Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 142

PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #106

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Без да сте сигурно в настройките все едно нищо не сте правили. Самсунга има много прецизна настройка на MFCI /200Hz/ и ако успеете да го настроите или изключите дори /при гледане на филм/ няма да ги има тези дефекти.
    За Филипса тук имаше отговор на писмо от Филипс, че не планират поддръжка на субтитри. При Сони наистина плеъра и DLNA са много орязани и на практика не върши работа за филми.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #107

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    В спецификациите на Филипс 8404/7404 не се говори за режим 24р, дали няма или съществува под някакво название ?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #108

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Видеоформати
    480i, 60 Hz, 480p, 60 Hz, 576i, 50Hz, 576p, 50 Hz, 720p, 50, 60 Hz, 1080i, 50, 60 Hz, 1080p, 24, 25, 30, 50, 60 Hz

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #109

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Видеоформати
    480i, 60 Hz, 480p, 60 Hz, 576i, 50Hz, 576p, 50 Hz, 720p, 50, 60 Hz, 1080i, 50, 60 Hz, 1080p, 24, 25, 30, 50, 60 Hz
    Обикновенно го дават като отделна екстра затова не сам го забелязал в купа от цифри.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    16
    #110

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Ново 20!
    Днес видях промоциятя на техн.....ет. Филипс 42" 7404 1699. Реших, че това ще е моят телевизор. Отказвам се от 37" 5604. Като по-вещи да ми кажете добър избор ли е тв-то. Бях се загледал по LG 37LH5000 , на същата цена. Кой от двата е по-функционален. За субтитрите на Филипс при DivX- не става ли с програма за вграждане на субтитри?!

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #111

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Тия "специалисти" от Филипс и Сони не си ли дават сметка ,че само заради сакатите им" USB възможности " някои ще се преориентират към Самсунг и ЛГ !!!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #112

    PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Здравейте току що си купих 42PFL7404. Погледнах матрицата : 183 LCD LGD WUFSBN1 42"
    Някакви мнения за нея?
    Гледам че мога да променя разни неща, предполагам че не е редно. Какви ще са последствията?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #113

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от al_lukanov
    Здравейте току що си купих 42PFL7404. Погледнах матрицата : 183 LCD LGD WUFSBN1 42"
    Някакви мнения за нея?
    Гледам че мога да променя разни неща, предполагам че не е редно. Какви ще са последствията?
    Честито за придобивката
    матрицата ти е S-IPS на LGDisplay-/същата като в 42PFL8404/ всичко и е наред с изключение на слабото черно
    Не променяй нищо ако не знаеш за какво е - рискуваш да блокираш телевизора !! /някои неща може и да се активират но на твоя отговорност/

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #114

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    матрицата ти е S-IPS на LGDisplay-/същата като в 42PFL8404/ всичко и е наред с изключение на слабото черно
    Прегледах назад ,но не видях колко всъщност е нативния контраст при тези матрици, защото ако е вярно това http://www.digitalversus.com/duels.p...3&p2=5516&ph=8 направо нямам думи. На al lukanov ЧЕСТИТО!!!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #115

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Прегледах назад ,но не видях колко всъщност е нативния контраст при тези матрици, защото ако е вярно това http://www.digitalversus.com/duels.p...3&p2=5516&ph=8 направо нямам думи. На al lukanov ЧЕСТИТО!!!
    Не го плаши човека
    телевизора си е наистина добър
    al_lukanov ако си взел точките от промоцията http://www.natochetesezatochki.com/
    може да ги изтъргуваш
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41444.0.html

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #116

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Прегледах назад ,но не видях колко всъщност е нативния контраст при тези матрици, защото ако е вярно това http://www.digitalversus.com/duels.p...3&p2=5516&ph=8 направо нямам думи. На al lukanov ЧЕСТИТО!!!
    Не е толкова контраста. Тия в този сайт са пълни профани в калибрацията. На едни и същи матрици, но в различни модели ТВ мерят различни показатели и то с огромни разлики. На LGD матриците не са с кой знае какво черно, но няма как да е 0,18 cd/m2 след калибрация. Отделно, как на Сони-то са сложили бялото на 171cd/m2, а на Филипса 140? Досега на предишните модели на Филипс /7403, 9603/ съм постигал около 1000:1 контраст след калибрация. Липсата на регулиране на подсветката е голямо ограничение. Ако пуснеш разните Амбилайт, Light Sensor и мин. динамичен контраст се подобрява усещането, но пък се получават разни икривявания в гамата, които са незабележими са нетренирано око.
    Доколкото забелязвам в 8404 се слага нова, по-добра матрица с видимо по-добро черно от старите. Не съм го мерил, но контраста трябва да е осезаемо по-добър.

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #117

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не го плаши човека
    телевизора си е наистина добър
    Телевизора си има направо прекрасна картина няколко дена го гледам сериозно ,но сега като чета как съм написал поста наистина излиза двусмислено. Въпросът ми беше колко е нативния контраст при тези матрици . ПП Докато съм писал вече има отговор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #118

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от al_lukanov
    Здравейте току що си купих 42PFL7404. Погледнах матрицата : 183 LCD LGD WUFSBN1 42"
    Някакви мнения за нея?
    Гледам че мога да променя разни неща, предполагам че не е редно. Какви ще са последствията?
    и аз си купих същия телевизор (42..7404) от промоциятя в ТМ. малко набързо го направих- мернах тук в сайта положителни отзиви за този модел и юруш на маслините. а и ми беше омръзнало да чета за десетки модели характеристики.
    е, като го пуснах почнах да съжалявам малко по малко за избора. първото нешо от което бях неприятно изненадан беше че този телевизор няма PiP!!! 42", нов модел, не евтин, а го няма! а аз го използвам непрекъснато докато гледам! направо се побърках! ама това айде, си е моя грешка.

    след това- не можах да го накарам да намери цифровите канали. на Кейбълтел съм, през техния приемник ги ловя. на този тв, в екранното му упътване пише че в менюто може да се избере какъв е източника на сигнал, ама нъцки! единственото което се появява в менюто и се споменава за цифров сигнал е : инсталиране/инсталиране на канали /цифров: тест за приемане/търсене. и на това последното му задаваш конкретна честота, превърта си я само нея и не намира нищо. въпреки че на точно тази честота външния приемник си намира канали!
    ако пропускам нещо, например че трябва да се сложи САМ модул в слота отстрани, то никъде в ръководството не го пише!

    отделно- менютата са леко неудобни. често се налага да натискаш едни и същи неща. например подреждането на каналите си е мъчение. старият ми кинескопен 32" кроун беше много по-удобен!

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #119

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Честито valsto !!! Цифровата на Кейбълтел СФ ,на която съм и аз , са кодирали целият цифров пакет заедно със свободните канали( според мен за да могат да те изключат веднага като не си платиш навреме). Пробвай да извадиш картата от тяхното устройство и ако сигнала спре ,значи и при теб е така и не ти остава нищо друго освен да купиш от тях САМ модул за 109 лв. Ако обаче продължаваш да имаш сигнал и без карта тогава може би трябва да избереш друга държава различна от БГ, примерно Финландия най-често.Този модел наистина няма (поне в спецификациите) PIP/PAP/PAT ,но и тези които имат(изключвам разни ТВ-та като NEO,Hyundai,Crown и др. такива) могат да се ползуват само през входовете т.е само от външни устройства .

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #120

    Re:PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари

    Айде и от мен честито valsto
    всички LCD и плазма телевизори нямат PIP-две програми едновременно/за това са нужни 2 тунера/
    има PIP но показва на екрана персоналния компютър, заедно с малко изображение от телевизионния източник. Дава ти възможност да преглеждаш приложенията на персоналния си компютър, докато гледаш някой телевизионен канал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам USB wireless Lan adapter WIS09ABGN за tv Samsung модели от 2009 г.
    От bobone във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-12, 23:35
  2. Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009
    От lazarus18 във форум Телевизори
    Отговори: 1475
    Последно: 22-02-10, 23:57
  3. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 18:17
  5. LG - модели 2009
    От pantsiani във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе