Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree2Одобрявам

Philips 55PUS6412 и IPTV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #1

    Philips 55PUS6412 и IPTV

    Здравейте, скоро си закупих въпросния телевизор, тъй като се местя в ново жилище и от един месец същия си виси кротичко на стената. Днес, най-накрая дойдоха от Comnet да ми пуснат интернет и ТВ. Сложиха един MAG254 и го вързаха за HDMI 1 Arc. Дотук добре, телевизията тръгна, но след няколко минути работа се показа едно съобщение, гласящо общо взето, че нямало инсталирани канали и дали съм искал да го направя сега(тва от "помощниците" на телевизора). Значи, нито е вързан към антена, нито нищо, дал съм му да ползва HDMI за сорс и съответно отказах предложението. Трябваше пак ръчно да избера въпросното HDMI, телевизията пак тръгна и след 20 сек. пак същото. Пробвах и на другите портове-няма разлика. Спрях от менюто на телевизора автоматичните актуализации на каналите и на справочника - без промяна. Та, какво трябва да му направя на тивито, щото да не пита постоянно да инсталирам канали. Излишно е да казвам, че коаксиален кабел нямам пуснат в къщи, нямам и намерение да го правя, та питам аз, защо след като съм задал порт за източник на сигнала, постоянно иска да инсталира ТВ канали и по този начин прави гледането на ТВ невъзможно? Благодаря предварително и се надявам да ми помогнете, щото здраво се нервя вече, а жената само злорадства отстрани!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    1.Прочети упътването! Внимателно.
    2.Ако не намериш някаква опция да изключиш това съобщение, сложи някаква антена и му пyсни да сканира цифрови канали.
    Предполагам, че ще миряса.
    3.Винаги можеш да се oбърнеш към съпорта на Philips.

    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 26-11-17 в 19:50.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Благодаря за отговора! Изчетох инструкцията-ми не видях нещо, което вече да не съм направил. Остава ми да намеря един коаксиален кабел освен и да го помъча да хване ефирните програми. А пък някой ако се сеща нещо друго, отворен съм за предложения. Благодаря предварително!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Сегаааа , значи постановката е следната: явно при натискане на някои бутони от дистанционното на Маг-а(тези за навигация-джойстика) явно действат и на тв-то все едно му се натиска от неговото дистанционно, но за друга функция. Например-натискам джойстика на маг-а нагоре-телевизора реагира все едно съм натиснал бутона за гледане на ТВ и съответно си иска инсталация на каналите, щото си в няма. Натискам надясно, тв-то реагира все едно съм натиснал бутона за избор на мащаб на картината и т.н. Та, какво трябва да направя, за да се ползват двете дистанционни независимо, за да не се бъркат функциите, или ако е възможно с едното дистанционно да си върша работата. Видях как се обучава маймунката на маг-а, но си мисля, че ако и назнача съответните функции за всеки бутон, при натискане на произволен бутон ще реагират и бокса, и телевизора едновременно и ще стане мармалад. А дали не може всичко да се управлява само от дистанционното на тивито? Но дори и само да успея да ги разгранича на първо време, пак ще го приема за успех. Иначе, ако само ги пусна двете джаджи и не пипам нищо-избрания канал си работи безкрайно дълго. Пробвам ли се да сменя канал(от дист. На маг-а) или нещо друго-и се почва дискотеката-почват да излизат прозорците, менюта и т.н. Още търся решение, така че приемам всякакви предложения...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Гадно.....
    Може да прикриеш сензора на телевизора, като му залепиш парче черно тиксо отгоре.
    Сензора се намира в долната част на рамката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #6

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Хм и как го включвам, как го спирам, как си играя с настройките, как въобще правя нещо с телевизора... Пък и парче тиксо отпред... по-скоро не. Баси, нещо не може ли да се сменят честоти ли, нещо друго ли там, де да знам и аз. Понеже се абонирах за три телевизора, имам три бокса - и трите им ДУ действат по този начин. Някак си отказвам да повярвам, че решението е парче тиксо... Дали не е нещо от комуникацията между двете устройства по ХДМИ? Щото са много умни и двете и се опитват да ми "помогнат", за да ползвам едно ДУ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Включване - изключване чрез HDMI CEC протокола, след като активираш съответните функции в телевизора и сет-топ бокса.


    Два варианта:
    - сменяш IPTV боксовете с друга марка - попитай ги дали предлагат
    - сменяш оператора с кабелен DVB-C

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Някакви предложения за бокс? Тоя да им го върна и да пробвам с друг, ще си го купя ако трябва, само ще ползвам услугата от тях (малко съм ограничен откъм оператори и затова съм се спрял на тях), че се вкарах в баси филма...

    п.п. А ако програмирам всички бутони на бокса с, да речем някой тотално различен телевизор, да речем Neo, за да избягаме от тези дублирани честоти, дали ще се получи? В смисъл, ДУ да си продължи да си управлява бокса, но да спре да се бърка с главния ТВ?
    Този пост е редактиран от paskoff; 27-11-17 в 21:59.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    48
    #9

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Аз съм с philips 49pus6501 и ползвам mag250, нямам такъв проблем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    32
    #10

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от martinlud Виж публикацията
    Аз съм с philips 49pus6501 и ползвам mag250, нямам такъв проблем.
    Aз го имам същият проблем, MAG 250 + PHILIPS POS9002, бях го споменал и в друга тема, решението за мен лента черен изолирбанд, който не покрива нацяло инфраред приемника .Тиксото съм го лепнал от долната страна не се вижда изобщо.
    Този ефект се наблюдава като се натисне бутон ОК от дистанционното на MAG a.
    Вече се задейства(нежеланата ф-я) само при централно насочване на дистанционното към ТВ то, когато натискам ОК бутона го насочвам повече към МАГ приемника.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    17
    #11
    И какво излиза: че няма оправия ли? Това с тиксото не ми е вариант, мисля си, че в 2017-та година все трябва да има и друго решение, освен закриване на сензора...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    32
    #12

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Другото решение смяна на STB у-вото.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Филипс нямаха ли дистанционни по блутуут или са само за някои модели ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    32
    #14

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Моделите от 2015 след 7 ма серия включително бяха блутут, на 2017 са комбинирани но основните ф-ции са през инфрареда, но какво ще ти помогне и това даже да е блутут проблема е в дистанционното на МАГ приемника той пак ще си лъчи.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Philips 55PUS6412 и IPTV

    Ако е блутуут директно закриваш инфра ред датчика и си командваш само с блутут-а - аз така съм направил с дистанционните на Самсунг, че сега и двата са в едно помещение (в двете противоположни страни на една стена) - стария насочвам само с инфраред-а, а новия с неговото блутуут без да му мисля от всякакво положение в стаята ...
    Та ако предлагат Филипс някакво "смарт" дист. по блутуут с всички функции си е добра възможност ... или както писа по-горе - разкарва китайските недоразумения и взима друг модел (навярно пак китаец, но поне да не пречи) СТБ .
    Тоя "китаец" на Виваком (IPTV) често го засичам да мига, когато давам команда на телевизора (Панасоник) и ме съмнява, че точно от там натрупва грешки и се налага рестарт от контакта като блокира някоя функция ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коаксиал или IPTV
    От loszetas във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 10
    Последно: 22-10-17, 13:40
  2. Vivacom IPTV или Traffic Broadband Communications IPTV (TBCHD) ?
    От sevastaki във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-14, 16:23
  3. Отговори: 7
    Последно: 22-12-13, 21:14
  4. Въпрос за IPTV
    От antoo във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-13, 15:58
  5. iptv от Виваком
    От vortex1587 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 13-10-12, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе