Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #31

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    току що пак говорих със сервиза, последно проблемът не е в тунера, а в сигнала от Networx. Обещали веднага да отстранят приблема в сигнала. Остава ми само да се надявам наистина да го отстранят. Ако наистина се окаже проблемът в сигнала, май ще се махна от тях. А ако повредата е била в тунера, cam-модула нямало да ми реши проблема, тъй като сигналът пак минава през тунера!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    При използване на CAM модул, кабелът си влиза както гледаш сега - в антенния вход. Картата се пъха в самия модул. В този случай Set-top-box не ти е необходим.
    Проблемът беше с един конкретен пакет канали и вчера късно беше отстранен. Надявам се да нямаш повече проблеми като си прибереш телевизора у вас.
    Ще ти обясня на лични как можеш да си вземеш безплатен модул + карта.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #33

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Аз като си исках ка модул вместо СТБ ми казаха, че това не било практика и увъртаха много, искаха да им посоча причини в една молба - големи разправии. Най-накрая ми дадоха модул, взеха си тъпия приемник и ми казаха, че модула ще си го платя (70лв) евентуално при прекратяване на договора някой ден в бъдещето.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #34

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Ще си го платиш, ако искаш да остане твой, в противен случай просто ще го върнеш.

    ivi, аз също съм с ТВ Panasonic (но това не е гаранция, че използва същия тунер, трябва да се провери в сервизната документация) и съм към същата цифрова кабелна телевизия. Проблем имаше, както казах, на един от мултиплексите. Ако забележа на друг, ще ти пиша.
    Дръж ме в течение как се държи телевизорът ти като го прибереш. Включи на Диема и гледай, наблюдавай го поне час. Ако прекъсва отново, пиши.
    Възможно е да си случил на по-чувствителен тунер и най-малкото колебание в сигнала да го кара да прави глупости.

  6. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #35

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Прав е biro - и на мен ще се опитат да ми правят разни врътки, само и само да си платя cam-модула. Но пък имам железен аргумент - пазя си протокола, съставен от техника от Networx, че проблемът не е в сигнала, а в DVB-C тунера. Даже трябва да платя 5 лева за посещението, защото повредата не е била в оператора. Познайте, дали ще им платя 5-те лева!
    Мислех си, че в Русе Networx са най свестните, ама явно съм се лъгал. Познавах шефа им Свилен - умен мъж е и добре организира фирмата, ама явно проблемът с кадрите е всеобщ за цяла България - няма квалифицирана работна ръка. Мислех си да минавам към Vivacom, ама настръхвам като си помисля там какви полу-идиоти работят на централно ниво в София! (Разбира се говоря за част от персонала).
    На deian искам да кажа, че от тв-сервиза ми отговориха същото - че тунерът ми бил по-чувствителен, а както вече казах, техникът от Netorx каза, че е наблюдавал същия проблем при някои медели на Sony bravia i LG, но беше абсолютно категоричен, че проблемът е в тунера!
    Утре вечер ще си взема Панасоника и ще пиша как се държи.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Разбрахме се на ЛС относно модула.
    С нетърпение очаквам утре впечатления от работата. Ако има проблем отново - ще те помоля да направиш някои неща, чрез които да го локализираме. Като за начало има едно нещо в менюто на телевизора, наречено "Атенатор" (глупав превод) - сигнал "атенюатор" - можеш да пробваш да го включиш. Но се надявам да няма нужда.

  8.  
     
  9. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #37

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Взех си панасоника от сервиза и същата работа - губи си сигнала на диема, бтв, на другите програми още не съм пробвал.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Лошо. Пробвай с това, което предложих по-горе. И аз съм с Panasonic както писах - на същата кабелна - няма такова нещо.

  11. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #39

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    къде в менюто се намира тази функция атенюатор?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    При мен е в DVB-C Tuning Menu най-долу след състояние на сигнала.

  13. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #41

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    нямам такава функция - състояние на сигнала ми е последната.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Да, прегледах ръководство за твоя телевизор и наистина няма .

  16. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #43

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    утре пак ще говоря със сервиза - при тях не прекъсвал вече сле като кабелният оператор пипнал настройките си на сигнала, а при мен прекъсва....

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Ами най-добре да ти пратят същия екип вкъщи - явно разбират какво правят.
    Между другото, какви нива ти показват индикаторите за сигнала?

  18. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #45

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    и двата индикатора са на 10 (максимума), а като изгуби сигнала - качественият индикатор пада.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 13:52
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  3. Samsung LE32C650 проблем с тунера след Factory Reset
    От kkolev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-11, 21:36
  4. Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E
    От liubobo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-10, 18:43
  5. Проблем с програмата за TV тунера!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе