Страница 33 от 66 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 983
Like Tree144Одобрявам

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    38
    #481

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Благодаря,на всички Ви за отговорите.n1s0,Faboone ,enkov.Мислех да го използвам най-вече като по голям екран за някоя и друга игра,това че е 60 херца,не ме тровожи толкова много.
    В момента съм с 32'' монитор 2К (2560x1440) 75Hz,и за момента ми е достатъчно.Видеокартата ми е GTX 1070.
    Често казано,ходих да го погледна на "живо" с идеята да го купя,но не се впечатлих много от картината му и за момента се отказах от него.
    Та общо взето изискванията са ми да играя на по-голям екран,като за основен монитор за момента ще си ползвам моя.
    Иска ми се да взема OLED,но такива пари за телевизор не ми се отделят.В момента го карам на две плазми Panasonic 50ST50 и 50ST60,та май ще си остана с тях до като поевтинеят другите.
    VanDan и enkov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #482

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Philips 55OLED935/12 review
    We review the Philips OLED+935 TV featuring a Bowers & Wilkins speaker bar, and think that it delivers the best sound quality among all TVs we've tested in 2020, and the picture quality ain't half bad too.

    Topics covered include :
    near-black handling,
    colour accuracy,
    motion performance,
    video processing,
    screen uniformity,
    HDR including Dolby Vision & HDR10+,
    gaming including input lag,
    as well as audio performance.

    Our Philips 935 review sample is the 55-inch 55OLED935/12, but it's also available in 48-inch (model number Philips 48OLED935/12) and 65-inch (65OLED935/12) screen sizes.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    4
    #483

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте. Сдобих се с 50pus8535. Ползвам кабелна от Vivacom. Имах притеснение , че upscale ще размаже изображението от sdr на 4к, но истината е, че картината е ясна и чиста на 50 инчовия екран. Горното за инфо, ако някой се чуди дали да си го вземе и ползва Vivacom.

    Проблем имам с cast от windows 10 на телевизора и от samsung s10 на телевизора. Което ме изнервя и на моменти кара да съжалявам че взех този телевизор, а не samsung примерно. Та има ли някой, който е успял да cast-не на ттелевизора от телефона или компютъра си посредством chrome build in успешно (screen mirror). Това, което никъде не видях да пише, а сутанових че го има е, наличието на DLNA. - приятна екстра. Но screen cast не мога да направя с chrome build in. От телефона безжично единствено успешно само пускам снимки и видео заснето с телефона, но до там. Smart view на телефона не намира телевизора. Както и приложението home.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #484

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, имам 49pus8303 и мисля да минавам на А1xplore телевизия, въпроса ми е, че те имат мобилно приложение, което аз не намирам в маркета на телевизора. Как мога да си го инсталирам евентуално?

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member Аватара на Faboone
    Тук е от
    Mar 2019
    Живее в
    Варна
    Мнения
    12
    #485
    Цитат Първоначално публикувано от sspidder Виж публикацията
    Здравейте. Сдобих се с 50pus8535. Ползвам кабелна от Vivacom. Имах притеснение , че upscale ще размаже изображението от sdr на 4к, но истината е, че картината е ясна и чиста на 50 инчовия екран. Горното за инфо, ако някой се чуди дали да си го вземе и ползва Vivacom.

    Проблем имам с cast от windows 10 на телевизора и от samsung s10 на телевизора. Което ме изнервя и на моменти кара да съжалявам че взех този телевизор, а не samsung примерно. Та има ли някой, който е успял да cast-не на ттелевизора от телефона или компютъра си посредством chrome build in успешно (screen mirror). Това, което никъде не видях да пише, а сутанових че го има е, наличието на DLNA. - приятна екстра. Но screen cast не мога да направя с chrome build in. От телефона безжично единствено успешно само пускам снимки и видео заснето с телефона, но до там. Smart view на телефона не намира телевизора. Както и приложението home.
    Здрасти, Dlna протокола съм го тествал през плекс и други приложения, върши работа през wifi до 720p и от там нагоре лагва, независимо от скоростта на лан мрежата, гладко работи по кабел, което е ограничение.Ползва се за LG, за Филипс ползвай VLC плеър, който поддържа функция за гледане по лан мрежа от шернати папки, дали на компютър или на флашка или диск в рутера по фтп, и който по мое наблюдение за сега е единствения, който кешира части от видеото преди да ги гледаш за да не лагва, другите плеъри плейват директно, колкото и да са про и премиум версии, проблема при тях е, че в един момент филма ти спира и чакаш да запълни буфера, за да продължи. Относно Хром-каст функцията, има определени изисквания за да работи.
    Изискване
    1. да поддържат функцията
    2. да е в лан мрежата и да се виждат по мрежа мрежовите устройства,
    3. да е през приложения, които поддържат хромкаст функцията,
    4. за някои приложения, може да е необходимо да се пейрнат в началото, или да са логнати на един акаунт и двете устройства) от телефона ти излиза иконката за хромкаст, която е светнала и готова за натискане и ти излиза да избереш модела на телевизора. Кастваш клип и го гледаш по лан мрежата в която е и телевизора. Всичко работи при положение, че не са спирани сервизи на гугъл в андроидите на което и да е устройство.
    Кастинга общо казано не зависи толкова по Уиндоус а повече по Гугъл хром браузъра и сложената добавка, (има няколко) браузър инсталиран на Уиндоус, през който се осъществява кастинг, най вече за ютуб и са малко ограничени функцийте все още, не става толкова автоматизирано, както е в андроид, заради сервизите на гугъл в андроида. На компютъра хрома ти трябва винаги да работи и през добавката да добавиш линка на ютуб видео клипа за да го кастнеш, което не е така удобно.
    Общо взето ако гледаш на телевизора вършиш през него всичко, за целта ползваш един и същи гугъл/ютуб акаунт на телефона, компа и тв и ти излизат всички последно гледани или запазени клипове. Хромкаста частично поддържа и други функции, както споменаваш за снимки и се надяваме да разработят и още удобни нови функции, към него. За филми си шерваш папката по лан на компа и през VLC на Тв стигаш до нея и гледаш.
    Този пост е редактиран от Faboone; 01-12-20 в 13:39.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #486

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Плейстора го има A1XploreTV, но казва, че е несъвместимо с нашите телевизори! На телефон Самсунг Galaxy Note 9 работи добре. Тествах го 1 месец и го спрях, макар да ми е в плана като подарък. Не ти го препоръчвам.
    koprio одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #487

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте! Бихте ли ми помогнали за едно телевизорче 43pus8505/12 което купих за родителите си! ТВ получава сигнал чрез HDMI вход, където е включен приемника на Булсатком.При всяко стартиране обаче, ТВ търси първоначално сигнал от антенния вход, което налага всеки път да му се оказва ръчно да получава сигнал чрез HDMI, което макар и дразнещо, за мен не е проблем, но старците е абсурд да се справят. Няма ли възможност по подразбиране при стартиране, ТВ да търси директно сигнал през HDMI, а не през антенния вход! Ще съм благодарен, ако някой даде едно рамо!
    Този пост е редактиран от emil5koff; 04-12-20 в 13:15.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #488

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Това май ставаше само през Hotel Mode и от там избираш на кой порт да стартира
    https://www.youtube.com/watch?v=I3Rx5WItZ18

    За по-сигурно попитай поддържката на Филипс и после пиши какво са отговорили.


    Друг вариант е активиране на HDMI CEC протокола на двете устройства
    Н менюто на Филипс, функцията се нарича - EasyLink

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #489

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Ако е от новите СТБ на Булсат (сат. услуга) , то те не поддържат СЕС протокол, старите "захаринки" пък примерно с моя Панасоник не се разбираха напълно - включва/изключва тв , но не и да "му каже" на кой вход и той си се включваше на канал от тунера му дори и да е бил изключен като е на HDMI.

  12. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #490

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако е от новите СТБ на Булсат (сат. услуга) , то те не поддържат СЕС протокол, старите "захаринки" пък примерно с моя Панасоник не се разбираха напълно - включва/изключва тв , но не и да "му каже" на кой вход и той си се включваше на канал от тунера му дори и да е бил изключен като е на HDMI.
    От старите е и точно това се случва, но с една забележка. Ако го изключим, примерно за 5-10 минути и го включим, намира сигнала от HDMI порта директно.Ако, обаче е изключен за по дълго време, отново трябва да се мине по "дългия" път! Писах на юнаците от Филипс преди обяд, за сега няма отговор, но ако вземат че ми отговорят, обезателно ще споделя какво са казали по въпроса!
    Този пост е редактиран от emil5koff; 04-12-20 в 22:23.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #491

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #492

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    https://tpvcrmplus.force.com/Philips...mail=1&s1ext=0
    Dear Users

    we know that the inability for the TVs to playback VoD Content in the desired resolution has been disappointing for all of you. We have been working around the clock to provide a solution, and it is with great pleasure that we can now officially announce that a SW solution has been found.

    The software release is being prepared as I’m typing up these lines and will be made available for all of you by beginning of next week via the TVs built-in internet-based software update mechanism.

    We have however 2 notes for that SW:

    #1 we strongly advise to make sure that all installed apps are updated via the Google Play Store (i.e. all pending updates should be installed)

    #2 the TV will be treated as a new device, for example in Netflix. As Netflix has a max allowance of logged in devices to their service, it might be necessary to log in to Netflix (via a PC) and delete all “stored” device, so you can add new ones.

    Please share any feedback to that update with us, if it worked and especially if it did not work out as intended.

    Thank you

    Thomas
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-21 в 13:39.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #493

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    ChanSort: Редактор на списък с канали за телевизори Philips

    Приятели,
    безплатният софтуер ChanSort е редактор за редактиране на списъци с канали от различни производители на телевизори. Това означава, че се поддържат и списъци от телевизори Philips. Авторът на софтуера моли за помощ, за да направи софтуера по-добър и по-съвместим с устройствата на Philips. Как можете да помогнете, можете да прочетете в този запис в блога.
    Поради различните възрастови групи и системи, Philips не разполага само с един формат за списъци с канали. Освен това няма публично достъпен редактор за крайни клиенти. И тук се крие предизвикателството за ChanSort. Поради тази причина авторът моли да се изпращат списъци със станции и тук бих искал да ви помоля за помощ:
    Ще трябва да копирате списъците си със станции на USB, да ги направите достъпни за изтегляне и да предоставите информация за списъка със станции:

    • Експортиране на списъка с канали:
      • Свържете USB стика към телевизора
      • Меню: Настройки> Канали> Копиране на списък с канали
        • тази опция в менюто на телевизора може да се различава при различните модели

    • Информация:
      • точен модел телевизор
      • инсталирана версия на фърмуера на телевизора
      • Версия на списъка с канали
        • Меню: Настройки> Канали> Копиране на списък с канали > Текуща версия
        • тази опция в менюто на телевизора може да се различава при различните модели

      • кой ТВ тунер се използва:
        • DVB-C, DVB-T2, DVB-S2

      • Брой списъци с предпочитани, създадени на телевизора

    • Качете списъка с канали:
      • Важно : предварително проверете под Windows дали се показват и скрити папки / файлове (Windows Explorer: Преглед> Показване / скриване> поставете отметка в квадратчето за „Скрити елементи“
      • Компресиране / пакетиране на списък на станции с файлове или папки (Windows: изберете файлове / папки> десен бутон на мишката> изпращане до> компресирана папка)
      • Качете на https://wetransfer.com и публикувайте връзката заедно с горната информация в нишката на коментарите

    ChanSort може да бъде изтеглен безплатно от https://chansort.com/ .

    Благодаря за съдействието!

    Toengel @ Alex
    https://toengel.net/philipsblog/2020...r-philips-tvs/




    Philips: Прочетете регистрационните файлове на сервизния порт на телевизора (SERV.U) с помощта на USB-UART адаптер (инструкции)
    https://toengel.net/philipsblog/2020...sen-anleitung/

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #494

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Нов фърмуер за 2k19/2k20 моделите.

    TPM191E _ 101.001.123.009 – Date: 2020/12/15
    -Fix for PVR in /62 models(2k19 range)
    -Fix for EPG in some IPTV services
    -Fix for Ambisleep (2k19 range)

    Нищо ново за новите модели. Android Security patch level 2020-10-05.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #495

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Philips 65OLED855 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/blysz...ips-65oled855/


    Philips 55OLED935/12 review
    https://tweakers.net/reviews/8402/ph...afwerking.html
    SoC: Mediatek MT5887 (aka MT5599)
    CPU: 4 x ARM Cortex A53 - 1.5GHz
    GPU: ARM Mali G51
    RAM: 2.5GB
    ROM: 16GB флаш памет, но само 3,6 GB от тях са достъпни за потребителя за инсталиране на приложения.
    Интерфейсът се изобразява на 1920x1080 пиксела и след това се мащабира до 3840x2160 пиксела за показване. Срамно, че през 2020 г. интерфейсът все още не се показва на собствената разделителна способност на екрана, но този телевизор не е уникален в това. Има само един телевизор за продажба с истински 4k интерфейс.
    Input Lag: 36.5ms
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-12-20 в 09:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 66 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 13:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 06:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 18:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе