Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 165
Like Tree23Одобрявам

Panasonic телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #106

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Тези ТВ направо ми радват очите!
    Отделни входове за Antenna, CATV и SAT, SD card slot, а и ако наистина става това със кака шер нямат цена просто!
    Да вземем да им съберем пари да си платят за DTS лиценз , че само това ме дразни.
    Колко струва този лиценз, че и Samsung икономисват от него, а Vestel все още произвеждат ТВ с DTS?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #107

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Някой знае ли може ли да се спре или намали звука на превюто на записаните предавания?
    Горе в ляво, където показва превюто тръгва със силен звук, който не се регулира от телевизора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #108

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Не съм ползвал записа , но мисля че си имаше настройка изобщо да се изключи превюто . Mute-то не работи ли?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #109

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    lazarus18
    На моят V20 нямам такива проблеми...


    https://www.01net.com/tests/test-pan...lles-5987.html

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #110

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Ако някой има проблем с настройката на цветовете, мога да споделя малко опит. Не става дума за някаква върхова калибрация, а вкарване в пътя на недолянани настройки. След много опити на око да нацеля кое не е наред в многото възможни настройки, накрая закачих един монитор с добра матрица, за който смятам, че вади нормална картина към VGA изхода на десктоп ПЦ. Видеокартата има и HDMI и закачих проблемния панасоник там. Настроих видеото да вади едно и също през двата изхода. После изредих 5-6 снимки на пейзажи - оранжева зора, синьо-зелено море, зелени гори и цветя и други подобни. Имаше доста очевидно разминаване в цветовете на ТВ. Гласих въртях и долу горе изравних картината. После пробвах с Ну погоди - там пак излязоха различни цветове. Пак гласих и накрая може да се каже, че двата екрана вадеха почти еднакво оцветяване. Монитора все още е с по-тъмно зелено и светло зелено на ТВ, но останалото изглежда по-близко, а и не може да се каже кое зелено е по-правилното. Интересното е, че досега всичките монитори и телевизори, които съм настройвал след покупка са искали лека корекция на яркостта най-вече, че ги продават много усилени. Но последния Панасоник 40ES400 беше пълна скръб. Честно казано в близките 10г едва ли ще купя друг Панасоник. Оправдания, че тоя не е върхов модел не ми минават.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #111

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Ами като за Вестел - толкова

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #112

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Не съм сигурен какво ще рече Вестел. Произведен е в Чехия и дистанционното не е вестелско, а с нормален вид на Панасоник, ако това е критерий. И пак ще добавя - ако проблемът е в OEM производител, виновен е пак Панасоник, че се занимава с такива неща. Оправдания за "ниския ценови клас" не ме интересуват, а и цена от 760лв за 40" без 4K не ми се виждат малко.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #113

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Ти виждаш колко време си загубил да постигнеш що годе прилични цветове.
    За телевизор, който на производителя струва 100 евро няма как да отделят този ресурс.
    В по-високия клас имат THX режим, при който нещата са пипнати почти перфектно.

    Нали знаеш, че тази настройка, която си направил важи само за входа, на който е правена. Като гледаш телевизия е друго.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #114

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Явно съм се объркал с 40СХ400

    Ами не е случайна разликата в цените на моделите в различните класове и - да , това си е най-нисък клас и като при почти всички марки в тоя клас се влагат и съответно най-евтини компоненти с не особено добри готови настройки.
    Има си и някои по-сполучливи модели в ниските класове - при Панасоник последно DS630 ми е харесвал .

    При всички е така , не си мисли , че нещо оправдаваме Панасоник , май само в някои от ниските серии (и то за някои размери) на Сони съм виждал прилични готови настройки ...
    Frogst одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #115

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    i486
    Калибриране се прави за всеки вход поотделно с референтен източник на сигнал. Компа ти не е такъв и в случаят, си настройл порта за работа с компа. В случай, че свържеш друг източник на сигнал към същият порт може да има разлика в цветопредаването.

    Има два типа заводско калибриране.

    Първият, е за най-високият клас телевизор, чрез автоматизирана система от колориметър и компютър в "тъмна стаичка" на поточната линия. Операцията отнема 1-2 минути.

    Вторият тип се прилага при средният клас телевизори и се прави по следният начин - замерват се 2-3 бройки от даден модел и диагонал от поточната линия. Резултатите са усредняват и после тези стойности за RGB автоматично се записват в сервизното меню на всички излизащи от поточната линия бройки. Този вариант не е перфектен, тъй като има минимална разлика в цветопредаването от бройка до бройка видеопанел. Всички такива телевизори се нуждаят от лека донастройка.

    При най-ниският клас, като твоят, както и малките диагонали (32-22") не се прави нищо по въпроса. Това е така, защото по презумция, тези телевизори са предназначени за хора без претенции.



    The Panasonic FZ802/ FZ800 was voted as the "Best Home Theatre TV" and the "Best TV of 2018" at our annual TV shootout event. Here are the reactions from Panasonic UK's head of TV Rob Taylor, attendees Chris Murray and Jonathan, Polish ISF calibrator Maciej Koper, as well as shootout host Vincent Teoh.

    Disclosure: Panasonic decided to sponsor this video after they found out the FZ802 OLED had won the shootout. The shootout results were voted for by attendees, and were in no way influenced by this sponsorship.

    XXL Тест: Panasonic Ultra HD OLED телевизор TX-65FZW954 (2018)
    http://www.areadvd.de/tests/xxl-test...65fzw954-2018/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-08-18 в 18:25.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #116

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Нали знаеш, че тази настройка, която си направил важи само за входа, на който е правена. Като гледаш телевизия е друго.
    Естествено, че съм пренесъл същите настройки за DVB-C, youtube и т.н. Не знам доколко има логика да важат, но поне за телевизията изглежда подобно положението. Не можах да разбера защо вграденият плеър има по-малко възможни неща за настройване. Той къде е непълен откъм функции, че и картина ако не може да вади... Поначало се подведох по отзиви в Amazon.de за тоя модел - няколко човека казваха едно и също, че е беден откъм смарт функции, но вади добра картина. И аз си викам на мен картина ми трябва, останалото с външен плеър, ако дотрябва. Съмнява ме всички майсторски да са калибрирали - по-скоро са пуснали National Geographic с разни панорамни цветни картини и са си казали "ейй че хубаво".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #117

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Panasonic пуска обновена версия на HDR10 + за 2018 OLED и LCD телевизори

    https://news.panasonic.com/global/to...018/60604.html
    “Panasonic is happy to announce that through the deployment of a firmware update, the majority of our 2018 4K models are now HDR10+ certified meaning that our viewers will be able to enjoy content even closer to the intentions of the filmmakers,” said Toshiharu Tsutsui, Director of Panasonic’s TV Business Division.

    ”The company additionally announced that the FX700 series and above have been HDR10+ certified. This means that it has been tested by an external Authorized Testing Centre that it meets the high Hollywood standards defined in cooperation with 20th Century Fox,” the company said.
    Version 3.061
    Download Information of TV for Europe | Download | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global

    Списък на подкрепилите HDR10+
    https://hdr10plus.org/current-adopters/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-08-18 в 20:51.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #118

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    На тия всичките им ъпдейти са "Improve system stability"
    За модели 2017 пак нито дума ... , а уж и те трябваше да го получат ... поне някои от тях.

    Между другото и старият 49СХ740 вчера отчете , че има ъпдейт и го направих, макар да гледам, че е от 31.07 ... и разбира се е "Improve system stability"

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #119

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За модели 2017 пак нито дума ... , а уж и те трябваше да го получат ... поне някои от тях.
    Информация ще има до 10 дни.

    Panasonic ще премести своята европейска централа от Великобритания в Амстердам през октомври заради „Брекзит”.
    https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...sichki-6085981
    svetlio1 одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    3
    #120

    Отговор: Panasonic телевизори 2018

    Това скрит Вестел ли е?







    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16639

    Как да се ориентирам кое е панасоник и кое не?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 14:32
  2. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 12:43
  3. Panasonic телевизори 2017
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 232
    Последно: 01-01-18, 06:12
  4. Panasonic телевизори 2016
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 345
    Последно: 01-01-17, 17:27
  5. Panasonic телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 677
    Последно: 02-01-16, 07:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе