Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 88 от 103 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1306

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Вместо да се оплаквате, си поиграйте с настройките за картина...
    Поиграх си, нещата се пооправят в някаква степен чрез корекции в модулите за намаляване на шума и артефактите, но държа да отбележа нещо, което наблюдавах старателно тая вечер, защото нямах възможност да го направя по-рано по ред причини - картината се влошава само при гледане на ТВ канали (разбираемо най-вече при СД канали) - при филми (от флашка или външен плеър, както е в моя случай) няма никаква видима разлика, дори и при тестовете с едноцветните снимки. Пробвах и с калпави по качество файлове, които ми служат при тестове на телевизори - няма проблеми с петна, сенки или влошаване на артефактите.
    Ще очаквам да прочета още коментари в тая посока. Не знам дали си струва да се пише до Филипс, защото реално няма в какво да ги упрекна - влошила се била картината, това едва ли е довод. разбира се, не вярвам да не знаят за проблема и сигурно ще потърсят начин да го отстранят със следващ ъпдейт, но кой би се наел с прогноза кога ще стане това, ако изобщо се случи - новите модели идват, та нормално на вече остарелите от 2013 г да не се гледа с перспектива.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #1307

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да споделя и моя опит след упдейта.
    През външен хард и флашка на 3д филми не се забелязват промени. Снощи изгледах Арсенал-Евертън от Скай 3д англия и също няма промяна в сравнение със стария софт. Единствено ми се струва при сд каналите от булсат леко увеличаване на така наречения опера ефект (може и да си внушавам), но тази вечер ще си поиграя повече с настройката на картината за СД.

  4. 087
    087 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #1308

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, във началото на темата забелязах, че 7-ма серия от 2012 са с 200 Hz реална матрица, а тези от 2013 са със 100 Hz. Това означава ли, че в случая 7007 е по-добър от 7008?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1309

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Stefan_66 Виж публикацията
    Здравейте. Да споделя и аз моите мъки.Тази седмица се сдобих с 42PFL7008.Сложих го до другия-32PFL7605.Инсталирах каналите,ъпдейтнах софтуера с последнaта версия,но разликата в картината е огромна в полза на стария модел.Това което ме притеснява най-много е лошото качество на новия модел-размазана и неясна картина,появяване на квадратчета и прекъсване на звука при 90-100% сила и качество на сигнала.Пробвах с размяна на кабелите свързващи телевизорите с кабелния оператор ,модули,карти но не постигнах резултат.При изваждане на CAM модула този проблем изчезва при свободните канали,вкл.NatGeo HD.Абонат съм на Центрум груп и модулите са Conax Smit.Освен изброеното,телевизира два пъти се изключи сам.Ще съм ви много благодарен,ако ми дадете съвети за написаното по-горе.
    Не сравнявай модели с различни диагонали!(често срещана грешка)
    Така наречената от теб
    размазана и неясна картина
    , е причинена от скалирането на SD сигнал, а колкото по-голям диагонал е телевизора, толкова по-ясно си личат дефектите причинени от този процес.
    ...явно има някакъв проблем в CAM модула. Поискай да ти го подменят с друга бройка, която е с последната версия на софтуера.

    Цитат Първоначално публикувано от 087 Виж публикацията
    Здравейте, във началото на темата забелязах, че 7-ма серия от 2012 са с 200 Hz реална матрица, а тези от 2013 са със 100 Hz. Това означава ли, че в случая 7007 е по-добър от 7008?
    7хх7 е по-скоро 100 Hz..Написал съм го 200 Hz, понеже тогава все още не знаех дали разчитам правилно маркетинговите херци. Подведох се от това че херците на 8-ма и 7-ма съвпадат , но приложените алгоритми са различни. Грешката е неволна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #1310

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не сравнявай модели с различни диагонали!(често срещана грешка)
    Така наречената от теб , е причинена от скалирането на SD сигнал, а колкото по-голям диагонал е телевизора, толкова по-ясно си личат дефектите причинени от този процес.
    ...явно има някакъв проблем в CAM модула. Поискай да ти го подменят с друга бройка, която е с последната версия на софтуера.


    7хх7 е по-скоро 100 Hz..Написал съм го 200 Hz, понеже тогава все още не знаех дали разчитам правилно маркетинговите херци. Подведох се от това че херците на 8-ма и 7-ма съвпадат , но приложените алгоритми са различни. Грешката е неволна.

    Здравей,

    Относно размазването:
    Преди да кача новия софтуер този дефект не се проявяваше. Това размазване при мен се появи точно след качване на софтуера.
    Едва ли при мен има дефектирала някоя част, защото след рестарт от power бутона на телевизора, проблема се решава до следващото включване.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    4
    #1311

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...явно има някакъв проблем в CAM модула. Поискай да ти го подменят с друга бройка, която е с последната версия на софтуера.
    Благодаря за съветите,вчера ми смениха модула,който беше PDF с HDF-това бил по-стария модел и вече няма квадратчета и прекъсване на звука.Поиграх си повече с настройките,в предишна тема открих съвет за настройки,мисля за 6007 или 6008,които подобриха значително картината.Въпреки успехите които постигнах,смятам че относно качеството на картината има какво още да се желае,може би със следващ ъпдейт ще има подобрение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #1312

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Поиграх си, нещата се пооправят в някаква степен чрез корекции в модулите за намаляване на шума и артефактите, но държа да отбележа нещо, което наблюдавах старателно тая вечер, защото нямах възможност да го направя по-рано по ред причини - картината се влошава само при гледане на ТВ канали (разбираемо най-вече при СД канали) - при филми (от флашка или външен плеър, както е в моя случай) няма никаква видима разлика, дори и при тестовете с едноцветните снимки. Пробвах и с калпави по качество файлове, които ми служат при тестове на телевизори - няма проблеми с петна, сенки или влошаване на артефактите.
    Ще очаквам да прочета още коментари в тая посока. Не знам дали си струва да се пише до Филипс, защото реално няма в какво да ги упрекна - влошила се била картината, това едва ли е довод. разбира се, не вярвам да не знаят за проблема и сигурно ще потърсят начин да го отстранят със следващ ъпдейт, но кой би се наел с прогноза кога ще стане това, ако изобщо се случи - новите модели идват, та нормално на вече остарелите от 2013 г да не се гледа с перспектива.

    Това все едно съм го писал аз,при мен размазването е само при СД каналита,при HD или преносим носител забележка нямам качеството е супер,все едно гледам на живо театър.
    L1892 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1313

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_gr Виж публикацията
    Това все едно съм го писал аз,при мен размазването е само при СД каналита,при HD или преносим носител забележка нямам качеството е супер,все едно гледам на живо театър.
    Е, ти просто си резюмирал моят по-разтеглен коментар - картината е страхотна на HD каналите и на външни файлове. Влоши се на SD каналите, което си е неприятна крачка назад, тъй като точно в тая област Филипс бе много далеч пред конкурентите си. Но не това е важно в случая, а дали ще направят нещо по въпроса - лично аз съм песимист в тая насока, пък дано ме опровергаят.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #1314

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Вчера гледах един самсунг,там вече положението е много зле,но хората си ги кефи.Мисля,че вече си е до човек,купили сме уж хубав телевизор и очакваме чудеса,да ама си има кусури и явно трябва да се примерим.
    Shmi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1315

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Сиреч , както и при Самсунг е влошено качеството на СД от вътрешния DVB-С тунер .

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1316

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Philips channel editor 3.4.9.0
    Редакторът не е достъпен за крайни клиенти.

    Новата версия 3.4.9.0 е съвместима със следните серии:
    2013 TVs: 6xx8 - 9708
    2012 TVs: 6xx7 - 9707
    2012 TVs: 4xx7 - 5507
    2011 TVs: 5806 - 9956

    Philips: Neue Version des Channel Editors – Version 3.4.9.0 | Toengel's Philips Blog / TP Vision Blog

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #1317

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ако може някои да ми каже настроиките на картината при гледане на СД канали за 47pfl7008 ще съм много благодарен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    28
    #1318

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет на всички!
    Натъкнах се на странен проблем с телевизора (42' 6007 к12). На някои канали, по-конкретно 3-те AXN, не се появяват субтитри. На други канали всичко е ОК.
    Настройките са: субтитри->включени, език на субтитрите-> български (с лого dvb).
    Телевизора е с последния firmware от 5.11.2013 г.
    Сигнала приемам по кабел с СА модул.
    Имам и друд телевизор - Финлукс (същата кабелна ТВ, също СА модул) - субтитрите си вървят.
    Направих "преинсталиране" от менюто на телевизора - положението остана същото. Подобри се обаче комуникацията с дистанционото (и това все пак е нещо)
    Дали проблема е в телевизора или се дължи на самия сигнал от оператора?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1319

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Бутона "субтитри" на дистанционното не ги ли включва ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    28
    #1320

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не ги включва. Този бутон извиква същото меню като бутона Опции->Субтитри, а там за субтитри е зададено 'Включени' както писах по-горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 88 от 103 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе