Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Philips продаде бизнеса си с телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    Philips продаде бизнеса си с телевизори

    http://it.dir.bg/2011/04/19/news8456104.html

    Е, това беше от Philips! Джойнт венчър, 30%, Philips щели да следят за качеството - ала бала, китайците буквално купуват марката и разчитайки на популярността, ще се опитат да изсмучат максимално печалба, продавайки си боклуците под това име.
    А след някоя и друга година очаквайте да наизскочат де що има електронни джаджи с лепенка Philips на тях - няма да се учудя ако видим дори таблети и фотоапарати, примерно.

    EDIT - хм, то се оказва, че те имали вече фотоапарати Ама нищо, надявам се че ми разбрахте мисълта...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Филипс винаги са били изследователска лаборатория,а не фирма която произвежда телевизори.Нямат заводи които да произвеждат-тяхната техника се произвежда по споразумение в заводите на останалите марки -в това число и китайски заводи.Така ,че не виждам как това би повлияло на качеството ,като досега пак е било така.Амбилайтите примерно са доста качествени ,но се сглобяваха в Белгия в изцяло роботизиран завод докато по евтините серии в заводите на ЛГ в Полша,Унгария и т.н. Основната дейност на Филипс са новите технологии и прилагането им в техни продукти.След като минат няколко години чипсета се продава на турската Вестел примерно.А Филипс си пускат нов за техните модели.И така се появяват Беко,САНГ и разни други при които менюто и управлението е като на по стар модел филипс.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Не знам за момента, но допреди 10-15г най-големият производител на телевизори Philips беше Китай.... така че нищо ново ....на източния фронт

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Тук става въпрос за нещо друго обаче. Едно е фирма да изнесе призводството си в Китай, Тайван, Индия и т.н. заради по-евтина работна ръка, но да продължи да си развива технологии, иновации, да си следи за качеството и не на последно място да осигурява поддръжка, което явно е бил случая с Филипс до момента, както и с всички останали големи играчи, преполагам.
    Съвсем друго е световно известна марка с изградена репутация и доверие от клиентите да бъде продадена на китайци, които, пак казвам, и дано се окаже че греша, ще използват точно тази полулярност за да си пробутват техните боклуци, които няма да имат вече нищо общо с оригиналния дизайн, технологии и качество. С две думи, отпишете Филипс и от тук нататък го слагайте наравно със спометатите вече Беко, Санг и т.н., поне що се отнася до телевизори.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    По тази логика да бяхме отписали и IBM които вече са Lenovo

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    По тази логика да бяхме отписали и IBM които вече са Lenovo
    И не само тях, дайкин, тойотоми и още много други..
    Все пак има разлика дали е Джойнт венчър или е изцяло собствен завод...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    ... Както стана с BASF > Emtec > неизвестен китайски собственик = пълни боклуци!

    А Lenovo сега случайно да не са с качеството на IBM? Май само цената им е същата!

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Амин! Жалко за добрата марка, присъедини се към други свои събратя, като Telefunken, Grundig, Praktika и т.н. Лошото, е че вече на пазара не останаха почти читави производители. Един Panasonic и друго вече няма, жалко!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    С две думи, отпишете Филипс и от тук нататък го слагайте наравно със спометатите вече Беко, Санг и т.н., поне що се отнася до телевизори.
    Не бързай да ги отписваш! Продават само част от производството и инженеринга на телевизорите си.
    Марката си остава-произвеждат още куп неща. Филипс беше последният голям производител на телевизори в Европа-останаха само LOEWE и Bang & Olufsen -които са друга категория.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Loewe ползваха доста от продукцията на Philips, да не напиша почти всичко. Това включваше CRT/матрици, елементна база.
    B&O залагат повече на дизайн, като основните им компоненти идват от друг производител. Не съм сигурен кой е той в момента, но преди 10 години това бяха Philips и Panasonic (VCR).
    Мисля, а и не само аз, че тези "High End" марки са си капани за богати клиенти. За съжаление сега високата цена въобще не означава съответно качество!

    Telefunken бяха част от Thomson, който също изчезна от пазара след joint-venture с TCL!

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs

    А Lenovo сега случайно да не са с качеството на IBM? Май само цената им е същата!
    Разбира се, може да се каже, че са достатъчно качествени спрямо конкуренцията си. По всички изследвания и анкети неизменно влизат в топ 3 на най-стабилните и качествени марки преносими компютри. Затова и цените им са на съответното ниво. Естествено, не са на нивото на цените на IBM спрямо другите марки както беше преди време. С две думи - напълно резонни - една от малкото марки, която може да се похвали с подобен атестат.
    Проблемът, поне в БГ, (не знам как е в останалата част на Европа) е срещу тесногръдото отричане на нещо, защото било китайско, а не в китайските марки.

    Точно Lenovo е перфектния пример за продаден бизнес на китайци и запазване на качеството на продукцията.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #12

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Още една марка качественна техника се сгромоли.Ужас,това беше една от любимите ми марки,първа в доста технологии и наи вече в тв. производсво.

  16. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #13

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Още една марка качественна техника се сгромоли.Ужас,това беше една от любимите ми марки,първа в доста технологии и наи вече в тв. производсво.
    Не подценявай китайците , в момента имат доказани качествени продукти , примери колкото щеш -от лаптопи и климатици до автомобили. Научиха се да запазват качеството и развиват продуктите . Разбира се не става въпрос за откровенните ментета. Що се отнася до Филипс повечето неща ,които съм имал през годините от тях са ми създавали проблеми , като се започне от тежка поддръжка та до дефектите.

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #14

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Личното ми мнение за Филипс до сега е било -кухненски робот,прахосмукачка,машинка за бръснене,подстригване,ютия -ок идеални са,но телевизор никога от техните.Независимо от впечатляващите натурал моушън ,амби и т.н.С две думи фен съм само на дребната им домакинска техника-голяма част от която също е произведена в Китай,но дава по малко дефекти в процентно съотношение от развлекателната им електроника произведена в други части на света или Европа.За мен е недомислица на тв струващо колкото две коли втора употреба дистанционното да се скапе за по малко от 2 години.

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #15

    Re:Philips продаде бизнеса си с телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Личното ми мнение за Филипс до сега е било -кухненски робот,прахосмукачка,машинка за бръснене,подстригване,ютия -ок идеални са,но телевизор никога от техните.Независимо от впечатляващите натурал моушън ,амби и т.н.С две думи фен съм само на дребната им домакинска техника-голяма част от която също е произведена в Китай,но дава по малко дефекти в процентно съотношение от развлекателната им електроника произведена в други части на света или Европа.За мен е недомислица на тв струващо колкото две коли втора употреба дистанционното да се скапе за по малко от 2 години.
    Напълно си прав , при електрониката като иновации имат много неща ,но на ниво разработка . После като готови продукти първо са скъпи после и доста ненадеждни , и както казах трудни и сложни за употреба и поддръжка.Това пазара го отчита и като резултат слаби продажби на техниката ,повече на разработките. Иначе те отдавна имат заводи в третия свят , например в Индия ,Китай и къде ли не(сешоари се сглобяват и у нас), така че неща правени в Холандия почти няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 22:05
  2. LG BD660 проблем със възпроизвеждане на субтири
    От accorde във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-11, 23:41
  3. Търся дисплеи за телевизор SAMSUNG XL 2370HD
    От методи във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 21:56
  4. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 02:01
  5. Хакнаха Министерството на земеделието
    От wiseacre във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 02-09-07, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе