Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree5Одобрявам

PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #16

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Извинявам се за забавянето с отговора но нямах възможност последните дни да се занимавам с този проблем.До вчера.Оказа се проблем с уж марковият оптичен кабел.След подмяната му с друг за 8.60лв всичко си дойде.Друг въпрос е има ли смисъл от по скъп кабел.
    Искам да благодаря на всички които се включиха с отговор на темата ми.
    Пс.Има ли някъде настройки-калибриране на картината за PUS 7303
    svetlio1 и podredko харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #17

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Здравейте от вчера съм със същия телевизор и същият проблем. Домашно кино Pioneer, което поддържа hdmi arc, но не мога да изкарам звук, също така не мога да управлявам киното с дистанционното на телевизора, със стария Филипс 6719 нямах абсолютно никакви проблеми.. Някакви идеи

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #18

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Провери за ъпдейт и направи рестарт на двете устройства.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Проблема в крайна сметка се реши, като махнах кабела на кабелната, за всеки случай сложих и галваничен разделител. Вече няколко дни с това няма драми, дори и с управлението от дистанционното. Сега обаче забелязвам, че доста често части от екрана по цялата ширина премигват, това не успях да оправя...
    Този пост е редактиран от Tanju Rizov; 09-02-19 в 18:37.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #20

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от Tanju Rizov Виж публикацията
    Сега обаче забелязвам, че доста често части от екрана по цялата ширина премигват, това не успях да оправя...
    Много общо казано.
    Направи едно клипче и дай да го видим

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #21

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Ще се опитам, но това се случва за част от секундата и не е на определени интервали, даже премигване не е точно казано, по-скоро сякаш причернява за част от секундата, най-често го прави в долната част на екрана, където когато преместиш канала има по-тъмна част с инфо какво дават в момента. Мисля си, че е софтуерно. Прави го навсякъде, ефир, сателит, на ресивъра каквото съм пуснал. Давах фабрични, махах hdmi, изключвах уреди, от нищо не се влияе..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #22

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Случва се в последните 15 секунди на клипа...

    https://www.youtube.com/watch?v=qUgPUQ7IOLw

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #23

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    От клипа се вижда, че не е свързано с подсветката, а по-скоро някакъв проблем по трасето, в сигнала или обработката му.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #24

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Както вече казах и аз мисля, че проблема е в обработка/софтуер. Понеже го прави при всички източници... Ще изчакам някой ъпдейт и ще си проличи,а иначе доста си по играх с настройките но без резултат...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #25

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Здравейте, да споделя какво се случи.. След като изчаках два ъпдейта и не се промениха нещата, реших да пиша на Филипс България. Половин час след имейла ми се обадиха. Поговорихме, видяха клиповете, казаха да има нещо.... И така до ден днешен ,повече от 2 месеца,отговор няма... Отидох в Технополис момчетата видяха, че има проблем и го пратиха в Лас сервиз гр. София. След две седмици го връщат като не основателна реклама и. Говоря с тях по телефона, пак се обяснявам аз, накрая казват да ще го видим пак... След още 2 седмици ми го връщат, като са сменили дисплея. Още в магазина виждам 4 или 5 изгорели пиксела на уж новия дисплей, ядосах се, но казвам майната му, не се забелязват, това да му е проблема... Взимам го и след няма и час ТВ пак започва да проявява същия проблем... На другата сутрин пак в магазина, момчетата виждат за какво става дума, отново тръгва за София.Тук е момента да благодаря на екипа на Технополис Добрич, след третото постъпване на телевизора в Лас сервиз го връщат със становище "няма проблем". От магазина виждайки, че проблема не е решен го изпращат в друг сервиз и там откриват, че проблема е в лентов кабел. От близо месец телевизора е в нас не проявява проблем, но вчера забелязах, че има не равномерна подсветка по средата на екрана, която се забелязва особено на светли тонове и особено на мачове... Обаче вече нямам нерви да се занимавам, ако не се влошат нещата. Тези от Филипс през ден ме подканят да напиша коментар... И аз днес написах общо взето същото, което пиша и сега. Е не ми публикуваха коментара.. Просто съм изключително възмутен...

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #26

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Явно техниците от ЛАС сервиз в Добрич никакви ги няма....не са изчакали да загрее и да видят какво се случва или не са гледали внимателно
    Сменили видеопанела? А какво са написали от сервиза като причина в гаранционната карта ?
    Екипа на Технополис Добрич заслужава благодарност за проявеното разбиране и търпение. Браво на тях както и на теб за упоритостта

    и преди съм го писал - Филипс не публикуват мнения с критики и отрицателни тези.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #27

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Ремонтите са правени от Лас сервиз София, наистина хич ги няма.Абсурда е в това, че след първото посещение в сервиза, ми се обаждат от магазина в Добрич и ми съобщават че нищо не е правено и след разговор със служителя от рекламации ми дава телефона на сервиза. След разговора ми с тях решават да го вземат обратно и пак да го видят.. В крайна сметка не нужно сменят дисплея, ако изобщо е сменен... И после вече казват всеки път, че няма проблем. Много ми се иска някой от тях да се включи във форума и да чуя тяхната гледна точка... Даже най-фрапиращото в разговора с тях беше цитирам:Ама господине, защо си го изкарвате на нас, не сме Ви го продали този телевизор ние. И аз казвам, да не сте, но вие твърдите, че му няма нищо... Не знам изобщо защо ги дават тези гаранции като, да не дава Господ да ги използваш. Като цяло ми е ясно, че е среден клас и не мога да очаквам чудеса. Но може ли да се появи не равномерна подсветка толкова скоро..

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #28

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    В 90% от подобни случаи клиента обвинява магазина от, който го е закупил и персонала съответно...

    За Philips... какво да кажа... няма такива сектанти - буквално. Тяхното е най-доброто, а P5 е нещо извънземно с което никой не разполага.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    14
    #29

    Отговор: PUS 7303 изход на звук към Ресийвър

    Колеги,Филипс са ми публикували коментара днес, без абсолютно никаква цензура.. Това е крачка напред за нас потребителите..
    roki999 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 15-06-17, 11:16
  2. 5 канален звук от лаптоп на ресийвър
    От Stepenwolf във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 15-01-15, 22:57
  3. Плазма Pioneer и оптичен изход за звук?
    От tolostoi във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 16:12
  4. Отговори: 4
    Последно: 20-03-09, 18:20
  5. Проблем с TV-изход
    От Tyna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 04-08-04, 08:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе