Резултати от 1 до 13 от общо 13

Мнения за panasonic TX-50CX700E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #1

    Мнения за panasonic TX-50CX700E

    След много мислене и четене реших да огранича търсенето и за сега съм се спрял на този модел. Моля за мнения ако може и впечатления на собственици или хора, които са го тествали. Колебая се малко и за размера тъй като цената за 55" е малко по-висока но тъй като ще го гледам най-вече от около 3 метра ме притеснява че доста ще се влоши качевството. Ще гледам основно футбол и филми, приемам и други предложения до 2000лв. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Имай в предвид , че оправиха настройките за субтитри, но премахнаха DTS в тазгодишните модели на Panasonic.
    Погледни и
    SONY-KDL-55W809C
    SAMSUNG-UE-50JU6800

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #3

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Може ли малко да ми разясниш какво е това DTS и като качевство на картината измежду panasonica, sonyto i samsunga кой е най-добър.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #4

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Почти всички филми са с такъв многоканален звуков формат
    https://bg.wikipedia.org/wiki/DTS
    Когато телевизорът не го поддържа, за да имаш звук се налага предварително да конвертираш звука до стерео(AC3).
    Качеството на картината е комплексно - има ред показатели. Оценките по тези показатели са различни за всяка марка. Прочети ревютата в нета.
    Мога да дам субективна оценка...лично на мен тази година, най-много ми допада картината на Сони,после е Панасоник и накрая Самсун...

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #5

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Това значи ли, че почти всеки филм, който сваля няма да има звук като го пусна от флашка? Сега гледам едно lg42lb650v и на футболни мачове се забелязва доста дериозно DSE и това ме отказа от тази марка. Тествах преди около седмица едно sony 55w809c в technopolis с един мач 1080р около 5GB и картината не ми хареса но може и да е от това, че беше оставен между два рафта и нямаше как да го гледам от повече от метър а и японката с важето бая мажеше. Не съм пипал нищо по настройките. Точно до него беше сложен един 55w805B и на един и същ сигнал предаваше по-добре. Откакто научих, че европейското и финала на шампионска лига догодина ще са в UHD формат взех да клоня към 4K tv. Ако може да ми препоръчаш някакъв 50" около до 2000лв.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #6

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Да - няма да имаш звук, а за да имаш , преди да го качиш на флашката трябва да го конвертираш на компа. Може да ползваш и външен медия плейър....
    DTS има смисъл само ако имаш външна многоканална озвучителна система.

    За японката, при Сони трябва за си поиграеш в менюто с настройките за MotionFlow.

    https://www.technomarket.bg/products...ng-ue-50ju6800

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Явно,специално за футболните фенове,SONY са извадили на дистанционните,отделен бутон,на който пише: Football.
    Ако гледате мач,и го натиснете,телевизора преминава в "футболен" режим...цветовете се изострят а звука става като от стадион...с ехо...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #8

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    при CX740 i CX750 пак ли го има проблема със звука? Предпочитам да е 3D затова samsunga отпада като вариянт, ако може предложи нещо друго hristoslav.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #9

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Здравейте, аз също съм се насочил към panasonic TX-50CX700E. Проблемът със звука съществува ли при гледането на филми от РС посредством DLNA? Моля hristoslav за препоръка за модел 50" панасоник, в който да няма подобен проблем.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #10

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Цитат Първоначално публикувано от sa6o_p Виж публикацията
    при CX740 i CX750 пак ли го има проблема със звука? Предпочитам да е 3D затова samsunga отпада като вариянт, ако може предложи нещо друго hristoslav.
    Да - всички модели 2015 не поддържат DTS.
    Технически данни - TX-49CX750E LED LCD телевизори VIERA - Panasonic България
    PANASONIC TX-49CX740E - 124 cm (TX49CX740), fiche technique, prix et avis consommateurs
    Явно са решили да си спестят таксите за DTS, с цел да не поскъпват телевизорите или се опитват да се борят с пиратството.

    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/16064

    Цитат Първоначално публикувано от vessonik Виж публикацията
    Здравейте, аз също съм се насочил към panasonic TX-50CX700E. Проблемът със звука съществува ли при гледането на филми от РС посредством DLNA? Моля hristoslav за препоръка за модел 50" панасоник, в който да няма подобен проблем.
    Не знам как стоят нещата при връзка с компютър, но може да конвертира звука в реално време - тествай с лаптоп на място в магазина.
    Ето какво поддържат през DLNA https://en.wikipedia.org/wiki/Digita...twork_Alliance
    Panasonic 2015 DLNA (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
    RUI 2.0 FAQ | RVU Alliance
    DTCP-IP http://www.dtcp.com/documents/dtcp/dtcp-overview.pdf
    DМР - Dіgіtаl Меdіа Рlауеr (DМР): нaмиpa cъдъpжимoтo нa цифpoви мeдия-cъpвъpи (DМЅ) и oбeзпeчaвa нeгoвoтo възпpoизвeждaнe. Toвa ca тeлeвизopи, cтepeo cиcтeми и дoмaшни ĸинoтeaтpи, бeзжични мoнитopи и игpoви ĸoнзoли.
    DМR - Dіgіtаl Меdіа Rеndеrеr (DМR): пo-paзшиpeнo ycтpoйcтвo oтĸoлĸoтo DМР, възпpoизвeждa cъдъpжaниe ĸoeтo cъдъpжaт мeдия cъpвъpитe, нo в cъщoтo вpeмe мoжe дa ce изпoлзвa зa тoвa дpyги ycтpoйcтвa.
    DМЅ - Dіgіtаl Меdіа Ѕеrvеr, ycтpoйcтвo cъc cъдъpжaниe ĸoтe мoжe дa гo нaпpaви дocтъпнo зa мpeжoви цифpoви мeдия-плeйъpи (DМР) и цифpoви плeйъpи нa мyлти-мeдиa (DМR).Toвa мoжe дa бъдe нaпpимep ĸoмпютъp c ycтaнoвeнa пpoгpaмa зa пoддpъжĸa на DLNА.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-15 в 16:28.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #11

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    За жалост май само LG i Philips имат модели, които да отговарят на всичките ми изисквания и да се побират в бюджета ми. Ако се знаете някакъв добър модел 3D, 4k и поне 49" до 2000лв. да помага. По-конкретно philips 49pus7150 и lg49uf8507.
    Този пост е редактиран от sa6o_p; 17-11-15 в 17:21.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #12

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    Цитат Първоначално публикувано от sa6o_p Виж публикацията
    За жалост май само LG i Philips имат модели, които да отговарят на всичките ми изисквания и да се побират в бюджета ми. Ако се знаете някакъв добър модел 3D, 4k и поне 49" до 2000лв. да помага. По-конкретно philips 49pus7150 и lg49uf8507.
    Примерно Телевизор SONY KD-49X8309C Ultra HD LED

    - - - - - - - - - -

    Здравейте! Има ли колега, който да сподели коя оп. система е по-добра - ANDROID TV или FIREFOX и до колко това от значение? Също и за GOOGLE CAST и аналогичната функция при панасоника?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Мнения за panasonic TX-50CX700E

    49Х8505 в момента е 1999лв в Зора ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за PANASONIC CS/CU-PE12RKE
    От vali74 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 28-07-15, 21:26
  2. Мнения за PANASONIC CS/CU-UE12JKE
    От sashomasho във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 18-10-12, 21:42
  3. мнения за panasonic tx l32e3e.
    От zgnp във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 20:27
  4. Panasonic CS/CU-E12JKE - мнения
    От justify във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-10, 20:30
  5. Panasonic CS/CU-PW12DKE - мнения
    От vpeychev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 10-10-05, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе