Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #1

    Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    От два дена ми се получи адско лагване на бокса на А1. Дистанционното подава команда която се изпълнява със закъснение от доста секунди или въобще не реагира. Устройството е свързано с hdmi кабел към телевизора. Първо набедих дистанционното,смених батерии,тествах и с дистанционно от приемник в другата стая,ефект няма. Рестартирах устройството, нулев ефект. Звънях на поддръжка да му върнат фабрични настройки. Пак същия проблем, лагва или не приема команди. Изпратиха техник който вчера е сложил ново устройство и със него пак същият проблем. Разменили са приемниците в двете стаи и пак само на въпросният Филипс е проблем. Техниците обяснили на жена ми ,че проблема е някаква синхронизация между устройството и телевизора. Като се прибрах от работа му върнах фабрични настройки на телевизора,проблема си е наличен,смених HDMI портовете пак не се оправи. Ъпдейт на софтуера на телевизора, пак не се оправи. Към телевизора е свързан единствено А1 устройството. Смених ги пак с това в другата стая,на другия телевизор работи без ядове. Дайте някоя насока ,че аз се изчерпах.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #2

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Здравей, аз имам два филипса и съответно два приемника на А1, и при мен понякога (през няколко дни) ми забива приемника и дистанционното на А1 спира да работи, случва се и на двата приемника, единствено се оправя след като го изключиш от захранването

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #3

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Странното е че забива приемника ,а не телевизора. С тия приемници новите съм от повече от година и сега за пръв път забива така. Естествено изключвах приемника, рестартирах го дистанционно от оператора и пак греда. Единственото което не съм сменил е HDMI кабела,но тази вечер ще сменя и него.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #4

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Често ли забива приемника? Ти когато изключваш телевизора изключваш ли и приемника? Аз ги изключвам и двете. Според мен са бъгави приемниците на А1

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #5

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Захранването на този приемник с адаптер ли е? Пробвай с друго захранване.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Търси CEC настройка в приемника и телевизора и ги спри. Май във Филипс го пише EasyLink

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #7

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Тотален шаш съм вече! Смених HDMI кабела, проблема остана,смених захранването със това от другият приемник, смених телевизора със една 32 Санг с андроид от спалнята и при него го има проблема. Изключих тая функция изилинк на телевизора,проблема остана,смених приемника с този от кухнята като предварително му спрях оная функция CEC. Преместих приемника който в кухнята работи перфектно, слагам го на филипса и пак греда. И на Фили и на Санг с андроид проблема е налице.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Тоя приемник с интернет ли работи или ... коаксиал?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Тоя приемник с интернет ли работи или ... коаксиал?
    С интернет. От новия модел сет топ бокс с техен софтуер.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #10

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Значи, вероятно проблема ти е с интернета, почти всичко като възможен проблем си изключил. Какъв е рутера?
    По кабел, вифи?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #11
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Значи, вероятно проблема ти е с интернета, почти всичко като възможен проблем си изключил. Какъв е рутера?
    По кабел, вифи?
    По кабел са и двата приемника.Остава да разменя портовете от рутера към приемниците.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #12

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Опитай, или като забие рестартирай рутера Може и калпав кабел да е, да пропада при натоварване или да се закача на 10 мегабита. Или търси зависимост, като е натоварен нета ли ти лагва или лато не ползваш друго? Като работят двата приеюника заедно, или само единия ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #13

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    И отделно и двата заедно само тоя с филипса лагва. Рутера също го рестартирах. Освен тв по Лан,има два телефона и една mi home security camera закачени на безжичната мрежа. С останалите устройства няма проблеми и лагване.Рутера е на два метра от проблемните приемник или тв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #14

    Отговор: Проблем Филипс 40PUS6809 и приемник на А1.

    Аз не ползвам интернет на А1 и пак го имам тоя проблем, но определено по рядко от теб, дано да откриеш проблема, от съпорта на А1 нямат ли някакви идеи?

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #15
    Цитат Първоначално публикувано от koprio Виж публикацията
    Аз не ползвам интернет на А1 и пак го имам тоя проблем, но определено по рядко от теб, дано да откриеш проблема, от съпорта на А1 нямат ли някакви идеи?

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
    От поддръжката върнаха фабрични настройки на приемника и изпратиха техник вчера. Сменил е приемника с нов и според него било проблем от телевизора, тъй като на другия няма проблем при размяна на А1 приемниците. На обед или довечера ще тествам със смяна на портовете на рутера и ако пак не стане ще търся помощ от А1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с филипс pus8535/12
    От pepi29111 във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 18:03
  2. Странен проблем с телевизор Филипс
    От Mihailov във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-18, 10:06
  3. TV PHILIPS 40PUS6809 ПРОБЛЕМ СЪС СУБТИТРИ
    От Peter_M във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-15, 12:48
  4. Проблем Телевизор филипс
    От borisov87 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-04-15, 09:49
  5. Проблем с телевизор филипс
    От yavor_dz във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 11-12-14, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе