Страница 2 от 93 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #16

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Днес ходих в ТМ с идея да разгледам Филипсите, но мочето ми каза, че са идвали хора тези дни и са се оплаквали от червени петна които избивали. От сервиза са им отговорили че това било дефект по всичките серии дори 7 и 8 ма. Колко е вярно не знам но след като и DukeFan се оплаква от същото значи има нещо вярно

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #17

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    emanchev, явно не съм се изразил правилно. Не избиват червени петна, напротив, картината е чудесна, не се забелязва и неравномерност на подсветката. Като изключих и повечето екстри от Pixel Precise стана идеално. Само червеното ми се струва не съвсем истинско червено, бие малко на цикламено. Дай Боже някога калибрация и съм сигурен, че ще се оправи и това

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #18

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Чрез TIN настройката можеш много лесно да си направиш идеална стойност на сивата гама и от там вече ще имаш реалните истински цветове. Поразгледай си менюто и прочети ръководството и ще разбереш как да корегираш където трябва.
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #19

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Чрез TIN настройката можеш много лесно да си направиш идеална стойност на сивата гама и от там вече ще имаш реалните истински цветове. Поразгледай си менюто и прочети ръководството и ще разбереш как да корегираш където трябва.
    Успех
    Soon би ли обяснил повече за тази настройка, интересуваме за PFL 8404H/12 отнася ли се тя и за този модел. Ако ли не как мога да си настроя сивата гама, тъй като и на мен не ми изглеждат реални цветовете .
    Благодаря предварително !

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #20

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Избери за страна Финландия или Германия. При избор България ,няма цифров тунер в настройките.
    Избирах и Финландия и Германия, но резултат няма.Не мога да хвана цифров канал.А и качеството на аналоговите е все така лошо.В другата стая имам от старите телевизори (кинескопи) там картината е по - добра.Дайте съвет!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #21

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте отново и от мен
    Тези дни се сблъсках с нещо странно и реших да потърся помощ тук. Имам 32pfl7404h/12 и онези дни взех лаптопа на брат ми и го вързах с HDMI, за да погледам малко блу-рей филми. Натъкнах се на особен проблем - през определен неравномерен период от време екрана на ТВ става като на негатив - зелен екран с едни червени лица и очи, докато картината на лаптопа си е нормална. Въпроса е ,че проблема е и на ниво десктоп, т.е. не е от плеъра или нещо такова, а целият сигнал се прецаква и понякога премигне, премигне и се оправя след секунда две само, но в повечето случаи се оправя само с рестарт. При на брат ми ТВ - Сони - няма такива проблеми и си мисля, че е нещо от ТВ-то ми. За допълнение, когато човека от кабелната ми връзваше цифровия приемник и пусна обратна връзка към ТВ във входа за антената, картината почна да трепери и той ми каза, че нещо не е занулено като хората в ТВ и това са някакви токови смущения - тогава не обърнах внимание, а и махнахме този кабел, защото той така или иначе не ти трябва ако цифровия приемник си работи. Дали съм за сервиз? Все още съм в гаранция и затова питам. Моля ако някой е имал подобен случай да помага....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    114
    #22

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Според мен проблема с картината от лаптопа ти е кабела който свързва двете устройства,ако имаш друг кабел по-качествен пробвай с него.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #23

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от DJPRODIGY
    Според мен проблема с картината от лаптопа ти е кабела който свързва двете устройства,ако имаш друг кабел по-качествен пробвай с него.
    ПРОБВАХ С ДВА РАЗЛИЧНИ КАБЕЛА - НЕ Е ТАМ ПРОБЛЕМА, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ...

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #24

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Сега видях това за зеления екран. При мен се получи преди няколко дена, нещо цъках по дистанционното из менютата и хоп - зелен екран. Оправи се след като изключих тв-то и го пуснах отново

    едит: да доуточня, не съм връзвал компютър, гледах си някакви тв програми

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #25

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от sheftura
    Здравейте отново и от мен
    Тези дни се сблъсках с нещо странно и реших да потърся помощ тук. Имам 32pfl7404h/12 и онези дни взех лаптопа на брат ми и го вързах с HDMI, за да погледам малко блу-рей филми. Натъкнах се на особен проблем - през определен неравномерен период от време екрана на ТВ става като на негатив - зелен екран с едни червени лица и очи, докато картината на лаптопа си е нормална. Въпроса е ,че проблема е и на ниво десктоп, т.е. не е от плеъра или нещо такова, а целият сигнал се прецаква и понякога премигне, премигне и се оправя след секунда две само, но в повечето случаи се оправя само с рестарт. При на брат ми ТВ - Сони - няма такива проблеми и си мисля, че е нещо от ТВ-то ми. За допълнение, когато човека от кабелната ми връзваше цифровия приемник и пусна обратна връзка към ТВ във входа за антената, картината почна да трепери и той ми каза, че нещо не е занулено като хората в ТВ и това са някакви токови смущения - тогава не обърнах внимание, а и махнахме този кабел, защото той така или иначе не ти трябва ако цифровия приемник си работи. Дали съм за сервиз? Все още съм в гаранция и затова питам. Моля ако някой е имал подобен случай да помага....
    Проблема не е в телевизора, виж си настройките на видеокартата, при мен го имаше същият проблем и след като си направих правилните настройки всичко си дойде на място. Успех !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #26

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Не знам дали е до видеокартата, защото на брат ми на ТВ не прави такива проблеми??? Но ще погледна все пак и нея - благодаря!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    9
    #27

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от sheftura
    Не знам дали е до видеокартата, защото на брат ми на ТВ не прави такива проблеми??? Но ще погледна все пак и нея - благодаря!
    пробвай с филм който не е 1080 p ))

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #28

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от sheftura
    Не знам дали е до видеокартата, защото на брат ми на ТВ не прави такива проблеми??? Но ще погледна все пак и нея - благодаря!
    Абе това не е тема за тук !!!
    Отвори си нова за този проблем ...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #29

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    sheftura
    Прегледай в книжката с инструкциите -часта за подържаните видеоформати от телевизора ти.
    После си настрой видеокартата на компа ,според спесификациите и вероятно няма да имаш никакви проблеми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #30

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    sheftura
    Прегледай в книжката с инструкциите -часта за подържаните видеоформати от телевизора ти.
    После си настрой видеокартата на компа ,според спесификациите и вероятно няма да имаш никакви проблеми.
    Проблема не е да форматите, то си го прави и на ниво десктоп - оставих вързан лаптопа, без да пускам нищо, просто вързан за ТВ и след известно време, премигна и стана зеления екран с червените отенъци.....явно не съм се изразил правилно първоначално...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294944221[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Абе това не е тема за тук !!!
    Отвори си нова за този проблем ...
    точно тук си е темата за телевизорите и това обсъждаме....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 93 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе