ръбовете, но като цяло пак се вижда супер.

    б) За XBOX-a си бях поръчал от USA "Xbox Advanced AV Pack", тук обаче имаше проблем. Значи устройството се свързва чрез S-Video и Audio Left и Audio Right към телевизора, и тъй като PV70P няма S-Video се наложи да закупувам преходник към Скарт. Подкарах го и пуснах Ninja Gaiden Black, не успях обаче да подкарам прогресив скан-а на бокса, тъй като ми е софтмоднат и не мога да вляза в оригиналния дашборд откъдето се активира. Все пак играта е много красива и без него (иначе си подържа 480p).

    Ами това са ми първите впечатления от телевизора. Като цяло е много добра покупка и си струва парите. Ако имате някакви въпроси питайте, ще се постарая да ви отговоря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #2

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    a) DVI->HDMI се вижда отлично, но самото свързване не е направено като хората. Трябва да настройвам монитора на 1280х720 за да пусне сигнал на телевизора. Филмите изглеждат невероятно. Ако обаче рестартирам компютъра, ми казва OUT OF RANGE 101Khz и компа не иска да запали, трябва да извадя кабела от видеокартата или от телевизора за да тръгне. Явно винаги смята телевизора за primary display дори и да съм го disable от опциите на видеокартата. Много е досадно честно казано.(Кабела за връзка ми струваше 90 лева, 3 метра дължина)
    -няма такива работи!Двата монитора могат да са с различни настройки - каквито са необходими!Разгледай добре настройките на ССС!
    http://www.radeon2.ru/faq/ccc/4/
    CATALYST Control Center

  4. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,019
    #3

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    G9 или G10 е този дисплей и там някаква си технология V-real 1 или 2

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #4

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    G10/Vreal 2

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #5

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu
    -няма такива работи!Двата монитора могат да са с различни настройки - каквито са необходими!Разгледай добре настройките на ССС!
    http://www.radeon2.ru/faq/ccc/4/
    CATALYST Control Center
    Не става (поне при мен), докато не направя и на основния монитор резолюцията 1280х720, плазмата не изгрява. Това също е по темата:

    It's not easy with the PX/PV TVs.

    With acknowledgement to poster autosapien - he explained it very well ...

    The VGA input can accept and display the native resolution of the plasma, ie. 1024 x 768 pixels. This means when you set your PC/Mac desktop to 1024 x 768, every desktop pixel is perfectly mapped to every screen pixel and the internal scaler of the screen is disabled. The result is a razor sharp desktop and text. So whatever video content you watch, it only needs to be scaled once, eg. PAL video is scaled by the PC/Mac from 720 x 576 to 1024 x 768 and sent to the display where it is displayed at 1024 x 768.

    The HDMI (or Component) input cannot accept the native resolution of the display. It can only accept SD and HD video resolutions (ie 1280 x 720, 1920 x 1080) as opposed to PC resolutions such as 1024 x 768. So if you set your desktop to one of these supported video resolutions (say 1280 x 720), the PC/Mac will scale PAL video from 720 x 576 to 1280 x 720 and send that to the display. The display's internal scaler will then rescale the 1280 x 720 to the screen's native resolution of 1024 x 768, resulting in two scaling operations.

    The only option to avoid this double-scaling via the HDMI input would be to set the desktop to 720 x 576. However, many cards may not support this resolution, and of course it's not HD!

    In short, the scaling operations are as follows:

    PAL video via VGA = 720 x 576 -> 1024 x 768
    PAL video via HDMI = 720 x 576 -> 1280 x 720 (or 1920 x 1080) -> 1024 x 768

    To make matters worse - Panasonic PX/PV series TVs overscan badly on HDMI and Component - I gave up with HDMI and Component from my HTPC and just used VGA instead - relying on a single re-scaling done by my PC graphics card - not ideal!
    Няма ли друг собственик на този телевизор да изкаже и своя опит?

    П.С. По горе писах за GREEN SNAKES, моля, не ми четете глупостите. Този ефект се нарича:
    These are phosphor trails, also known as “phosphor lag“, “comet trails“, “green tinge“, “yellow smear” or “plainbow” on the forums.
    Повече информация може да видите на този адрес: http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/...hosphor-trail/

  7. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #6

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Става си , и още как , само трябва малко повечко да си поиграеш с настройките и версията на СС да ти е от 6.5 нагоре!
    Основното правило е преди да включиш компа всички монитори да са подключени и на ТВ-то да е избран използуваният вход в случая HDMI!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #7

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Извинявам се, но какво значи думата "подключени"? Изключени, включени или свързани?

    И нещо друго ме притеснява, забелязвам някакви малки искри като се допира DVI или HDMI конектора до кутията на компютъра или до метална част от телевизора. Това нормално ли е?

    P.S. Омега драйверите по-добри ли са?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #8

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Това с искрите не е нормално и е опасно за телевизора и за компютъра (някой път раздрусва, но на човек му минава). Ако искаш обаче да не изгориш нещо спазвай следните правила:
    - ползвай приставка за галванично разделяне на ТV сигнала (ако е от кабеларка), също някаква защита и при интернета към PC-to.
    - ако PC, ТV и уредбата са включени към различни точки на ел. инсталацията, пък и не само, аз връзвам корпусите с по-дебел кабел за изравняване потенциала - обикновено усилвателя има такова винтче със съответното обозначение, а другия край е някъде отзад на корпуса на PC.
    - интерконектите и другите сигнални кабели се свързват при изключени от мрежата устройства.

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #9

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Извинявам се, но какво значи думата "подключени"? Изключени, включени или свързани?
    -"и трите дядо попе!"
    -включени , закачени кабели и настроени на съответният вход!

    -ако имаш "искрички" - гл.разделител на кабелната и всичко в един разклонител (мрежов за 220В).Проверка дали са занулени правилно контактите и разклонителите които ползуваш!(има и малка вероятност да се налага ремонт или смяна на захранващият блок на компа)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #10

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Много благодаря и на двама ви за отговорите.

    Събота и неделя ще си поиграя с DVI-HDMI връзката и ще напиша какво е станало.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #11

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    modem,
    Свързвай ТВ с РС само при изключени уреди,в противен случай може да ти изгори видео картата или Тв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #12

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    При мен също при връзка с HDMI-DVI с компа се вижда само при 1280х768 и то не се вижда много добре някой ако найстина разбере как става връзката между
    PC - Panasonic THV70 да сподели и аз ще см му много благодарен

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Плазмите, а възможно е и LCD-тата имат конкретни резолюции, при които работят. Нямат същата гъвкавост като мониторите - каквато и резолюция да подадеш - си работят. Моята плазма например работи при настройки 720p или 1080i, но при друга настройка - черен екран и текст Image not suported.
    Едно от най-неприятните неща, които могат да се случат е при настройките PC-то да възприеме телевизора като основен дисплей и в същото време да сте задали грешна резолюция. Резултата е черни ТВ и монитор, без възможност да виждате каквото и да е и да върнете предната настройка. Два-три пъти съм преинсталирвал уиндоуса само заради това!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #14

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Два-три пъти съм преинсталирвал уиндоуса само заради това!...
    Хмм, има бутон F8, Safe Modе ... при зареждането, нима и тогава не ти вижда монитора?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    112
    #15

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от modem

    а) За плейстейшъна закупих компнентен кабел от Технополис (официалния на СОНИ - цена 49 лева), вързах го към телевизора и пуснах God Of War 2. Включих widescreen и progressive scan от опциите на играта и поиграх малко. Чувството е невероятно. Никакви забележки. След това пуснах играта Shadow Of The Colossus и тя подържа widescreen и progressive scan, там обаче се забелязват ръбовете, но като цяло пак се вижда супер.
    Сори ,че е малко в страни от темата,но от кой Технополис купи този кабел(Младост,Люлин...)?Аз питах ,но нямаше компонентен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 54 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе