Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 90 от 103 ПърваПърва ... 40808889909192100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    143
    #1336

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от georgem Виж публикацията
    Благодаря на всички за мненията за 42PFL6067. Уви, вероятно ще се окаже (както колегата Shmi предположи), че от модела са останали само мостри или проблемни бройки. Снощи ей-така напосоки влязох в Технополис в Сердика център и ми казаха, че моделите от 2012 г. са били изчерпани още преди няколко месеца. Жалко, това изглеждаше добра оферта с оглед на отзивите, които срещнах

    Ще звънна по други магазини от веригата, но и ще отделя време да огледам съответните модели от 2013 г. За съжаление, цените вече не са същите.


    - - - - - - - - - -

    Ето възможните заместители на спрения от производство 42PFL6067 - 42PFL6008K и 42PFL6678K. Доколкото можах да открия, 6678 има следните неща в повече спрямо 6008:

    Perfect Motion Rate 700 (вместо 500)
    Perfect 3D Natural Motion (вместо Perfect Natural Motion)
    Жестови команди с дистанционното (?)

    Двата модела могат да се намерят на една и съща цена, може би защото 6008 в момента е с 5 години гаранция. Според вас кое е по-важното - трите години допълнителна гаранция или екстрите по-горе?


    Не звъни, просто го поръчай онлайн.Така си спестяваш контакти с малоумници.

    Наличност по магазини

    Технополис Бургас

    Технополис Пловдив

    Технополис София МОЛ The Mall

    Технополис София Младост

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    5
    #1337

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Задай му да си вземе автоматично настройки за мрежата - обикновено "захапва" без проблем.
    Решението не се крие в ъпдейт на софтуера, но ако все пак държиш да направиш - малко глупав въпрос, но разархивира ли файла преди да го качиш на флашката?
    Да, разархивирах го и настройките на мрежата ми са автоматични при което пробвах и с ръчни настройки. Също така пробвах и с ЛАН кабел. Пише ми, че телевизорът е свързан към домашната мрежа и когато се опитам да влезна в НетТВ ми изписва съобщението, че не е намерен сървър на Филипс. Опитвам да ъпдейтна софтуера пак чрез интернет, но отново ми изписва същото съобщение. А най-интересното ми е, че когато се опитам да го ъпдейтна чрез флашка не иска да прочете фаила и ми изписва, че флашката е празна.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1338

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Как форматира флашката? FAT32 или NTFS? Моя по документация би трябвало да чете само FAT32, но всъщност чете и NTFS. Пробвай с FAT32 все пак, ако не си.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    5
    #1339

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Как форматира флашката? FAT32 или NTFS? Моя по документация би трябвало да чете само FAT32, но всъщност чете и NTFS. Пробвай с FAT32 все пак, ако не си.
    FAT32

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1340

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    Не звъни, просто го поръчай онлайн.Така си спестяваш контакти с малоумници...
    ... и печелиш телевизор, който не си виждал преди покупката, а и не знаеш нищичко за историята му. Те тия продавачи от веригите да не са паднали с последния дъжд - онлайн покупката е идеална възможност да пробутат работила година мостра, която инак ще се наложи да продадат на някого с неизбежна отстъпка. Дали си струва?
    Онлайн се купува пералня, съдомиялна или какъвто и да е друг уред, който няма как да бъде пуснат в магазина. Инак ще спестиш 5% от цената, но я прецени колко може да загубиш.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1341

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от georgem Виж публикацията
    Ето възможните заместители на спрения от производство 42PFL6067 - 42PFL6008K и 42PFL6678K. Доколкото можах да открия, 6678 има следните неща в повече спрямо 6008:

    Perfect Motion Rate 700 (вместо 500)
    Perfect 3D Natural Motion (вместо Perfect Natural Motion)
    Жестови команди с дистанционното (?)

    Двата модела могат да се намерят на една и съща цена, може би защото 6008 в момента е с 5 години гаранция. Според вас кое е по-важното - трите години допълнителна гаранция или екстрите по-горе?
    Първото нещо, което ще направиш е да изключиш този Perfect 3D Natural Motion и повечето опции свързани с него
    За мен лично трите години гаранция са си екстра за такава техника.
    Жестовите команди предполагам са за SmartTV, нещо в стила на air mouse.
    =====

    Доста хора се оплакват във форумите на Филипс, че след ъпдейт до 173.44 имат от огромни проблеми с пускането на ТВ до невъзможността му и закарване до сервиз.
    Аз лично мисля да пропусна този ъпдейт.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,588
    #1342

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Всички модели с Амбилайт са с 5 год. гаранция .
    georgem одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    16
    #1343

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Всички модели с Амбилайт са с 5 год. гаранция .
    Това е отлична новина! А намерих и потвърждение:

    http://electron.bg/images/Promocia_t...a-31122013.pdf

    На тази страница пък се виждат и точните модели, за които важи удължената гаранция:

    ECP

    Сега позволете един такъв въпрос: ако се ориентирам към онлайн поръчка, electron.bg или brosbg.com бихте ми препоръчали? Цената във втория е по-ниска, но първият ми се струва по-популярен и може би заради това и по-надежден. Освен това твърдят, че ако другаде намеря същия артикул на по-ниска цена, те ще ми го продадат на нея. Някой да е опитвал?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    143
    #1344

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да, 5 години е, но за произведените 13г.

    * Удължената до 5 години гаранция е валидна за всички модели телевизори Philips от
    2013 г., които имат логото Ambilight и са продадени в периода 01.10.2013 – 31.12.2013 г.
    Гаранционният сервиз се базира на регистрация. Моля прочетете условията на www.tv-ecp.eu
    Колегата с проблема с нет тв, телевизора в мрежата виждаш ли го? Ако да, и може примерно медиен файл да плейнеш на него, проблема е какъвто описах горе, нещо липсва. Пробвай изписвайки бързо 123654(това е потребителски екран) дали в екран 1 виждаш данни за модел, регистриран на, платка и т.н. .Ето на снимката, какво не трябва да виждаш, имах същия проблем- липсваха първите 2 позиции:

    CAM00471.jpg

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,588
    #1345

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    42PFL6678K си е 2013г. модел . Аз съм за electron.bg - купувал съм от тях (е , не тв ) .

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1346

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    ...Доста хора се оплакват във форумите на Филипс, че след ъпдейт до 173.44 имат от огромни проблеми с пускането на ТВ до невъзможността му и закарване до сервиз.
    Аз лично мисля да пропусна този ъпдейт.
    А оправен ли е проблемът с влошаването на картината на SD каналите?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    5
    #1347

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    Да, 5 години е, но за произведените 13г.



    Колегата с проблема с нет тв, телевизора в мрежата виждаш ли го? Ако да, и може примерно медиен файл да плейнеш на него, проблема е какъвто описах горе, нещо липсва. Пробвай изписвайки бързо 123654(това е потребителски екран) дали в екран 1 виждаш данни за модел, регистриран на, платка и т.н. .Ето на снимката, какво не трябва да виждаш, имах същия проблем- липсваха първите 2 позиции:

    CAM00471.jpg
    При мен първите 2 позиции са попълнени. Направо започвам да се отчайвам, а какво ли не опитах вече.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1348

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    По въпроса с новия ъпдейт:
    Инсталирах 173.044 безпроблемно, но не виждам никаква промяна - на SD каналите картината продължава да е с лошо качество, каквато не беше преди 173.042. Прави впечатление обаче друго - има 2 ъпдейта! Линкът, даден в коментари 1322 и 1325 водят до архив с име FullUpgrade_QF2EU_0.173.44.0.upg.
    На сайта на Филипс обаче се намира традиционният autorun.upg. По някаква причина първият не тръгна, за разлика от втория.
    Моля някой запознат да уточни за какво точно става дума, кой е правилният. Благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #1349

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Моя 7007 го закупих от електрон.бг. Имаше и още има един изгорял пиксел, иначе върви без проблем. Доставиха го точно и коректно и го платих на куриера.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,542
    #1350

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Enev_ss Виж публикацията
    Да, разархивирах го и настройките на мрежата ми са автоматични при което пробвах и с ръчни настройки. Също така пробвах и с ЛАН кабел. Пише ми, че телевизорът е свързан към домашната мрежа и когато се опитам да влезна в НетТВ ми изписва съобщението, че не е намерен сървър на Филипс. Опитвам да ъпдейтна софтуера пак чрез интернет, но отново ми изписва същото съобщение. А най-интересното ми е, че когато се опитам да го ъпдейтна чрез флашка не иска да прочете фаила и ми изписва, че флашката е празна.
    Надявам се, че си прочел инструкцията
    http://www.philips.bg/c/catalog/frag...HI%2CFIN%2CFUR
    Друга възможност - несъвместимост с флашката. Пробвай с друга.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе