Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1726
Like Tree148Одобрявам

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #16

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Ясно разбрах.
    Форматирането е необходимо само ако реша да записвам предавания от телевизора.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    9
    #17

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравeйте , някой има ли наблюдения 3Д очилата TY-ER3D4ME от какво максимално растояние може да се гледат и работят на TX-P50ST50.В книжката им пише 3,2м. Максимално растояние без пречки а моето растояние е 4,2м дали ще работят нормално?

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #18

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравей Христослав,
    Имам няколко въпроса относно инструкциите и настройките през първите 200 часа на плазмите. Изглежда, че въпросите нямат край, дори и след като човек си купи тв-то.

    Пакет с картинки (заливки) за разработване на екрана.
    http://tvcalibration.ru/wp-content/u...kIn_Images.zip

    Технологията на разработка е проста, просто запишете заливките на USB-носител, и ги пуснете като слайд шоу чрез вградената програма за снимки на ТВ-то. Няма значение през колко време ще се сменят слайдовете. Тези картинки се пускат през първите дни работа на телевизора, докато стане на 200 часа.

    Бих искала да попитам колко често се пускат тези заливки и с каква продължителност е едно пускане.
    Да разбирам ли, че трябва да се пускат всеки ден докато се достигнат тези 200 ч. работа?


    Настройки за първите 200 часа на разработка след закупуване.
    Внимание през този рисков период телевизорът не трябва да се гледа повече от два часа при следните случаи:

    - не гледайте в динамичен режим на картината

    Какво означава да не е в "динамичен режим на картината" и от къде се настройва?

    - не гледайте картина в режим различен от 16:9,

    По-долу в инструкциите "Настройки за първите 200 часа" пише, че аспект на картината трябва да е Auto, "16:9 сканиране - изключено". Ако става въпрос за едно и също нещо - тогава има противоречие.

    Правила за избягването на Image Retention
    1. Не увеличавайте котраста на картината повече от 50%.
    2. При гледане на ТВ с ярко лого - сменяйте програмата на всеки 2 часа.
    3. При възможност използвайте бутона за аспект на картината- дайте на Зуум1 така, че логото да излезе извън границите на екрана.
    4. Избягвайте да гледате картина с черни ленти отстрани/отгоре по дълго от 3-4 часа.
    5. Не ползвайте плазменият си телевизор, като монитор за игри по-дълго от 1 час на ден.
    6. Меню - настройки - Други настройки - Автоматичен стендбай - 2часа
    Така телевизорът- ако не оперирате с дистанционното/излезете или заспите/ ще се изключи сам след 2 часа.
    7. Направете си и следната настройка за нивото на черното в черните ленти отстрани на картината
    Меню - Настройки - Настройки на дисплея - Страничен панел - Среден

    ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ТОВА ВЕЧЕ СА ИНСТУРКЦИИ ЗА СЛЕД КРИТИЧНИТЕ 200 ЧАСА?

    Настройки - други настройки - Intelligent Frame Creation - изключен /не ви трябва - картината става като телеспектакъл/.

    Менюто ми е на български. Какво се има впредвид под Intelligent Frame Creation?

    Предварителни благодарности.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #19

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от stella* Виж публикацията
    Здравей Христослав,
    Имам няколко въпроса относно инструкциите и настройките през първите 200 часа на плазмите. Изглежда, че въпросите нямат край, дори и след като човек си купи тв-то.

    Бих искала да попитам колко често се пускат тези заливки и с каква продължителност е едно пускане.
    Да разбирам ли, че трябва да се пускат всеки ден докато се достигнат тези 200 ч. работа?


    Какво означава да не е в "динамичен режим на картината" и от къде се настройва?

    По-долу в инструкциите "Настройки за първите 200 часа" пише, че аспект на картината трябва да е Auto, "16:9 сканиране - изключено". Ако става въпрос за едно и също нещо - тогава има противоречие.

    ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ТОВА ВЕЧЕ СА ИНСТУРКЦИИ ЗА СЛЕД КРИТИЧНИТЕ 200 ЧАСА?

    Менюто ми е на български. Какво се има впредвид под Intelligent Frame Creation?

    Предварителни благодарности.
    1. Тези заливки са за вманиачените по темата ускорено разработване. :rolleyes:
    Лично аз не съм ползвал такива и сам гледал първите 200 часа в режим THX /липсва в твоят модел/
    Настрой си ТВ в режим на картината КИНО и спокойно си гледай телевизора. Само избягвай статични образи да седят на екрана /на едно и също място/ повече от 2-3 часа през първите 200 часа.

    2. динамичен режим на картината - се намира в Меню-Картина-Режим на картина
    Този режим се ползва в магазините за рекламнте клипове. При него повечето настройки като яркост и цвят, са надути докрай с цел впечатляване на потенциалните клиенти. Няма нищо общо с правилната картина.

    3. Картината трябва да е на Auto или Точен екран,
    "16:9 сканиране - изключено" - тази функция сканира подаваната картина и ако тя е различна от 16:9 я подава на екрана с малки черни ленти отстрани
    - това са различни неща и няма противоречие

    4. Да - правилно си разбрала.

    5. В модели 2012 тази функция се нарича - Focused Field Drive



    Ако някой има път през Ница, да посети срещата на дистрибуторите и да пише какви ги вършат там
    PANASONIC CONVENTION 2013

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #20

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Колеги здравейте,със плазма Панасоник ST50 съм,търся помощ за следния проблем както си работеше перфектно,от скоро HDMI порта спря да излъчва картина към сателитния ми приемник DM500HD,почна да прекъсва в началото и в момента картина няма,а гледам през скарта но разликата в сигнала е от земята до небето,носих на сервиз приемника-работи си HDMI порта,само че на Samsung LCD,на плазмата ми същия кабел пускам му лаптопа през HDMI работи,по интересното е че пробвах на друга плазма Панасоник стар модел и там няма сигнал от HDMI ,а примерно на самсунг работи без проблеми,някой ако има идея да сподели ще съм много благодарен

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #21

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    [QUOTE=hristoslav2;610825]1. Тези заливки са за вманиачените по темата ускорено разработване. :rolleyes:
    Лично аз не съм ползвал такива и сам гледал първите 200 часа в режим THX /липсва в твоят модел/
    Настрой си ТВ в режим на картината КИНО и спокойно си гледай телевизора. Само избягвай статични образи да седят на екрана /на едно и също място/ повече от 2-3 часа през първите 200 часа.

    2. динамичен режим на картината - се намира в Меню-Картина-Режим на картина
    Този режим се ползва в магазините за рекламнте клипове. При него повечето настройки като яркост и цвят, са надути докрай с цел впечатляване на потенциалните клиенти. Няма нищо общо с правилната картина.

    3. Картината трябва да е на Auto или Точен екран,
    "16:9 сканиране - изключено" - тази функция сканира подаваната картина и ако тя е различна от 16:9 я подава на екрана с малки черни ленти отстрани
    - това са различни неща и няма противоречие

    4. Да - правилно си разбрала.

    5. В модели 2012 тази функция се нарича - Focused Field Drive



    Както се казва на чист български език THANKS A LOT! :D
    Мисля, че вече съм го нагласила спрямо препоръките. Сега остава само да се сетя след 200 часа да ги променя.

    Не мога да си представя каква щеше да бъде картината ако бяхме купили ЛСД-то 32", но картината на тази плазма определено ми харесва, особено когато се касае за HD каналите и NAT GEO wild.

    И в някакъв момент сигурно ще трябва да потърся очила за 3Д. Тези от 3Д кината не стават ли? Ще ми решат проблема с чуденето какви очила и за колко лв. Като им гледам цените на очилата Панасоник ми се струва голямо разточителство, особено ако 3Д-гледането няма да се случва особено често.
    Хубав ден и отново благодаря за консултациите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #22

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Споменавано е и друг път - очилата на Самсунг са съвместиме с моделите 2012 г.
    SAMSUNG SSG-4100GB/XC :: Аксесоари и Маси за TV :: Аксесоари и Маси за TV :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #23

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от stella* Виж публикацията
    И в някакъв момент сигурно ще трябва да потърся очила за 3Д. Тези от 3Д кината не стават ли? Ще ми решат проблема с чуденето какви очила и за колко лв. Като им гледам цените на очилата Панасоник ми се струва голямо разточителство, особено ако 3Д-гледането няма да се случва особено често.
    Хубав ден и отново благодаря за консултациите.
    В кината ползват поляризирани очила, които стават за пасивно 3Д, а твоят телевизор е с активно 3Д. Виж предложените от Светлъо очила .

    Цитат Първоначално публикувано от Petio Виж публикацията
    Колеги здравейте,със плазма Панасоник ST50 съм,търся помощ за следния проблем както си работеше перфектно,от скоро HDMI порта спря да излъчва картина към сателитния ми приемник DM500HD,почна да прекъсва в началото и в момента картина няма,а гледам през скарта но разликата в сигнала е от земята до небето,носих на сервиз приемника-работи си HDMI порта,само че на Samsung LCD,на плазмата ми същия кабел пускам му лаптопа през HDMI работи,по интересното е че пробвах на друга плазма Панасоник стар модел и там няма сигнал от HDMI ,а примерно на самсунг работи без проблеми,някой ако има идея да сподели ще съм много благодарен
    Много объркано ми прозвуча. Да уточним!
    Имаш сателитен приемник DM500HD свързан с HDMI кабел и нямаш картина на телевизора ?
    Пробвай да пуснеш на същият HDMI порт сигнал от друг изсточник и пиши как е. /или свържи кабела на друг HDMI порт/

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #24

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-02-13 в 17:29.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #25

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/



    "The KURO Killer has beyond Reference picture quality" :D

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #26

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Убиец, ама на 5 годишен модел! Ако се сравняваше с KURO модел 2013г.?:rolleyes: Трябваше Sharp да им дадат картбланш да продължат да правят KURO плазма моделите:rolleyes:, вместо да правят съвместни лсд-та Елит. Не, че са лоши, ама...
    Този пост е редактиран от pilot; 12-02-13 в 22:03.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #27

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Точно така колега,работеше и от известно време HDMI порта започна да прекъсва и не излъчва картина,а гледам само през скарта,няма картина и при другите HDMI портове,а иначе лаптопа го закачам и си работи през HDMI на телевизора,много е странно занесох приемника в един приятел за проба и на Самсунг LCD веднага зацепи и си работи HDMI,а на старата му плазма Панасоник не тръгва както е при мене оказва се че всичко си работи само че на плазмата неще и другото интересно е при включване започва на AV1 и след 1 мин.автоматично включва HDMI но си стои черен екран,ако можеш да ми помогнеш ще съм много благодарен

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #28

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Petio Виж публикацията
    Точно така колега,работеше и от известно време HDMI порта започна да прекъсва и не излъчва картина,а гледам само през скарта,няма картина и при другите HDMI портове,а иначе лаптопа го закачам и си работи през HDMI на телевизора, много е странно занесох приемника в един приятел за проба и на Самсунг LCD веднага зацепи и си работи HDMI, а на старата му плазма Панасоник не тръгва както е при мене оказва се че всичко си работи само че на плазмата неще и другото интересно е при включване започва на AV1 и след 1 мин.автоматично включва HDMI но си стои черен екран,ако можеш да ми помогнеш ще съм много благодарен
    От лаптопа с HDMI кабел към телевизора - има картина на телевизора ? А когато свържеш сателитният приемник нямаш!
    Значи проблема не е в телевизора, а в настройките на изходящият сигнал на приемника.
    (Оправи си правописа и словореда, че звучиш много объркано и се налага да гадая какво искаш да кажеш)

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #29

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Panasonic ZT60: 1080p, THX 3D, панел Studio Master, 3000 FFD, Touch PEN, Dual Core
    В продажба от месец Май 2013 в ограничено количество, всяка бройка е заверена с подпис от главният инженер.
    Впечатляваща опаковка с избродирани с коприна черни букви.
    Panasonic TX-P60ZT60E: € 4 000

    Panasonic VT60: 1080p, THX 3D, Infinite Black Ultra, Dual Core, 3000 FFD, Touch Pen
    В продажба от Март 2013:
    Panasonic TX-P50VT60E: € 2 000
    Panasonic TX-P55VT60E: € 2 500
    Panasonic TX-P65VT60E: € 3 000

    Panasonic ST60: 1080p, 3D, Infinite Black Pro , Dual Core, 2500 FFD, Touch Pen
    В продажба от март 2013 г:
    Panasonic TX-P42ST60E: € 900
    Panasonic TX-P50ST60E: € 1 150
    Panasonic TX-P55ST60E: € 1 600
    Panasonic TX-P65ST60E: € 2 500

    http://www.avforums.com/forums/avfor...-coverage.html

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-02-13 в 14:06.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #30

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе