Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #1

    Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Здравейте на всички. Имам странен проблем с двата HDMI-a на телевизора ми. Когато закупих телевизорът (преди повече от 2 години) и за първи път му вкарах HDMI кабела към лаптоп Lenovo - и двата му входа работеха без проблем. Аз реших да използвам само единият HDMI (HDMI 1). Работи така без проблем 7/8 месеца, след което изведнъж спря, като проверих другия вход (HDMI 2) картината от лаптопа излезе без проблем и реших, че HDMI 1 е изгорял. Малко след това си взех HD приемник на Bulsatcom, който също е с HDMI кабел и реших да тествам отново HDMI 1 и картината излезе веднага. От тогава година и половина вече си работи, като ползвам HDMI 1 за телевизия, а HDMI 2 за лаптопа. От една седмица обаче изведнъж спря и HDMI 2 отново само към лаптопа (към приемника на Bulstacom-а си работи без проблем). Пробвах различни варианти. Преинсталирах драйверите на лаптопа (сложих други), стигнах и до преинсталация на лаптопа, ресторнах фабричните настройки на телевизора; пробвах с друг кабел - БЕЗ УСПЕХ. Също така пробвах лаптопа към други два телевизора (със същият кабел, който използвам и към моят телевизор) един, от телевизорите също е Panasoni Viera, другият е LG - картината излиза без проблем. Моля, ако има някои други идеи да ги сподели, защото този проблем ме побърква. Благодаря предварително на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #2

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Здравей...
    Може би проблема ти излиза заради това, че слагаш HDMI кабела след като си включил вече лаптопа..
    Другия вариант е като задъжиш Fn бутона и натиснеш някой от F-овете на които е изобразено екранче или правоъгълниче... с който ще прехвърлиш сигнала от екрана на лаптопа към телевизора.
    може да се разровиш и в настройките на видео картата ти, там също има опции за прехвърляне на друг монитор или телевизор..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Здравей,
    Благодаря за отговора. За съжаление не е и това. Варианта с бутона Fn съм го пробвал многократно, както и съм пробвал да включа кабела при изгасен лаптоп; при изгасен лаптоп и телевизор; кабела да е вкаран и да рестартирам и резултатът е нулев. Днес взех друг лаптоп за проба - той също не тръгна. Не разбирам как приемника на Bulsatcom работи без проблем с HDMI кабел, а лаптопите не тръгват????

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Пробвал ли си да подаваш различни "херци" - Булсатком-ския СТБ подава 1080i50 ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пробвал ли си да подаваш различни "херци" - Булсатком-ския СТБ подава 1080i50 ?
    Пробвал съм 50HZ и 60HZ и различна резолюция от 800/600 до 1366/768.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от sem-pai Виж публикацията
    Пробвал съм 50HZ и 60HZ и различна резолюция от 800/600 до 1366/768.
    Пробвай с някоя "телевизионна" резолюция. виж в упътването на телевизора на кой HDMI какви режими/резолюции поддържа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Успях да изнамеря резолюцията му, когато се свързва с PC, пробвах - отново никакъв резултат. Единствено с последната (1920 x 1080 @ 60 Hz) не съм, защото лаптопа ми не поддържа такава. "Resolutions and frequencies (in PC mode - HDMI) - 640 x 480 @ 60 Hz - 1280 x 720 @ 60 Hz - 1920 x 1080 @ 60 Hz"

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Не виждам причина ако му зададеш 1920х1080 24/25/30/50/60хц да не покаже сигнал - може би по-скоро някоя настройка на видеокартата е проблемна.

    п.п. Нещо не ми се вярва картата на лаптопа да не поддържа 1920х1080/60 - каква е?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не виждам причина ако му зададеш 1920х1080 24/25/30/50/60хц да не покаже сигнал - може би по-скоро някоя настройка на видеокартата е проблемна.

    п.п. Нещо не ми се вярва картата на лаптопа да не поддържа 1920х1080/60 - каква е?
    Казаха ми, че по скоро проблема бил в пиновете на HDMI-a на телевизора.

    ... Видеокартата е NVIDIA GeForce GT540M max-a ѝ е 1366x768/60

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от sem-pai Виж публикацията
    Казаха ми, че по скоро проблема бил в пиновете на HDMI-a на телевизора.

    ... Видеокартата е NVIDIA GeForce GT540M max-a ѝ е 1366x768/60
    Това се отнася за дисплея на лаптопа. По принцип трябва като включиш телевизора драйвера да го разпознае и изпише поне каква марка е и че е ТВ . След това ще се появят в настройките на драйвера и неговите резолюции.
    Макар и да не се препоръчва, мисля че не е фатално да пробваш следното. Пускаш лаптопа и телевизора и след като зареди лаптопа тогава включваш HDMI кабела в телевизора. При нормални обстоятелства лаптопа би трябвало да детекне телевизора.

    Друг вариант - преинсталирай драйвера като в началото има една отметка (чавка) която се слага в квадратче, за да нулира всички настройки и запаметени профили. Тоест прави чиста преинсталация. Пробвай го.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това се отнася за дисплея на лаптопа. По принцип трябва като включиш телевизора драйвера да го разпознае и изпише поне каква марка е и че е ТВ . След това ще се появят в настройките на драйвера и неговите резолюции.
    Макар и да не се препоръчва, мисля че не е фатално да пробваш следното. Пускаш лаптопа и телевизора и след като зареди лаптопа тогава включваш HDMI кабела в телевизора. При нормални обстоятелства лаптопа би трябвало да детекне телевизора.

    Друг вариант - преинсталирай драйвера като в началото има една отметка (чавка) която се слага в квадратче, за да нулира всички настройки и запаметени профили. Тоест прави чиста преинсталация. Пробвай го.
    Благодаря за предложението, но по-нагоре съм написал, че тези стъпки вече съм ги правил. Пробвал съм кабела по различни начини включително и този, който предлагаш. Отностно драйверите - не само съм преинсталирал драйвери, а направо забърсах целият Windows като му направих формат и по мое мнение няма как да има запаметени профили... Просто Лаптопа не детектва, че има вкаран този телевизор (с другите телевизори няма проблеми с разпознаването).

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Значи проблема е в твоя телевизор
    1. Провери да не би да връщаш фабричните настройки само на картината (на моя ТВ има и такава опция)
    2. Пробвай да си сложиш новия фърмуер (може това да го оправи този проблем)
    3. Изключи ТВ от контакта за 2 минути и после пробвай отново.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Друго което можете да пробвате, е да превключите лаптопа да подава сигнал само към ТВ за да може да тръгне на максималната резолюция. Става като посредством клавишната комбинация WINDOWS+P изберете "Projector only":


    ЕДИТ:

    Сега забелязах че телевизора е HD 1366x768 а не Full HD 1920x1080 , т.е. няма да има смисъл
    Този пост е редактиран от bily; 06-03-14 в 09:28.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Странен проблем с HDMI-а на Panasonic Viera TX-L32C4E

    Цитат Първоначално публикувано от REALITY123 Виж публикацията
    Значи проблема е в твоя телевизор
    1. Провери да не би да връщаш фабричните настройки само на картината (на моя ТВ има и такава опция)
    2. Пробвай да си сложиш новия фърмуер (може това да го оправи този проблем)
    3. Изключи ТВ от контакта за 2 минути и после пробвай отново.

    Да в телевизора е проблема на 99%. Ще го занеса на сервиз да видя от там какво ще ми кажат.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #15
    Цитат Първоначално публикувано от sem-pai Виж публикацията
    Да в телевизора е проблема на 99%. Ще го занеса на сервиз да видя от там какво ще ми кажат.

    Здравей колега.

    Стигна ли до сервиза и каква диагноза поставиха на телевизора ти ?

    Аз имам същият като твоят проблем, като при мен са 4 HDMI и с времето спряха да разпознават лаптоп-а ми. Пробвах още 2, но без успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен проблем със PANASONIC TX-L42E6E LED
    От krasimladeja във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-14, 07:31
  2. Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E
    От tigarle във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 24-10-13, 07:50
  3. PANASONIC TX-L32C4E проблем с формата на картината
    От bodimi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-04-12, 20:21
  4. Проблем с .mkv файлове на Panasonic VIERA TX-L42E30E
    От byb във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-12, 23:00
  5. Проблем с HDMI на Panasonic TX-L26C10P
    От fasinnko във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе