Страница 28 от 66 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 983
Like Tree144Одобрявам

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #406

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    TEST | Philips OLED 805/855/865
    https://hdtvpolska.com/najlepszy-tel...65/?showfull=1



    Друг много полезен елемент е въвеждането на крачета с регулируема височина върху основата. Благодарение на това можем лесно да поставим саундбар под екрана, например от Philips:



    Интересна новост е и много елегантното дистанционно управление, което е значително освежено - има осветени бутони с метално покритие, както и страни и гръб, покрити с шотландска кожа Muirhead.


















    SoC в серии 7505/755 - Novatek NT72671
    https://www.wpgdadatong.com/cn/blog/detail?BID=B1364

    NT7256x and NT726xx series SOC mainly have the following three specifications:

    1 、 NT72560
    Dual core, ARM Cortex A9
    Support LVDS output, up to 1920*1080@60Hz
    Support DDR up to 256+512MB
    Support HDMI1.4, 2.0 input
    Support 4xUSB2.0 & 1xUSB3.0 input
    Support WiFi & Bluetooth
    Support OSD

    2 、 NT72666
    Qual. core, ARM Cortex A9
    Support LVDS, VX1 output, up to 3840*2140@60Hz
    Support DDR up to 2GB
    Support HDMI1.4, 2.0 input
    Support 4xUSB2.0 & 1xUSB3.0 input
    Support WiFi & Bluetooth
    Support OSD

    3 、 NT72671
    Qual core, ARM Cortex A53
    Support LVDS, VX1 output, up to 3840*2140@60Hz
    Support DDR up to 3GB
    Support HDMI1.4, 2.0 input
    Support 3xUSB2.0& 1xUSB3.0 input
    Support WiFi & Bluetooth
    Support OSD


    Philips 935 (OLED) Philips 8x5 (OLED) Philips 85x5 Philips 75x5 Philips 6xx5
    Обработка на топ изображения Откриване на ленти и лого с цел защита от прогаряне
    Добра-черна репродукция с много детайли в сянките
    Отлични HDR изображения
    DTS Play-Fi и Ambilight
    Страхотен звук, включително Atmos
    Тристранен Ambilight
    Перфектно черно и контраст, непостижим за LCD и плазмени телевизори Поддръжка на Dolby Vision и HDR10 + Следващото поколение P5 перфектен двигател за обработка на изображения с AI режим
    Модерен дизайн, висококачествена изработка
    Гласов асистент на Google и Amazon Alexa
    Сътрудничество с осветлението на Philips Hue
    Операционна система Android, даваща безкрайни мултимедийни възможности (особено в ръцете на специалист по теми)
    Отлични зрителни ъгли, ненадминати от LCD технологията
    Отличен живот на OLED панела (100 000 часа)
    Богато покритие на широка гама от цветове (99% DCI)
    Добро качество на фабричните изображения (в SDR) и богати опции за калибриране 120Hz матрица подходяща за спорт
    Пълна поддръжка на HEVC 4K - файлове, наземна и сателитна телевизия
    Изключително добра равномерност на черното на тъмен фон
    - Добро черно и висок контраст
    Нисък Input Lag
    Изглаждане на трафика
    Голям брой формати за възпроизвеждане на видео файлове
    Уникална възможност за възпроизвеждане на видео файлове без мащабиране
    Звук със силен бас
    Модерен и атрактивен дизайн
    Добра изработка и завършеност
    Добра цена
    -
    Без HDMI 2.1
    Новото дистанционно осигурява умерена лекота на използване
    Малко по-голям Input Lag от конкуренцията
    Няма пълен HDMI 2.1
    Без функция BFI за увеличаване на фокуса в движение (достъпно от някои производители)
    Няма eARC порт
    - Зачервяване на лицето
    По-ярка характеристика на яркостта (гама)
    Ниска яркост в HDR режим
    Цветовете избледняват под ъгъл
    Големи цветни грешки в HDR режим
    Без Chromecast, Spotify, Tidal, HBO GO и т.н.
    Без Bluetooth и Ambilight
    Продължително време за включване (приблизително 38 секунди)
    -
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-08-20 в 16:03.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #407

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Philips 935 OLED

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #408

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Пичове, днес се сдобих с Philips 65PUS8545. Понеже за първи път попадам на Филипс имам проблем с настройките на картината. Първо- нямам директен бутон за влизане в настройки, а минавам през меню за целта, но това е малък проблем. Основния ми проблем е, че при промяна на настройките на картината изобщо нямам видимост към самата картина, а само към статичното меню и съответно нямам идея какво се случва в реално време и какво променям и дали ще е положителна или не промяната. Другото много станно е че при гледаме на iptv na bulsat с приемник картината е тъмна и гадна, а през приложението е коренно различна и като качество и като контраст и яркост и всичко, а настроките са еднакви. Даже ми се струва, че настройките са си еднакви на за всички източници (за разлика от LG-то ми, при което има 5-6 настройки за различни източници и приложения и си ги помни), тука явно настройката е една за всичко. И в този ред на мисли моля за помощ с примерни настройки или с вариант да виждам поне какво променям в реално време, за да мога да се справя що годе. И каква може да е причината в голямата разлика в картината при set-top-box приложениято при уж еднакви настройки, картината с примника е мн, мн по-тъмна.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #409

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    За HDMI входовете обикновено имаш и настройка за типа HDMI - разширен/нормален (за по-стари у-ва) и регулиране на черното.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #410

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    IPTV приемника нали има меню с настройки на картината ? Поиграй си с тях - върни ги по дефолт.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #411

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    IPTV приемника нали има меню с настройки на картината ? Поиграй си с тях - върни ги по дефолт.

    Няма такова нещо, с булсат съм от 100 години, никога не е имало. Има само за резолюцията, пробвах да я сменя от 4K н 1080p, няма промяна

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #412

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Пробвай да го свържеш на друг HDMI порт.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #413

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Намери си временно обикновено дистанционно за Филипс, там има бутон * с настройките. Прочети внимателно и ръководството (сваля се от сайта на Филипс). Аз си купих едно дистанционно за обикновен смарт ТВ Филипс, хем е и по-леко, хем и да не си хабя тежкото с клавиатурата, докато гледам кабелна ТВ (и не ползвам смарт нещата).

    За настройването, ако преди да влезеш в настройки си бил на ТВ канал или НВО (или друг плеър), като влезеш в някоя настройка, се показва половин екран живо предаване вдясно и промените се отразяват в реално време, но наистина, ако обикаляш из менюто, вече не си в предаване и гледаш статичния фон на последното меню. Аз затова бях ремапнал дълго натискане на Rakutten бутона да ми отива в настройките директно, за жалост апликацията Button Mapper иска пари (6.99лв, примирих се).

    За HDMI си помни настройките и са отделни, за HDR сигнал също са отделни и т.н.
    Иначе менютата на Филипс са си яко нелогични, няма спор тук.
    Този пост е редактиран от enkov; 28-08-20 в 20:45. Причина: добавяне и корекция

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    3
    #414

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Думаю взять PUS8505 43 и 65, хочу только IPS. точно ли 43 и 65 это IPS?

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Аз си купих 43PUS8535, той е обаче с IPS матрица, 58" е с MVA. Доволен съм, малко е тежко и дебело дистанционното (на 8535 е QWERTY) и си поръчах и едно нормално леко, защото си ползвам една Logitech K400+, това на ТВ е с много малки бутончета на буквено-цифровата част.

    Понеже шаситата и софтуера са уж еднакви - споделям:
    - веднага получи ъпдейт TPM191E _ 101.001.079.005 от 23 юли 2020 (пуснат 3 август 2020). В история на ъпдейти гледам, че е бил с версия от април.
    - произведен 05.2020. Полша. Купих го от Технополис Пловдив.
    - няма забележим лаг в менютата.
    - няма забиване (засега).
    - картината е ок, аз не съм капризен. Е, понастроих си доста по мой вкус и според съветите по-горе.
    - Амбилайта е, разбира се, супер, 3-странен си е, чудя се за Hue лампи отстрани на стената, ама нека ми претръпне първо портфейла.
    - Андроид нещата си бачкат - VLC, MX player, HBOGo ги инсталирах, няма проблеми.
    - вграденият видео плеър не показва правилно кирилски субтитри, въпреки че избирам Кирилица за енкодинга, дано го оправят - явно е бъг или при мене нещо. С VLC / MX няма проблеми, така че ползвам си тях.
    - нещо Philips TV Remote Андроид апликацията не ми намира ТВ-то, май е от рутера, ама не намерих настройки в рутера (Linksys E2500 е). Пробвах и по айпи и автоматично, не го намира и това е. Ще чакаме нова версия на апликацията (по-горе имаше пост, че се мъти нова версия, уж).
    - поставката ми хареса, върти се и е стабилна.
    - звука от говорителите не е много добър (не е и лош), но аз слушам предимно с безжични слушалки Sennheiser с трансмитер (от жака за слушалките, има си независимо регулиране на звука на говорителите и на изхода за слушалки). Все пак, аз идвам от Loewe L2710 37" - там звука на говорителите е перфектен, ама е HDReady 37" и просто си изживя времето (работи си още и не умира, гадината, 10/2007 55000h OnTime) - отиде в детската стая на брат ми. Loewe Assist+ OS (менюта и подреждане) си остава ненадмината по логичност и бързина на интерфейса, ама все пак е модел 2006/2007. На новите Loewe може да е омазана (едва ли).
    - сложих му към USB3.0 входа един WD Elements Portable 1TB, не грее, леко притраква, не се усеща. Добре работят пауза/запис функциите, леко лагва при пауза и пускане, ама то и Loewe го правеше (то си беше с вграден 250GB WD HDD AV-серията).
    - зорих се с Onka Channel Editor и се отказах накрая. Наредих си ги ръчно каналите в 4 "предпочитани" и ги експортирах на хард диска, при нужда или ако се разместят, ще ги върна оттам.
    ----допълвам отзиви----
    - потвърждавам, че работи с простичък 4 портов USB 2.0 hub (пасивен). Захранва успешно трансмитера на Logitech и флашка 32GB. За жалост, вторият USB порт е 2.0, на този с 3.0 съм вързал външният хард диск (най-вече защото 3.0 порта е 900mA, а 2.0 порта е 500ma - пише си на тях в ръководството).
    - има проблем с "мишката" (тъчпада) на Logitech K400+, има курсор, но след първият екран, спират да работят бутоните, не се кликат. Кликам с таб/ентер. На Android TV Box-a ми същата клавиатура нямаше проблеми с мишката. Някъде бях мернал това, като проблем с USB мишка на Филипс. Ще чакаме ъпдейт, или Android Q да го фиксне.
    - купих си апликацията Button Mapper (трябва да ъпнете до Pro - едно кафе за 6.99 лв кихнах) и си оправих омразните бутони Netflix --> HBO и RakutenTV --> Гледане на ТВ. Настроих и дълго натискане за други функции, но има "бъг" (знаен е) - пуска се и оригиналната функция (е, излизам си с бутона Назад).

    Вижда ми се нещо "надценен леко" като цена, ама кеф цена няма. Исках си модел 2020. Иначе са 1:1 (почти) с 7504 от лани, без WCG/90% и др. дреболии, гъдел си е.
    Можно фото ? я понял что 50 и 58 это VA, 43 и 65 это IPS, на углы обзора бы глянуть.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-08-20 в 12:53.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    6
    #415

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Здравейте, наскоро и аз се сдобих с Philips 43PUS8505 - не съм имал много време да го разцъкам, но първите ми впечетления: като за IPS матрица черното за мен е повече от задоволително, особено на HD канали и филми... От звука има какво още да се желае, но това е ясно на всички. Ambilight-a е много добра екстра, но все още не мога да свикна с това /за момента е изкл/. Тук идва ред на дистанционното. Като го видях и пипнах, си казах "леле това е най-удобното и функционално дистанционно но само да имах дълги пръсти като на извънземно". След няколко дена обаче работа с него ..се оказа, че не е чак толкова зле... Малките бутончета са много на гъсто и само ако имаше подсветка щеше да е прекрасно.
    Сега ; настройките на картината.. Така и не разбрах докато гледам някой канал, как да вляза в тези настройки, при мен се получава като отида на менюто с приложенията / YOUTUBE/NETFLIX.../ и горе най в дясно вече има бутонче за настройки. и оттам вече като променям нещо виждам тази промяна само на едно статично меню, което не е ок... през YOUTUBE пусках няколко 4K клипа. Възпроизвежда ги перфектно... Като цяло съм доволен от телевизора.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-08-20 в 12:57.
    enkov одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #416

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Както казах по-горе, най-лесно стана, като намерих друго Филипс дистанционно (от PFS серията) и там има бутон Настройки (* - звездичка). Иначе, след малко RTFM, открих следния пасаж
    ----
    Можете също да намерите менюто Често използвани настройки и често срещаните елементи на менюто в менюто на телевизора на Philips, което може да бъде изведено директно от дистанционното управление.
    ---
    И се светнах, че това е БЪРЗО МЕНЮ (има си бутон горе - вляво на дистанционното е, под Амбилайт бутона вляво). Подменюто Често използвани настройки е доста към края, и пак към края в него е Всички настройки... Е, те това Всички настройки си излиза директно при натискане на * на обикновеното дистанционно от друг Филипс. И тогава си седи канала и се вижда какво се настройва.

    Извод - RTFM... макар че е преведено "меню" ("менюто на телевизора на Philips" е в пасажа), а на ТВ излиза "Бързо меню". И преди го бях "откривал" случайно и забравях как е. Иначе, по-простото дистанционно е и по-леко, само няма Амбилайт бутон, за жалост. Е, аз държа и оригиналното покрай мене. И още - на това, другото дистанционно, гласовият асистент е на бутона с лупичката, но телевизора май няма както SONY микрофон в себе си, само в оригиналното си дистанционно и няма как да ме чуе. Амбилайт бутона няма и как да го ремапна, първо не е функция на Андроид и второ при изкл. тв май Андроид е в sleep или hibernate режим. Та, при желание за нощна лампа - оригиналното дистанционно...

    PS. Подсветка имат май само дистанционните с кожа от 95хх серия нагоре.
    Този пост е редактиран от enkov; 31-08-20 в 13:05. Причина: допълване
    Deyan Stoykov и lasthope77 харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    6
    #417

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    След помощта от enkov , потвърждавам,че става по този начин и е доста по удобно.. сега остава да си поиграя по-подробно с настройките и всичко е точно.Иначе от това меню и смяната между различните режими / Персонален- Жив- Естествен / става по лесно .
    enkov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #418

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Новият Philips OLED + 935 стартира като 55 ”и 65” модели през септември 2020 г. и като 48 ”версия стартира през октомври.
    https://www.tpvision.com/blog/new-ph...owers-wilkins/
    https://www.philips-tv-audio-presse.de/bilder/
    с доста маркетингови глупости..
    P5 Generation 4 с AI + е с по-мощен чип(допълнителни съпроцесори) , за да може да се постигне най-новите подобрения:
    • P5: Съвършенство на източника
      • AI Smart Bit Enhancement 2.0 (Подобряване на бандинга)

    • P5: Перфектна острота
      • Ново: AI машинно обучение Sharpness
        • P5 AI +: локално изостряне на AI в определени райони

    • P5: Перфектен контраст
      • Подобрено: Perfect Natural Reality (v3.0)

    • Подобрено: AI демо режим
    • Ново: Подобрение против изгаряне (разпознаване на лого и статични елементи)
      • Изображението е разделено на 32400 зони и статичното съдържание е затъмнено


    https://toengel.net/philipsblog/




    Philips представи гама от нови звукови ленти с функции като Dolby Atmos, DTS: X и DTS Play-Fi. Водещият Fidelio B97 е 7.1.2-канална система. Компанията представи и първите си високоговорители Ambilight.
    Philips Audio вече се управлява от същата компания TP Vision, която управлява телевизия Philips в Европа, и днес тя представи отново марката Philips Fidelio и представи пълна гама от звукови системи.
    Уникална функция е DTS Play-Fi, която ще позволи на собствениците на 2020 телевизори Philips Android с Android (и 2019 Philips Android TV чрез предстояща актуализация на фърмуера) да свържат своя телевизор безжично към звуковата лента. DTS Play-Fi действа и като мултирум система за музика.



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-09-20 в 12:47.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #419

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Телевизорите с Android 2019 в момента получават системна актуализация, която включва поддръжка за DTS Play-Fi.
    https://play-fi.com/
    Безжичната домашна система Philips TV & Sound, базирана на DTS Play-Fi, и новото приложение Philips Sound ще свързват безжично телевизори, звукови ленти и слушалки.
    Безжични високоговорители за безжично аудио Новите продукти в рамките на Philips TV & Sound Wireless Home System са два висококачествени безжични високоговорителя, които ще бъдат пуснати през последното тримесечие на 2020 г. - вертикалните Philips W6205 и по-големите хоризонтални Philips W6505 . Първият е с мощност от 40W и е оборудван с 1-инчов мек куполен високоговорител и 3,5-инчов високоговорител, които се поддържат от два пасивни баса. Те използват уникалната и патентована от Philips система от високоговорители wOOx, предлагаща по-добър бас. Резултатът е широко разпространен звук далеч извън шкафа. Изпълнената музика има ясни и детайлни високи и дълбоки, но контролирани и точни баси. За още по-добро акустично изживяване можете да създадете стерео система с допълнителен високоговорител Philips W6205. Моделът Philips W6505 разполага с два 1-инчови меки куполни пищялки, два 3,5-инчови басови говорители и два пасивни басови радиатора wOOx, а цялото е допълнено от мощен вграден 80W усилвател. Благодарение на това устройството генерира звук, който изпълва цялата стая.

    В допълнение към DTS Play-Fi свързаността, високоговорителите Philips W6205 и Philips W6505 предлагат безжично поточно предаване чрез Bluetooth , Google Chromecast и Apple Airplay 2 . И двата модела разполагат с Spotify Connect и достъп до всички основни платформи за стрийминг чрез приложението Philips Sound , базирано на DTS Play-Fi. Лесното управление на устройствата със свободни ръце е възможно благодарение на сътрудничеството с Google Assistant и Amazon Alexa , както и благодарение на гласово активиране чрез Siri на устройства с iOS, свързани към високоговорителите. Philips W6205 и Philips W6505 се характеризират с европейски дизайн - акустично прозрачна материя в стилен тъмен цвят и ултратънък и минималистичен контролен панел, изработен от метал. Допълнителна уникална характеристика и на двата модела са инсталираните светодиоди и възможността да ги синхронизирате с осветлението Ambilight на телевизорите Philips. Високоговорителите позволяват лесно сдвояване с телевизора, така че можете да се насладите на потапящи и цветни светлинни ефекти в цялата стая.
    https://www.philips.bg/c-p/TAW6505_1...s-home-speaker
    https://www.philips.bg/c-p/TAW6205_1...s-home-speaker


    https://hdtvpolska.com/koniec-rozmys...c-od-philipsa/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-09-20 в 23:13.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #420
    Здравейте, след много ровене, търсене и сръвняване да се похваля и аз с новата си придобивка 55OLED855. Общо взето за всяка марка различни мнения, където и да попитах по веригите всеки казва различно. И се спрях в крайна сметка на съответноя модел. В момента го ползвам с иптв - play tv и мога да кажа, че картината е наистина феноменална. Останах страшно очарован и от вграденият звук на телевизора, баса е доста добър и уравновесен, което за моите цели е напълно преддостатъчно. Менюто работи бързо без да накъсва. Дистанционното е красиво, масивно и удобно лично за моята ръка, дори има и подсветка. Това което ми направи впечатление е че цветовете са доста балансирани. Лично аз не обичам силни цветове, отне ми около час да го калибрирам според мойте критерии. Има и картина в картина естествено през 1 тунер, може само да се пусне през източник в малко прозорче и да се ровите отделно в менюто на тв. Новото което виждам спрямо стария ми Филипс е DTS Play-Fi и Ambilight+Philips wireless home speaker. Не съм имал особено ммого време да го разцъкам, но първите ми впечатления са че телевизора е много добър. Следващата стъпка ще е да се похваля и с ambilight hue. За в момента точа зъби за него само.

    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    hristoslav2, enkov и karambam харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 66 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 13:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 06:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 18:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе