Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #16

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    на друг токов кръг лесно ще го пробвам. иначе да го нося на друго място ми е малко трудно, защото все пак е 50 инча и нали е плазма - тежичък е. По ми е лесно да открия техника и да установя дали уредът му излъчва на монитора си цифров сигнал....

  2.  
     
  3. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #17

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    все си мислех, че с влизане в сервизното меню ще се оправи, защото е въпрос на настройка, ама от Технополис са категорични, че не е проблема в настройките!

  4. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #18

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    пропуснах да кажа, че през сет-топ-бокса сигналът не прекъсва и тв си работи нормално!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Пусни си ТВ-то и извади индикаторите за сила и качество на сигнал - през меню DVB-C настройки -> състояние на сигнала. Гледай дали при срива, който описваш, някой от тях пада рязко.

  6. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #20

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Веднага направих пробата - по време на срива показателят качество на сигнала падна наполовина! Показателят сила на сигнала остана непроменен!

  7. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #21

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Засякох и интервала на срива - точно на всяка 9.1 минута!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #22

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от ivi
    пропуснах да кажа, че през сет-топ-бокса сигналът не прекъсва и тв си работи нормално!
    Или сет-топ-бокса им има буферна памет или проблема наистина е в тунера на телевизора ти.
    Цитат Първоначално публикувано от ivi
    Веднага направих пробата - по време на срива показателят качество на сигнала падна наполовина! Показателят сила на сигнала остана непроменен!
    Най-добре го занеси в сервиза ,там техниците да си го проверят...

  10. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #23

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    а какво означава факта, че показателят за качество на сигнала пада с повече от 50%?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Виж сега, може и тунерът ти да окъсява някъде. Но докато не пробваш да закачиш в антенния вход друг кабел, няма да разберем!
    Ефирна цифрова ловиш ли? Ако не ти се носи телевизора другаде на цифрова кабелна, и това е вариант.
    За мен все още това означава проблем в кабелната, макар че точният интервал на проява ме озадачава.

  12. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #25

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    За съжаление нямам ефирен цифров сигнал - живея в Русе.

  13. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #26

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    проверих данните на сет-топ-бокса и там намерих: Flash size 16Mb i RAM 128Mb. Не знам това минава ли за буферна памет?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Някакво решение намери ли?
    Забележи дали прави проблема само на канали от една честота или независимо от честотата.

  16. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #28

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Оставих го в сервиза на Технополис. Лошото е, че и там не могат да разберат какво става. Установиха, че сигналът се губи не на всички канали, а само на някои транспондери. Отначало бяха убедени, че е от сигнала, но в сервиза периодът на прекъсване е зачестил - не само на всяка 10-та минута и се съмняват в тунера. Последно пак се съмняваха в излъчвания сигнал и ще викат техник от кабелния оператор да мерят сигнала в сервиза (там ползват същия оператор). Вече 4 дни не могат да установят повредата къде е. Между другото от сервиза казаха, че уредът с който са мерили в къщи сигнала е цифров и е много прецизен и струвал колкото няколко 50"-ви Панасоника. Само се притеснявам, ако се стигне до смяна на тунера, да не сложат някой с ниско качество и да се обезсмисли цялата процедура. То и без това може би до края на годината операторът ще си кодира пак цифровия сигнал (сега е пуснат временно разкодиран) и ще трябва пак да ползвам турския им сет-топ-бокс Neta.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Няма да ползваш Нетата, говориш за NetWorx предполагам. Можеш да си вземеш CAM (модул) и карта от тях! Има вариант дори да си смениш STB-устройството за CA-модул безплатно, или можеш да сложиш STB-то в друга стая и пак да си вземеш модул безплатно или срещу 70 лв от тях.
    За сервиза - на други телевизори, включени до твоя, проявява ли се същия проблем? Ако го прави и на тях, значи е от сигнала. Аз съм на същия оператор и вчера ми го направи този номер на каналите от 786 Mhz, писах им, оправиха проблема и така. Според мен последното нещо е смяна на тунера - първо пробвайте на други телевизори има ли проблем! В Технополис предполагам не е никакъв проблем да пуснат като твоя модел телевизор на същата цифрова и да го погледаш половин-един час.

  18. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #30

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Да, точно за Networx става дума. С удоволствие бих си сменил сет-топ-бокса за cam-модул, но не ми казаха, че може безплатно. Цената на модула е 70 лева. Само ако земениш сет-топ-бокса срещу cam-модул ли е безплатно?
    Понеже не съм виждал cam-modul не ми е ясно ако си го сложа с тяхната карта игнорирам ли вградения тунер? Къде влиза антенния кабел и как се предава сигнала в телевизора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 13:52
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  3. Samsung LE32C650 проблем с тунера след Factory Reset
    От kkolev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-11, 21:36
  4. Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E
    От liubobo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-10, 18:43
  5. Проблем с програмата за TV тунера!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе