Резултати от 1 до 4 от общо 4

DVB-C + DVB-T кабели в един RF вход

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1

    DVB-C + DVB-T кабели в един RF вход

    Може ли с прост Т разклонител да се закачи DVB-C коаксиален кабел и стайна антена и след включване в RF входа да се ловят и двата типа сигнал? Т.е. кабела за ефирна ТВ ще смущава ли по някакъв начин DVB-C или да му носи загуби? По разни прости схеми е нарисувано така сякаш се връзват едновременно, но дали имат предвид "или" не знам. Ако не може ще е адски тъпо да спестят 1 RF букса и заради нея да не може да се ползват двата типа сигнал. Примерно може често да ми прекъсва кабелната или да не я плащам навреме и да искам да включа ефир за 1-2 дни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: DVB-C + DVB-T кабели в един RF вход

    Винаги "или"! Ако каналите заемат едни и същи честоти и ги свържеш заедно става боза.
    Ако няма "настъпващи се" канали може, но трябва да изравниш нивата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #3

    Отговор: DVB-C + DVB-T кабели в един RF вход

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Винаги "или"! Ако каналите заемат едни и същи честоти и ги свържеш заедно става боза.
    Ако няма "настъпващи се" канали може, но трябва да изравниш нивата.
    Настъпващи се ме съмнява да има. Въпросът е при просто смесване има ли риск да изгори нещо или просто ще е лошо/никакво качество? То по-важното е дали ефирната (DVB-T) ще разваля сигнала на кабелната, защото за да се ползва ефирна най-вероятно кабелната ще я няма никаква. На всякакви евтини и скъпи модели е с обща букса и не мога да си представя, че го правят от икономия, по-скоро трябва да минава смесването.

    PS: Ей това открих:
    https://www.1000ordi.ch/spaun-tar-5-...4.html?lang=EN

    Не ми стана ясно тия 5V какви са, всеки телевизор ли ги вади?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: DVB-C + DVB-T кабели в един RF вход

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Настъпващи се ме съмнява да има. Въпросът е при просто смесване има ли риск да изгори нещо или просто ще е лошо/никакво качество? То по-важното е дали ефирната (DVB-T) ще разваля сигнала на кабелната, защото за да се ползва ефирна най-вероятно кабелната ще я няма никаква. На всякакви евтини и скъпи модели е с обща букса и не мога да си представя, че го правят от икономия, по-скоро трябва да минава смесването.

    PS: Ей това открих:
    https://www.1000ordi.ch/spaun-tar-5-...4.html?lang=EN

    Не ми стана ясно тия 5V какви са, всеки телевизор ли ги вади?
    Като те съмнява провери и ще видиш! А това, което си открил е мултисуич (превключва или/или) и тия 5V са за управление. Отвори PDFфайла и ще разбереш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DV вход
    От blekota във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-13, 09:01
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-02-12, 20:46
  3. Два компонентни изхода и един вход
    От solo2003 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 28-03-11, 22:57
  4. PC-ВХОД
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-11, 19:43
  5. Монитори с DVI-вход
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 13-12-06, 11:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе