Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree7Одобрявам

Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #16

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    А модела на телевизора кой е..?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    А модела на телевизора кой е..?
    Panasonic AS650


  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Аз досега не съм срещал или чувал за телевизор, който може да плейва нещо или дори да вижда SAMBA шерната папка.
    Потърси дали има възможност да се инсталира някакъв различен сървър от uPnP, по който да върви това, което искаш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #19

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Андроид тв поддържат SMB, но само приложения от трети страни - KODI, VLC, ARCHOS...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #20

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Трябва да има инсталиран сървър, а и по спомен май всички тв имаха проблем да виждат файлове шернати от рутер/рутерски сървър.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Току що пробвах на моя TL-WR1043ND - забучих му една флашка 32Г с най-различна информация и една папка с няколко различни видео файлове. От настройките в менюто на рутера за медия сървър избрах въпросната папка с видеата, като оставих по подразбиране и целия диск (моя случай флашка). Изпробвах на телевизора -Самсунг H7000 - виждат се всички папки. След това разкарах основната директория и оставих само папката с видеото "1". Логично телевизора вече виждаше само нея . Имам достъп да файловете и тези които се поддържат се плейват. Пробвах и на другия телевизор - Панасоник ЕТ5Е там също се виждат но телевизора не иска да ги плейва - най вероятно самите файлове не му харесват.

    С достъп до целия диск и шернатите папки от компютъра нямам никакъв проблем. - тук настройката е от подменю "Storage Sharing"

    Да поясня че в телевизорите не въвеждам нищо,там просто си се появява медия центъра от рутера и го избирам директно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Pat; 13-02-18 в 18:16.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Току що пробвах на моя TL-WR1043ND - забучих му една флашка 32Г с най-различна информация и една папка с няколко различни видео файлове. От настройките в менюто на рутера за медия сървър избрах въпросната папка с видеата, като оставих по подразбиране и целия диск (моя случай флашка). Изпробвах на телевизора -Самсунг H7000 - виждат се всички папки. След това разкарах основната директория и оставих само папката с видеото "1". Логично телевизора вече виждаше само нея . Имам достъп да файловете и тези които се поддържат се плейват. Пробвах и на другия телевизор - Панасоник ЕТ5Е там също се виждат но телевизора не иска да ги плейва - най вероятно самите файлове не му харесват.

    С достъп до целия диск и шернатите папки от компютъра нямам никакъв проблем. - тук настройката е от подменю "Storage Sharing"

    Да поясня че в телевизорите не въвеждам нищо,там просто си се появява медия центъра от рутера и го избирам директно.

    То точно това е проблема. На панасоника от медиацентъра нищо не тръгва. Процесора на рутера ли идва бавен не знам... Но само някое ави ако тръгне... Друго нестава

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Според мен проблема е в телевизора, защото при мен едни и същи файлове на самсунга вървят перфектно а на панасоника или не тръгва или направо изписва "неподдържан формат". Процесора на рутера едва ли прави нещо повече от това да прочете инфото и да го пусне по мрежата, а отсрещната страна дали ще съумее да го разчете е вече друг въпрос.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Според мен проблема е в телевизора, защото при мен едни и същи файлове на самсунга вървят перфектно а на панасоника или не тръгва или направо изписва "неподдържан формат". Процесора на рутера едва ли прави нещо повече от това да прочете инфото и да го пусне по мрежата, а отсрещната страна дали ще съумее да го разчете е вече друг въпрос.
    Да де ама със DLNA сървър на PC 90% от файловете вървят без транскодиране на същия телевизор...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #25

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Ако ми остане време ще пробвам тая вечер - и аз съм с 1043, но както и писах по-назад - преди повечето марки имаха проблем с рутерски сървъри - явно Самсунг вече работят ...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #26

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    И LG B6 и B7 вижда UpNp, но не чете субтитрите от моя NAS сървър. С DLNA няма проблем. Сървъра ми е ASUSTOR AS6204T..
    П.П.Абе как успявате да си опишете толкова устройства в подписите, че на мен ми излиза съобщение, че съм написал много символи и не може да ги запише на повече от един ред..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #27

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Така - боднах един ХДД на рутера и резултата е :
    - Панасониците - виждат файловете , но освен едно стар ави и снимките другото то е "неподдържан файлов формат"
    - Самсунг-а - вижда всичко , тръгва всичко , няма субтитри
    - Сони - 2-3 рестарта докато види сървъра и успее да зареди файловете , с вграденият плеър - топки , нищо не тръгва, с Арчос и ВЛЦ ги вижда и правя опит да ги пусна ама нещо не му се отдава - само върти да зарежда
    - рутера е малко далеч, а повечето файлове на ХДД са тежки и без да буферира тръгнаха (където успяха) само серии от сериал 720р

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #28

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Така - боднах един ХДД на рутера и резултата е :
    - Панасониците - виждат файловете , но освен едно стар ави и снимките другото то е "неподдържан файлов формат"
    - Самсунг-а - вижда всичко , тръгва всичко , няма субтитри
    - Сони - 2-3 рестарта докато види сървъра и успее да зареди файловете , с вграденият плеър - топки , нищо не тръгва, с Арчос и ВЛЦ ги вижда и правя опит да ги пусна ама нещо не му се отдава - само върти да зарежда
    - рутера е малко далеч, а повечето файлове на ХДД са тежки и без да буферира тръгнаха (където успяха) само серии от сериал 720р
    При мен ТВ и рутера са на 1Gbps кабел разстояние

    Значи да се насочвам към Самсунг. На мен субтитри не ми трябват. Който не разбира, да учи езика или да не гледа

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #29

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Sony-то (андроид) с Kodi няма никаква грижа да гледа каквито и да е филми през NAS-a ми (мрежата е гигабитова).

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #30

    Отговор: Свързване на Panasonic SmartTV към NAS

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Да де ама със DLNA сървър на PC 90% от файловете вървят без транскодиране на същия телевизор...
    Пpоблема с Upnp и аз го имах с моя NAS сървър в началото, но му инсталирах Upnp2 версия и сега работи.
    С две думи според мен Upnp версиите на телевизора и рутера ти не се "разбират"по някаква причина.
    Може би ще стане с някое WRT, но и с тях има проблеми. Пробване и четене му е майката..
    П.П.Правил ли си фърмуеър ъпдейт на рутера някога..да не би да е стара версия..?
    Този пост е редактиран от nikolov333; 13-02-18 в 22:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на климатик panasonic
    От naasko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 26-01-18, 19:18
  2. Отговори: 20
    Последно: 18-04-16, 10:43
  3. Свързване на телевизор Panasonic TXL 47 3D с усилвател.
    От gustomaina във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-16, 16:42
  4. Philips SmartTV 2014 - проблем с копиране на каналите на USB
    От trudovak във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-15, 07:33
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-09-12, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе