Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 15 от 103 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #211

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Малко видео за новите модели
    Philips 2012: Videos zu 2012er TV-Ger

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #212

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, искам да ви запозная с част от кореспонденцията ми с Филипс България.
    Въпрос /В/: Сряда, 2012, Юли 11 19:24:25 EEST
    Въпросът ми е дали моделът може да чете субтитри на български език и ако не, ще има ли в скоро време ъпдеит на фирмуера в тази насока.
    Благодаря предварително.
    Стоян Стоянов
    Отговор /О/:Що се отнася до четенето на субтитри на кирилица, то за съжаление не е заложено в този модел телевизор. Няма информация, дали въобще ще се добави в бъдеще. (Доколкото това е възможно, то ще се отнася за субтитри във формат .sub и .srt , като ако енкодингът на субтитрите е ANSI, трябва да се смени на Unicode или UTF-8). За да изтеглите ъпдейт за телевизара от нашия сайт не е задължително да имате акаунт в Club PHILIPS.
    Споделяме Вашето виждане по въпроса. При всеки удобен случай го повдигаме пред по-висша инстанция. Надяваме се да се вземе под внимание, тъй като това са очакванията на милиони реални и потенциални потребители на телевизори Philips. Тестово четенето на кирилица от USB беше добавено в няколко модела миналата година, така че разчитаме на перспективата един ден това да бъде стандарт.
    Център за обслужване на клиента
    Фирма Philips
    В:Вторник, 2012, Юли 24 21:45:05 EEST
    Здравейте, "сблъсках" се с екстрата за запис на цифрово предаване на външен носител. Претърпях пълен крах. Най напред ми поиска външен HDD с поне 250 GB, след това се оказа че скороста на запис не е достатъчна. Дотук се справих - смених харда с по голям и по бърз, но дотук. Оказа се че поддържката на справочника на програми трябва да е от интернет /мрежата/, което се предлага в определени страни. Поне моят доставчик на интернет /Виваком/ явно не го поддържа. Интересува ме: 1. може ли да се прави отложен запис /с начален и краен час/ без да има връзка с! интернет? 2. има ли в България доставчик на интернет който да поддържа "справочник на програмите"?
    Явно не живеем където трябва, или се изхвърляме да купим продукти с функции които не можем да ползваме.
    В:Здравейте отново. Къде е проблема за това, че телевизорът ми не може да вземе справочник на програмите от интернет?
    До момента съм го пробвал на 2 кабелни телевизии от различни доставчици и на 3 интернет доставчика. След като не можах да се справя сам, в сряда 22.08.2012г. го занесох в сервиз ......... Не е лесно да се транспортира 40" телевизор, добре че не взех по-голям. В сервиза се отнесоха много внимателно и отзивчиво към проблема и веднага го изпробваха в тяхната мрежа с цифрова кабелна телевизия и интернет. Ефекта беше същият като и при мен. Оставих телевизора в сервиза за проверка и решаване на проблема, но двес получих обаждане, че проблема не може да бъде! решен. По всяка вероятност утре ще си го взема в състоянието в което го оставих. В сервиза казаха, че не са се сблъсквали с такова нещо и в документацията им нищо не пише за такива случаи.
    Надявам се в най-скоро време да се намери решение, защото човек като дава не малка сума пари очаква да получи и това за което плаща.
    След като сте официални представители на Филипс за България, лесно може да проверите на тази серия телевизори дали при всички е такова положението. Ако моят случай е изолиран и единичен да се вземат мерки да се отремонтира телевизора или да се замени при невъзможен ремонт. Аз също ще си направя проверката по един или друг начин.
    Очаквам отговор.


    О: Вторник 25 Септември 2012г.
    Уважаеми Господине,

    Оказва се, че проблемът не е от страна на телевизора, но е свързано с факта, че в България (както и в други страни от централна Европа), цифровата телевизия е все още на тестови етап. И в сегашното си състояние не позволява използването на функции, като въпросната. Вашият модел телевизор в България или друга държава от региона не получава IP-EPG (цифров справочник на програмите). Но ако същият телевизор работи да речем в Германия, ще получава стандартен сигнал EPG, с който е свързана и функцията за записване на ТВ предавания. За съжалиние, поне за сега ситуацията е такава и е независима от Philips, като производител на телевизора, а от държавните стандарти за ТВ цифровизация, каквито, както споменахме, в България те-първа ще бъдат въведени.

    Център за обслужване на клиенти
    Фирма Philips

    Край на цитата. Нарочно не дадох цялата кореспонденция за да не ставам досаден, но това е в общи линии. Добре или зле живеем в България

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #213

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Stoianovs
    ЕPG-то трябва да го получаваш заедно с програмата, но Филипс са решили че не им върши работа и са го заменили с IP-EPG за което е нужно телевизора да е вързан към нета и доставчика съответно да подържа EPG на страницата си.
    Проблема може да се реши с нов фирмуер при който да активират стандартното EPG от провайдъра/по кабела/.

    Ето за кои страни има IP-EPG
    Did you install the Electronic Program Guide (EPG)?
    чети
    http://www.supportforum.philips.com/...Smart-TV-Forum

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #214

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря за отговора. Че не съм чел е вярно, но явно на Филипс България са им трябвали 2 месеца за да го прочетат и те:rolleyes:. Поне за толкова ми отговориха след неколкократни подсещания от моя страна. Въпросът е защо за страни като нашата мила Родина в които няма EPG, не го направят както ти казваш. Какво му има на справочника "по кабела". Има си предаванията, а от "нета" нищо не излиза. Ако нямаш "нет" и запис на предаване не можеш да направиш. Да сложат още "едно" редче във фирмуера, а да си оставят и този от нета активен за страни където го има.
    Благодаря отново и започвам да чета.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #215

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    hristoslav благодаря за информацията за 5527, явно в у нас няма да го има.


    Stoianovs този проблем го видях отдавна и даже питах тук във форума и като не можах да пусна PVR функцията мислех че проблема е в мен, а той бил у Philips.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #216

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Има нов фирмуер за 5500 с днешна дата /25.09.12/. За съжаление не са обърнали внимание на субтитрите на кирилица и EPG, поне не пише.

    Q554E_0.92.0.0 (Date published: 2012-09-25)
    • Picture is distorted when you switch from HDMI 3D content to analog channels.
    • Subtitle is shown in strange colours.
    • Analog services are not available in channel grid.





  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    5
    #217

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Тия от Philips не ни смятат за живи(българите).
    Ако сега ми се налага да купувам телевизор няма да купя Philips,въпреки че съм доволен от моя 40pfl6606!
    Субтитри не поддържа;при първоначална настройка държава България не фигурира.
    Иначе при мен EPG работи.
    Този пост е редактиран от dobromecho; 26-09-12 в 00:01.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #218

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от dobromecho Виж публикацията
    Тия от Philips не ни смятат за живи(българите).
    Ако сега ми се налага да купувам телевизор няма да купя Philips,въпреки че съм доволен от моя 40pfl6606!
    Субтитри не поддържа;при първоначална настройка държава България не фигурира.
    Иначе при мен EPG работи.
    Не знам дали ни смятат за живи, но "стотинки" вземат като им купуваме техниката. А и не сме само ние, още в колко държави се използва кирилица. Или няма да ползваме субтитри, или трябва да ги пишат на латиница и ние да се учим да четем.
    EPG работи предполагам защото няма България. А каква информация ти дава като работи? Дали ти дава някаква информация за предаванията по програми, или ти излиза само разпознаване на канал и само на няколко чужди - информация?
    Любопитен съм да разбера.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #219

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И Philips, Sony, Toshiba, Panasonic все един дол дренки! Тези фирми ще ни обърнат внимание САМО, когато станем РАВНОПОСТАВЕНИ по джоб с другите от ЕВРОПЕЙскиЯ сЪЪюз.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #220

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    .....
    Цитат Първоначално публикувано от citizen Виж публикацията
    Здравейте!
    Миналата година помогнахте и мисля не сбърках като взех 4606. Опцията беше и за 5606, но съвета, че е като 3606 матрицата бе правилен.
    Сега се налага пак да се закупува такова устройство.
    Насоки пак в същия клас и ценови клас. Т.е. нещо около 600-700 лв.
    Виждам до момента само PHILIPS 32PFL3017H е нещо сносно, но хич не съм го заглеждал повече.
    Предпочитам Филипса, най-малкото съм му свикнал, а и нямам оплаквания.
    Ще се гледа на НЕТ1 и ТВНЕТ.
    Благодаря предварително!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #221

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    И Philips, Sony, Toshiba, Panasonic все един дол дренки! Тези фирми ще ни обърнат внимание САМО, когато станем РАВНОПОСТАВЕНИ по джоб с другите от ЕВРОПЕЙскиЯ сЪЪюз.
    Да не би телевизора да ти го подаряват. Вземат ти толкова колкото и в другите страни от ЕС без да ги интересува какво ти остава в джоба и как си събрал това което даваш за да получиш. А няма да ти обърнат внимание защото няма кой да ти защити интересите пред тях и смятат че от България щще имат по малко на брой продажби и печалба. Да не би в Германия или Франция всяко семейство е с Филипс, но си защитават интереса на потребителите. Така мисля.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #222

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    @Stoianovs
    точно за това става дума де, правилно си разбрал намека! Бедните НИКОГА не са в сметките - за това иде реч. Те производителите много добре знаят "определените" им бройки на кой пазар отиват, но се правят на луди, че ни няма.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #223

    Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Процесора в серии 6хх7, 7007, 8007,9х07
    Sigma - Solutions - HiDTV<sup>
    - дву-ядрен чип cъс вградена обработка 200Hz ;
    - базова OC Android вместо Linux;

    Target Markets
    200/240Hz Smart TV

    Supported Technologies
    Multiple MIPS 74Kf cores
    48-/64-bit DDR3-1600 memory interface
    H.264 and MPEG-2 encoder (720p30)
    Integrated 8051 standby controller
    2D and 3D graphics accelerators
    3DTV support
    DVB-CI/CI+ v1.2 support
    Smartcard interface for ARIB
    Secure boot and key storage


    Broadcast
    DVB-T, DVB-C, ISDB-T, ATSC, and ClearQAM demodulators
    ETSI EN 300 744
    Nordig Unified 2.0
    ITU-J.83 Annex A/B/C compliant
    ATSC A/53, A/74 compliant
    Analog demodulators
    BTSC, EIAJ, MA2, D/K1 A2, D/K2 A2, D/K3 A2, B/G A2, D/K NICAM, B/G NICAM, I NICAM, L NICAM, FM Radio
    PAL, SECAM, and NTSC


    Video Decoding
    Dual HD decode to support simultaneous decode from broadcast and broadband
    MPEG-4.10 (H.264) BP@L3, MP@L4.1, HP@L4.1, MVC HP@L4.1
    MPEG-2 MP@HL
    AVS Jizhun profile (1080p30)
    RMVB v8, v9, v10 (1080p30)
    VP6, VP8 (1080p30)
    DivX 3.11 (1080p30)


    Video Processing
    Cross-color and cross-luma post processing filters
    6 field motion-compensated de-interlacing and noise reduction
    240Hz MEMC and full frame rate conversion
    Local contrast enhancement
    Enhanced super resolution
    SteadyView
    MPEG artifact reduction
    2D local dimming (edge and direct lit), 512 segments
    Universal color processor
    3DTV formatter with MEMC support and content adaptive 2D to 3D conversion
    Support for 3DTV frame sequential and polarized (pattern retarder) panels
    Pivot function
    21:9 240Hz display support




    Philips 55PFL8007K ревю

    Philips 55PFL8007T: Full Review

    It reads all sorts of files perfectly, but the model we were sent to review was full of bugs, freezing every time we'd activate the subtitles. A firmware update could go a long way here.

    For the contrast we got 2,300:1, which is good, but nothing earth-shattering. The black looks dark in a well-lit room, but once you turn out the lights it looks grey to the trained eye. In the same conditions the 40PFL5507H far surpasses this model with a 5,000:1 contrast ratio.

    the input lag at 33 ms in expert ISF mode via HDMI.

    Where the panel fails is in the viewing angles. At a 45 degree angle we found that black turns just under 300% lighter and white goes about 50% darker. The Sony Bravia HX850 gave us much better results, with 2.8/5, compared to the Philips' 1.6/5.

    Plus, you get the Dirty Screen Effect in lighter-coloured areas, creating dark, vertical patches—but all this is visible only when looking at the screen from the side.
    Pros


    • Accurate colours in expert ISF mode: average Delta E of 1.6
    • Good contrast: 2,300:1
    • Good 3D rendering with little crosstalk
    • Effective motion interpolation
    • Remote control has a pointer and a keyboard on the back


    Cons


    • Glossy screen reflections
    • Narrow viewing angles
    • Clouding on our model
    • Disappointing audio



    After having reviewed the 40PFL5507H, we had great expectations for Philips' new line of high-end TVs—and it met most of them. But with narrow viewing angles, just-adequate contrast, traces of clouding and disappointing sound quality, it falls just short of a five-star rating. In the same price range, we feel the Sony HX850 is a better choice.


    40PFL8007T
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...2904/test.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-09-12 в 18:13.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #224

    Отговор: Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Така както е написано трябва ли да разбираме че Sony HX850 е за предпочитане пред 7-ма и 8-ма серия на Philips

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #225

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 103 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе