Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 156
Like Tree17Одобрявам

Philips телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2016

Отговор: Philips телевизори 2019

SvilenRR

По доброто е VA Direct Led

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012

Аз на моя си играх с настройките на цветовете, докато ги направя така да ми харесват. Има доста настройки. Предварително зададените не ми допадат. Направил съм отделно за телевизия и отделно за филми през флашка.

4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008

@SvilenRR
    Единия ми телевизор е IPS EDGE nano Led , другия VA Direct Led .
    На мен определено картината на IPS ми харесва много повече - по истински и богати цветове, много по-добър ъгъл на видимост . Чета тука, че цветовете на IPS били размити, че контраста бил по-слаб, нямало черен цвят - нищо подобно . Контраста може да е по-слаб , но е напълно достатъчен, а черно има само при плазмите и oled телевизорите .
    Имай предвид, че ако вземеш телевизор с VA матрица, за да се наслаждаваш напълно на качествена картина, то трябва да го гледаш почти фронтално ... малко движение в страни и картината се променя .

5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019

И как ще е нищо подобно като е точно така!
    Ако искаш по-добър контраст, картина и черно - VA или OLED!
    Aко искаш да имаш всевъзможни ъгли на видимост без промяна - OLED!
    Ако искаш да гледаш встрани от телевизора и бюджетът не ти позволява OLED - тогава IPS!
    При VA просто има по-голямо размиване на цветовете, ако гледаш отстрани, това е.
    По-богатите и истински цветове са при VA и OLED.

6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2016

Зависи и VA панела от коя година е имам Самсунг 32 от 2013г с VA под ъгъл няма никакъв проблем.
    Откакто навлезнаха Олед е нормално да пада качеството на VA.

7.  
  8. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008

@ SteFanoV29
    Аз не видях колегата SvilenRR да иска мнение за oled телевизор .
    Всички сме наясно, че в момента това е най-добрият избор.
    Мнението ми е на база сравнение на конкретно два модела Филипс от 2018 година - тези от подписа ми .
    Вярвам на собствените си очи ,а не на разни писания в нета .
    За мен цветовете при IPS модела са с по-точно възпроизвеждане и по-реални от тези при VA .
    Черното не го коментирам, с амбилайт е перфектно

9. Novice
    Тук е от
    Oct 2018

Цитат Първоначално публикувано от Faboone Виж публикацията
    Днес инсталирах ъпдейт 084, за сега е стабилен и е последния преди андроид 8. Ще добавя малко инфо по въпроса с блутута и съвместимостта според модула и протокола, който са сложили от Филипс на модел PUS7363.
    Метода, който тествах е през приложението "quickshortcut_2.4.0.apk" през което се стига до въпросната настройка и менюто, до което не може да се стигне през лаунчъра на телевизора, но за да имате достъп до менютата в приложението е нужна включена мишка.
    В приложението
    графа: ACTIVITIES > Ред: SETTINGS > Bluetooth Wizard (org.droidtv.settings/org.droidtv.bluetoothwizard.control.BluetoothMainActivity
    Избирате на него с мишката и през програмата имате 2 опции, да пробвате, какво зарежда и дали работи и да създадете икона върху иконата на приложението "quickshortcut" в случая!Телевизора сканира през андроидското меню а не през менюто на Филипс и намира устройства. Тук идва момента с протокола. В конкретния случай за 7363 протокола на блутут 5, който изписва е APTX-LL и се свързва със всички устройства, които имат този протокол.Превода в менюто е "Изберете типа на вашия безжичен високоговорител,. Използвайте безжични високоговорители или слушалки, които поддържат кодек APTX-LL , за да избегнете лоша картина и синхронизация на звука."
    Намира ми Bluetooth колоните Logitech Z607 5.1
    http://prntscr.com/n0ozzp
    http://prntscr.com/n0p08v
    и като му дам напред за да се свърже ,не става само се свързва до безкраѝ
    Този пост е редактиран от krupps; 20-03-19 в 23:12.

10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019

emil22, малко не е сериозно да се сравнява бюджетен VA телевизор с висок клас IPS.
    Сега разбирам защо цветовете ти се струват по-реални от на VA.

11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас

И аз имам един Самсунг Д6500 от тея години и няма никакъв проблем с гледане под голям ъгъл, даже Филипса от подписа е по-зле заради силно изразения IPS Glow.

Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Зависи и VA панела от коя година е имам Самсунг 32 от 2013г с VA под ъгъл няма никакъв проблем.
    Откакто навлезнаха Олед е нормално да пада качеството на VA.

12. Novice Аватара на Faboone
    Тук е от
    Mar 2019
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от krupps Виж публикацията
    Намира ми Bluetooth колоните Logitech Z607 5.1
    http://prntscr.com/n0ozzp
    http://prntscr.com/n0p08v
    и като му дам напред за да се свърже ,не става само се свързва до безкраѝ
    За намирането ги намира, но сега прочетох за твоя модел колонки, че версията на блутута е Bluetooth 4.2, та за да стане трябва да е блутут 5 и да поддържа онзи протокол аптх лл, за който тв-то вади съобщение (на втората ти снимка от дясно). Та в случая е нормално да не стане. Някой може да изкочи с подходяща версия на блутута поддържаща въпросния протокол. Има по китайските сайтове, флашка рисивър през усб ама цената e солена, около 38 кинта и месец и нещо чакане, ако паднат четворно съм навит да си взема, за сега съм с външен трансмитър и му вкарвам сигнала от буксата за слушалки, затова съм и на старата версия на фирма на тв-то, защото мога да усилвам и да намалям през дистанционното, а не както са забили опцията за усилване на слушалките в менюто на новия фирм, ако го оправят ще ъпна.

Някой знае ли как се изключва досадното съобщение всеки път при включване на ТВ-то за инсталиране на канали? Нямам кабелна и гледам изцяло през нета, от менюто съм ги чел и изкючил всички възможни актуализации на каналите и пак излиза.
    В сервизно меню само не съм влизал да чета има ли такава опция, не знам кода, може някой да сподели ако знае.
    Този пост е редактиран от Faboone; 27-03-19 в 00:44.

13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012

Някой има ли проблем с you tube? Тази сутрин бавно зарежда и като тръгнат клипове в 4к, не вървят на тази резолюция а на 480p или 720p. Ако пробвам ръчно да пусна 4к почва дълго да върти и да не зарежда. Дори да зареди прекъсва и пак почва да върти. Нямах време да разбера от къде идва проблема. От приложението, от рутера или от телевизора. На компютъра няма проблем. Всичко си зарежда бързо.

14. Member
    Тук е от
    Oct 2017

Някой беше питал за настройки на звука, при мен на 55PUS6482 след ъпдейта се появи петканален еквалайзер на мястото на регулирането само на ниски и високи. Така или иначе звука от колонките на телевизора си е скапан, за филми и музика след като си взех ресивър се родих.

15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012

След като ги огледах добре, реших че 50PUS7363 е ок и няма особена разлика с 7503 и 7803, или поне не си заслужава ценово. Но, днес в магазина загледах 49PUS8303 и разлика определено имаше. Очкавам да има промоции по Великден, моля за мнения заслужава ли си цената и струва ли си да изчакам?

16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008

Цената ТУК на 55 инчовия модел , е почти същата като цената на 49 инчовия в България

17.  
  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2012

Някой получил ли е новия ъпдейт от автоматичните актуализации на самия телевизор 107.0.230.0?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1131
    Последно: Вчера, 21:55
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 13:11
  3. Philips телевизори 2017
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 06:35
  4. Philips телевизори 2016
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 18:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе