Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55
Like Tree14Одобрявам

Как да гледам 4K HDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #1

    Как да гледам 4K HDR

    Здравейте. След като 8 години безпроблемно си гледах LG-то, импулсивно и без да искам си купих Филипс. Много съм доволен, но имам няколко въпроса към по-запознатите, и по-напредналите.
    Първо за LG-то. То си работи, то си ми харесва, просто вече е древно, и беше време за по голям телевизор. Модела му е 42LA620S. Как процедирах до сега.
    Свалям си филм от замунда, като внимавам да е h264, правя субтитрите със същото име като видеото, качвам на един външен хард забит отстрани на телевизора и гледам без проблеми. За толкова години имам няколко файла който просто не са искали да тръгнат. Схемата работи, и не съм имал нужда да търся друг вариант. Което обяснява и крайната ми незапознатост с нещата...
    Сега се сдобих с Philips 70PUS7956, и искам пак така да гледам, ако е възможно обаче 4К с HDR. За какво да внимавам, какви файлове да свалям? Пак от замунда. Искам ако е възможно схемата да е същата, с флашка или хард диск. Много одавна, когато взех LG-то се опитах да подкарам нещата някак си мрежово. Но все нещо не се получаваше, все нещо прекъсваше, или субтитрите не тръгваха... Пък и компютър трябваше да работи(него съм го купувал преди LG-то). Та ако е възможно бих искал да избегна този вариант. Въпреки че сега мрежата вкъщи ми е в пъти по добра, с гигабитови рутер, суйч, и AP-та.
    Благодаря на всички за отделеното внимание.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Щом ТВ е с Андроид, инсталираш му KODI ,или VLC. След, като споделиш директорията с филмите, се опитай да пуснеш филм за тест.
    Tъй, като филмите 4K/UHD (H.265) филмите са доста по големи като обем (поне с по доброро качество) е желателно устройствата да са свързани по LAN.
    KODI също може да стриймва филми директно от торентите (без да се свалят) с определени добавки. Например от "банановата република"
    Но, при голям обем от инфо и липса на сийд, се получава спиране на стрийма.
    Третия вариант е да използваш DLNA сървър като Plex.
    atanasnikolov одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #3

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Теглиш си а .apk-то от линка
    https://repo.kodinerds.net/index.php...0(armeabi-v7a)
    Това е Коди, поддържа хдр и долби вижън. Инсталираш го и изтеглените файлове гледаш с него (може и вградения плеър да ги върти, но не съм го пробвал) тегли си хдр, хдр+, хлг или долби вижън файлове, тв-то ги свири всички. Разбира се може с коди от мрежата, може от торенти, може ... всичко, но на теб ти трябва от флашка та давай.

    BTW не очаквай чудеса от хдр-а, даже дразни в някой случаи. Виж новия батман, линейката (имат долби вижън релийзи)
    atanasnikolov одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #4

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Да разбирам ли че ако в името на релийза присъства HDR, това означава че има такъв?

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Цитат Първоначално публикувано от atanasnikolov Виж публикацията
    Да разбирам ли че ако в името на релийза присъства HDR, това означава че има такъв?

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    Да, има

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    И VLC плеъра става за гледане на HDR. Няма проблеми с флашки, шерове и т.н. Само след като го инсталирате, отидете в опциите му и разрешете хардуерното декодиране.
    Този пост е редактиран от stenly; 07-06-22 в 09:34.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Ако ще инсталираш елементум, трябва да стане по-друг начин, защото в Андроид 10 има проблем с правата. Теглиш това .апк и го инсталираш.
    https://github.com/StefanIlchev/Elem...0.1.860040.apk
    После от Коди, инсталираш този клиент плъгин (.зип)
    https://github.com/StefanIlchev/Elem...oid_client.zip
    И от там си е всичко както трябва да бъде, като те пита му разрешаваш права.
    От тук https://github.com/StefanIlchev/Elem...rvice/releases

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #8

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Вземи си читав поне AC рутер и го разположи максимум през 1 стена от ТВ-то. ЛАН-а ти е само 100мбитов, Wifi е много повече.

    Иначе kodi, vimu, movian, num, kinotrend и читав интернет, все пак трябва да сме в крак с модата, а това с дискове и флашки си е демоде :D

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #9

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Рутера немога да кажа в момента какъв му е точния модел, и е TP-Link, гигабитов, DualWAN, и е ракмаунт. Той самия няма Wi-Fi. В рака имам и ракмаунт гигабитов суйч, пак на TP-Link. Wi-Fiто е изградено с две клетки TP-Link EAP225 за двата етажа, и още една някаква външна, пак TP-Link, ама не се сещам какъв и беше модела, тя е за двора. Предполагам че вече мрежата ще понесе да гледам и през нея. Просто някаде трябва да работи компютър, а не ми се иска.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #10

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Не знам как е хардуера при новите андроид телевизори но си мисля че Коди продължава да забива на торенти ?
    Имаше до преди някоя година една много олекотена версия направена само за телевизори но спряха да я поддържат.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #11

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Не знам как е хардуера при новите андроид телевизори но си мисля че Коди продължава да забива на торенти ?
    Имаше до преди някоя година една много олекотена версия направена само за телевизори но спряха да я поддържат.
    При ТВ нямам големи наблюдения. Но от Android плеъра от подписа от последните версии на KODI 19 имам лошо впечатлениe.
    Забива ОС когато си поиска, дори и при плейването на локалните файлове.
    При Windows ОС, проблемите с KODI са по-малко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #12

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Ами ще свалям файлове и ще пробвам, с вградения плеър, с VLC. Kodi... с него незнам как ще се оправя, ни е време да се пробвам.
    Лошото е че монтирах телевизора а още не съм се преместил, и ще се занимавам събота и неделя.
    Още един въпрос към запознатите. До сега звука ми идваше от старото LG по оптичен кабел към един ресиивър с долни диджитал или ДТС. Ресиивър си декодираше и имах много канален звук. Но гледам че аудиото на релизите с 4К е все в стандарти дето моя ресиивър ги няма, той има само DD 5.1 и DTS. Как ще се оправя там? Телевизора има някакви настройки какво да пусне, но дали може даа прекодира? Или да се услушвам за нов ресиивър, и дано не ме хване жената.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #13

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Ами на Коди има една отметка, да прекодира в долби дигитал, всичко което не го поддържа ресийвъра. Възможно е и телевизора да прави нещо такова, но не пробвах като имаше при мен филипс, вече не е вкъщи, а там няма ресивър.

    Едит: btw и movian има тази екстра, да прекодира, но той май в E-AC (долби дигитал плюс)
    Този пост е редактиран от tolostoi; 07-06-22 в 20:05.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #14

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Що не си пуснеш Нетфликс да не се занимаваш с всичко изписано по-горе

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #15

    Отговор: Как да гледам 4K HDR

    Аз това и правя. Но не плащам достатъчно за 4К, Интернета вероятно няма да ми стигне за 4К, пък и четох някъде че дори да платя, пак няма да получа 4К. Та така.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да гледам 3D ?
    От kkrater във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 18-02-12, 12:02
  2. как да гледам филм
    От Hicko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 19-11-04, 12:55
  3. Как да гледам филми?
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-04, 13:17
  4. как да гледам The last samurai?
    От buny във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-04, 17:24
  5. как да гледам всд на телевизор
    От Demon4o във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 08-09-03, 01:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе