Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40
Like Tree1Одобрявам

Проблем с дистанционното

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #16

    Отговор: Проблем с дистанционното

    С обикновен WD 40 (не за ел.) , не трябва да се почиства, защото електропроводим. Ако, има контактен спрей добро решение. Но, евтиното си остава спирт или домашен алкохол.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #17

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Малко ъпдейт: отказах се аз да го разглобявам , нещо ме съмняваше че ще го счупя. А и при положение че слагам чисто нови батерии и като тръгна да актуализирам софтуера на дистанционното дава веднага че са слаби ме води на мисълта че има друг проблем а не задържал бутон. Иначе имаше ъпдейт на телевизора пуснах го но нямаше промяна в проблема . Сега ще пробвам да го занеса в някой сервиз дано ми обърнат внимание.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #18

    Отговор: Проблем с дистанционното

    А пробвал ли си универсално дистанционно от този тип например : https://www.technopolis.bg/bg/TV-aks...14-PAN/p/17176
    Вземал съм заместител на дистанционно за Самсунг и работи перфектно като оригиналното.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #19

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Извинявам се, че ще отговоря от името на автора, но той каза изрично, че си иска управлението с глас и амбилайт и др. неща.
    Иначе, аз си ползвам за 8 евро оригинално Филипс дистанционно за не-Андроид ТВ без амбилайт и гласово и съм доволен, защото е по-леко и по-малко, но оригиналното си го държа и ползвам понякога, разбира се.

    Към автора, ако има мултицет и холдер за батерии или по някакъв друг начин да замери консумацията от батериите реално каква е. 2001 работех във фирма, внасяща електроника втора употреба (аз бях в софтуерния отдел, тя правеше и софтуер) и момчетата-електрончици мереха по 12 или 24 часа на специални стендове консумацията на органайзерите и кантарите, защото там, подобно на дистанционното, дори малко по-висока консумация, обезсмисля използването (трябва да карат по 2 до 10 години).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #20
    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Извинявам се, че ще отговоря от името на автора, но той каза изрично, че си иска управлението с глас и амбилайт и др. неща.
    Иначе, аз си ползвам за 8 евро оригинално Филипс дистанционно за не-Андроид ТВ без амбилайт и гласово и съм доволен, защото е по-леко и по-малко, но оригиналното си го държа и ползвам понякога, разбира се.

    Към автора, ако има мултицет и холдер за батерии или по някакъв друг начин да замери консумацията от батериите реално каква е. 2001 работех във фирма, внасяща електроника втора употреба (аз бях в софтуерния отдел, тя правеше и софтуер) и момчетата-електрончици мереха по 12 или 24 часа на специални стендове консумацията на органайзерите и кантарите, защото там, подобно на дистанционното, дори малко по-висока консумация, обезсмисля използването (трябва да карат по 2 до 10 години).
    Нямам познания да го направя сам. И аз си представях че трябва да засека дали има някаква по висока консумация или да играе (като при акумулатор на автомобил) , но нз как и затова го оставих в сервиза.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #21

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Здравейте,отново да дам ъпдейт. Днеска ми се обадиха от сервиза и казаха,че явно някъде дава на късо и има 15 ома съпротивление , но не могат да отстранят проблема.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #22

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Тъжна вест. Явно някой чип е отишъл, ако беше кондензаторче, щяха да го видят...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #23

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Аз не знам някъде да се занимават с ремонт на дистанционни!
    не им се занимава просто с евтините, а за тези скъпите вероятно нямат части.
    На всичкото отгоре то се води все едно е консуматив и гаранцията му е само 6 месеца. Нищо, че по закон на еврогейския съюз трябва да е със същия гаранционен срок, като тв.

    Можеш да пробваш в някой друг сервиз за електроника или там, където слагат автомобилни аксесоари - аларми, парктроници и т.н.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #24

    Отговор: Проблем с дистанционното

    По скоро в някой сервиз за мобилни телефони.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #25

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Там дали ще имат IR и BT тестер за проверка след ремонта?
    Иначе ще трябва да разнася телевизора...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #26

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Тестери не знам дали ще имат, но силно се надявам, че няма да върнат отговор от типа
    "явно някъде дава на късо и има 15 ома съпротивление"
    Като е явно и го има постоянно значи са ебаси калъфите щом не могат да го локазизират.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #27

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Мисля да пробвам в още един сервиз, дано там имат решение на проблема,иначе ще трябва да вземам ново пък то не е никак евтино.
    Този пост е редактиран от asen83; 04-02-22 в 15:51.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #28

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Здравейте отново, занесох дистанционното на един приятел. Той веднага след като го отвори хвана проблемът , блутут чипът дава отсечка. Така сега имам питане ,някой знаели къде от България мога да закупя въпросният чип CC2640?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-02-22 в 19:53.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #29

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Я напиши точния модел на дистанционното!
    Оригинальный пульт дистанционного управления YKF423-003 для Philips 49PUS8303 55PUS8303 65PUS8303 75PUS8303 75PUS7803 49PUS8503 55PUS850 3 светодиодный телевизор | Электроника | АлиЭкспресс (aliexpress.ru)
    Не се занимавай с глупости да търсиш този нов чип CC2640R2F data sheet, product information and support | TI.com в нашата скапана държава.
    CC2640R2F/CC2640R2F-Q1 SimpleLink Wireless MCUs - TI | Mouser
    Аз от седмица почти издирвам един прост тример за 50ст. и не мога да намеря никъде.
    Само от Китай и поне месец доставка.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-02-22 в 19:25.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #30

    Отговор: Проблем с дистанционното

    В България едва ли ще го намериш. Иначе от Китай 5бр за 12 лв.
    https://www.aliexpress.com/item/32992600612.html

    Или 1бр за 6лв.
    https://www.aliexpress.com/item/1005...rch-mainSearch

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе