Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #16

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Ако някой го интересува още нещо за този TV, нека да пише тук и ще отговоря мигновено, защото не знам кой какво го интересува, за да обхвана цялостна картина в текстов вариант
    -ами нищо не си написал за цветовете ,как са???
    (истински ,реалистични ,засилени ,бледи и т.н.)
    -също така пробва ли дали може да плейва нещо през USB-то?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    54
    #17

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Както казах по горе, честито за покупката
    Също така ти казах, че и аз съм тръгнал като теб към този ТВ само че към 46 варианта. Жизнено важно за мен е как се представя със сателитната цифрова ТВ на Булсат, понеже това ще бъде моят оператор. И ти ли са на него или си го тествал другаде ? Като го тества на Булсата, с какъв приемник и чиния беше ( на Булсат си, или някой KATHREIN, Fergusson и тн. ( в смисъл по добър )) ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #18

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Zoran,
    ако наистина искаш да не се ядосваш (ПОСЛЕ) и да гледаш ПЕРФЕКТЕН SD - сигнал и НЕВЕРОЯТНА FullHD - картина
    поне ... около 50 пъти по-добра от всичко което се продава (особенно в сравнение с А656) преди да си купиш нещо ОБЕЗТЕЛНО виж това НА ЖИВО!!! : http://www.consumer.philips.com/cons.../42PFL9603D-10

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #19

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Честито за покупката!

    Ще помоля някой модератор да раздели темата като остави тук мненията, които пряко са свързани с модела от заглавието.

    Няма лошо да се пусне отделна тема само за новите модели на Самсунг тъй като очевидно има голям интерес към тях.

    soon, как точно го изчисли пък това 50 пъти? Телевизора може да е наистина добър, но все още като цяло отстъпва на Kuro моделите на Pioneer. Включително и по представянето на SD сигнал. Това последното си признзавам, че е субективно защото няма къде човек да ги види един до друг на един и същ сигнал.
    За 10-15 минути тестване на Philips със двд /оригинално PAL/ впечатленията са ми следните - перфектни цветове като реалистичност - все пак това е най-голямата сила на тази матрица. Скалирането на образа до нативната резолюция - отлично. Сега минусите - най-важния е нивото на черното. Видимо доста под това на Samsung F96, Pioneer и дори и от Sony X/W серията. Това е показател, който може да се измери с уред и за субективизъм не може да става дума. Скоро трябва да излезнат замервания по руските или английските сайтове където това ще потвърди думите ми.
    Горната добра картина обаче се получава при изключени почти всички "екстри". При включването им картината се обработва изключително, но резултата на мен не ми харесва - филмите приличат на видео. Доста пъти съм казвал, че точно това не ми харесва на Philips. Който не забелязва този ефект или не му пречи - това е неговия модел.

  6. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #20

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    При включването им картината се обработва изключително, но резултата на мен не ми харесва - филмите приличат на видео.
    -съгласен съм с тебе ,но кажи само какво разбираш под "приличат на видео"?!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #21

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Точно пък Sony X/W серията е с поне 3-4 нива с по-слабо черно от модела 9603!
    Явно всеки вижда по-различен начин черното? Самсунга не го сравнявай, там играе друга подсветка и е различен от стандарта при LCD!
    При плазмите пък техническия принцип. Незнам какво става, но този Филипс за сега е телевизора с главно "Т"!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #22

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu
    -съгласен съм с тебе ,но кажи само какво разбираш под "приличат на видео"?!!!
    Все едно са снимани с видео камера, а не на кинолента.

    soon, не става дума за виждане, просто S-IPS матрицата не може да постигне ниво на черното колкото S-PVA, която ползват Сони в тези модели.
    Може би, с Ambilight-a в тъмно помещение това се компенсира, все пак, в интерес на спора, ако се измери със уред то черното би било в пъти над 0,03 -0.05 cd/m2 които дават лидерите по този показател.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #23

    Re: PANASONIC TH-42PZ85/42PY85 - Най-после един истински телевизор!

    Така е! Прав си, но S-PVA не може повечето от нещата на визуализацията при SD обработката на сигнала, както се вижда има проблем в зацапване и при FullHD, което си е много голям минус. Нещата с черното са перфектно решени при този модел на Филипс с новите революционни процесори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 16-03-13, 20:24
  2. Телевизор Panasonic TX- 21X2T
    От nikich във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-12, 10:50
  3. Колко вата консумира един 26 инча LCD телевизор?
    От zaho_cool във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-09, 20:58
  4. Един бърз и спешен въпрос за ЛСД телевизор
    От nick_jbl във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 05-02-09, 00:59
  5. Проблем с телевизор Panasonic
    От wolf във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 08-11-06, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе