Страница 13 от 93 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #181

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Днес случайно открих нещо - при включено "PC mode" картината от IPTV STB-а е коренно различна, в положителна насока. Боксът е включен в компонентния вход (Y-Pb-Pr).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #182

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    http://www.lenta.ru/news/2011/04/18/philips/
    http://lenta.ru/news/2011/02/18/shush/

    Ето го и новият им съдружник в джойнтвенчъра - китайската компания TPV Technology
    http://www.tpvholdings.com/html/media_product.php#0

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,299
    #183

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Едно време Philips бяха водещи в AV техниката и производството на електронни компоненти.
    За съжаление последваха падението на другите големи в бранша - Thomson. И те направиха joint-venture, но с TCL и вече нищо не се чува за тях...
    Колкото до TPV - марката им AOC бяха доста качествени монитори. Отдавна не съм ги виждал на нашия пазар. Не знаех, че Philips преди почти 6 години са си продали и бизнеса с PC монитори.
    Интересно ми е какво ще остане от предишния гигант в електрониката?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #184

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    TPV държат 1/3 от световния пазар на LCD екрани. Най-вероятно главно като OEM производители.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #185

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Филипс им продават 70% от бизнеса + опция в следващите 6 години TPV да могат да изкупят останалите 30%. Така последният европейски производител на телевизори си отива....
    лидер по запатентовани изобретения. повече от 115000 патента
    Филипс преди 25 години бяха водеща марка за телевиpори в света.
    - първият цветен телевизор
    - първият широкоекранен телевизор 16:9
    - първият телевизор с вграден медияплейър /2003г/
    - първият телевизор 21:9
    продадоха Whirpool на американците
    продадоха подразделението си за мобилни телефони на China Electronics Corporation (CEC)
    продадоха заводите на LGDisplay
    продадоха подразделението си за видеопроцесори NEXPERIA на Trident

    http://www.philips.com/about/company...age/index.page
    http://www.philips.bg/about/company/...ory/index.page

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #186

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    И в БГ новините:

    Още една водеща световна марка стана притежание на китайци. Philips се отказва от собствено производство на телевизори, като вместо това ще създаде джойнт венчър с китайската TPV Technology, съобщи technews.bg.
    Съвместната компания ще предлага телевизори с марката Philips, става ясно от официално прессъобщение. Китайците ще притежават 70% дял от предприятието, а останалите 30% ще са за Philips.
    Споразумението предвижда от 2013 година холандската компания да получава по 50 милиона евро годишно за използване на марката й от TPV Technology. Philips уверява, че ще следи за качеството на китайските телевизори с нейния бранд. Двете компании трябва да подпишат окончателно споразумение през третото тримесечие на 2011 и да приключат сделката до края на годината.
    През първото тримесечие на 2011 г. подразделението на Philips за телевизори понесе загуби в размер на 87 млн. евро. Това вероятно е и основната причина за продажба на бизнеса с телевизори на китайски производител.

    http://it.dir.bg/2011/04/19/news8456104.html

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #187

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Явно ще трябва да си купя телевизор от тазгодишната серия на Philips, преди joint venture-а да е заработил. ;-)
    52PFL9706 изглежда доста интересно, да видим какви ще са отзивите за реализацията на local dimming-a при него когато се появи на пазара.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #188

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    не мисля че това ще се отрази на качеството

    може точно обратното да стане

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #189

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @qbadabaduuu
    Дано да си прав!
    Защото иначе ще имам голям проблем - не мога да свикна с трептенето на плазмените дисплеи и зърнистатa им картина, допада ми много Ambilight-a, не бих си купил Samsung... и то не остана производител към който да се насоча ;-)

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #190

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @qbadabaduuu
    Дано да си прав!
    Защото иначе ще имам голям проблем - не мога да свикна с трептенето на плазмените дисплеи и зърнистатa им картина, допада ми много Ambilight-a, не бих си купил Samsung... и то не остана производител към който да се насоча ;-)
    трептенето е предизвикано от интерференция с лампите в стаята
    зърнистатa им картина ?? по-скоро е предизвикана от лоши настройки - увеличена острота

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #191

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @hristoslav2
    Трептенето предизвикано от така наречения PWM noise. А зърнистата картина - решетката м/у отделните пиксели(газови клетки).
    А за каква интерференция с лампите става въпрос? Дай някой линк да прочета.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #192

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Само Philips!
    Мисля, че китайците ще покажат нови и по-добри решения за бъдещето на най-добрата картина,
    която съм виждал до сега изобщо. Можем само да им пожелаем успех на новите победители на този свят!
    Вижте само какво представи тази китайска фирма и изобщо за какъв бум на тяхното развитие става дума:
    http://www.hifinews.ru/article/details/12268.htm

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #193

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @hristoslav2
    А зърнистата картина - решетката м/у отделните пиксели(газови клетки).
    Решетката от електроди или преградите нямат нищо общо. Те са толкова малки ,че за да ги видиш ти трябва лупа с 50 кратно увеличение./в новите модели електродите са по-тънки и тип рибна кост/
    По-скоро говориш за ефекта на по-добра детайлност на картината при LCD. Той се дължи на принципа на пропуск на светлината през матрицата -може да го разглеждаш като стена от микроскопични тръбички - така отделните снопове светлина /от всеки пиксел/ имат по-малко смесване/голяма насоченост/ ,отколкото при плазмата ,където гнездата на пикселите са много на плитко и светлината излъчена от даден пиксел се смесва с тази от съседните му. Така леко се губи детайлност ,но пък плюсовете са че има по-добра картина на SD сигнал и HALLО ефекта при контурите на образите е далеч по-малък.

    За интерференцията е мое лично мнение - забелязъл съм ,че мигането зависи от типа използвано осветление в помещението. Аз съм с халогени и при мен го няма.

  17. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #194

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Решетката от електроди или преградите нямат нищо общо. Те са толкова малки ,че за да ги видиш ти трябва лупа с 50 кратно увеличение./в новите модели електродите са по-тънки и тип рибна кост/
    По-скоро говориш за ефекта на по-добра детайлност на картината при LCD....
    Сигурно си прав. На мен винаги ми се е струвало, че при плазмените дисплеи сякаш пикселите седят като отделни(усещането е като при кинескоп). Отдавах го на преградите м/у газовите клетки.
    Като цяло плазмените екрани в последните си итерации са страхотни, но аз съм по-склонен да се примиря с недостатъците на LCD екраните, от колкото с тези на плазмените панели.
    В работата ми имам 2 P50VT25 - като изключим размера на екрана, пак бих избрал моя Philips 9603 ;-)

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #195

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    Сигурно си прав. На мен винаги ми се е струвало, че при плазмените дисплеи сякаш пикселите седят като отделни(усещането е като при кинескоп). Отдавах го на преградите м/у газовите клетки.
    Като цяло плазмените екрани в последните си итерации са страхотни, но аз съм по-склонен да се примиря с недостатъците на LCD екраните, от колкото с тези на плазмените панели.
    В работата ми имам 2 P50VT25 - като изключим размера на екрана, пак бих избрал моя Philips 9603 ;-)
    Това усещане може да го получиш ,ако гледаш 50" HD Ready плазма отблизо/1м/.
    Е щом имате 50VT25 -поиграй с неговите настройки./незнам какъв сигнал му пускате/
    В новите модели също така са променени стените на пикселите/по-тънък диелектрик/.
    Абе каква е тази работа че имате такива телевизори там ? да дойда и аз да "работя"

    Оспамихме темата!! нека да минем на лични.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 93 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе