Резултати от 1 до 15 от общо 15

Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #1

    Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    Здравейте,

    1. Имам телевизор Samsung LE-32C650 и той без проблем плейва почти всички формати (затруднение има само с високи reframes). Когато свържа компютър към HDMI и настроя 1080p разделителна и си пусна филм, той изглежда по-лошо от пускането му през вградения в тв-то плеър посредством външен хард диск. Самата картина от PC-то изглежда като чели има повече шум и не толкова ярка, пробвах доста настройки в KMPlayer-а, но картината не стана красива и гладка като от вградения плеър. Къде бъркам?

    2. Има ли плеър способен да плейва без проблем всички известни формати и главно mkv 1920x1080 с над 4 reframes, тъй като плеъра в телевизора не успява да ги подкара?

    3. Качеството през външен плеър добро като от вградения в ТВ-то плеър ли е или като от PC-то?

    PS: в приятел с добро PC също съм пускал филми на плазмата му Panasonic TX-P42U20E и картината пак излиза като при мойто PC, но при него може и размера да е отговорен. Видео картата му е Radeon HD5750, а плеъра отново KMPlayer, но съм пробвал и с Media Player Classic с DXVA.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    На мен ми се струва ,че вграденият плеър пуска някой филтър и за това ти изглежда по-добре.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    1. не можеш да сравняваш 32" с 42"
    2. не можеш да сравняваш LCD с плазма
    3. stenly прави абсолютно достоверно допускане
    4. "по-лошо" и "по-хубаво" са субективни понятия, така че няма да е зле да обясниш точно по какъв начин образът от вградения плейър ти се струва по-хубав
    5. почти навсякъде хората се оплакват от проблеми с повече от 4-5-6. затова най-добрият плейър е компютъра

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #4

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вk

    Ами все едно образът е със sharpen филтър през компа, т.е. едно като песъчливо се вижда не знам как да обясня, освен да опитам да снимам, но се съмнявам да се види. Това важи и за плазмата, която пробвах.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #5

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    @borisoff,
    та точно във възпроизвеждането на тази остра детайлност (видимата точка на пиксела) без замазки разни е смисъла на телевизора да покаже всеки HD материал. Точно с това всеки вграден плеър не може да се справи и винаги без да могат да се направят корекции в картината, възпроизвежда видео материалите софтуерно меки и замазани, което е истинско дразнещо. Ако искаш РЕАЛНАТА картина, даже и ПОВЕЧЕ трябва да се ориентираш към гледане от компа или мултимедиен плеър през HDMI.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff
    Ами все едно образът е със sharpen филтър през компа, т.е. едно като песъчливо се вижда не знам как да обясня, освен да опитам да снимам, но се съмнявам да се види. Това важи и за плазмата, която пробвах.
    Колега зависи от филма. Преди време гледах концерт на AC/DC и той имаше подобен ефект, но концерта е бил сниман преди доста години (около 10 г.). При заснети през последните години материали този "ефект" го няма. Ефекта е все едно има посипан ситен пясък.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #7

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вk

    Ефекта се получава и при новите филми, например Трансформърс. Наистина може би е поради подобрения добавени от Самсунг на картината през вградения плеър. Най-вероятно може да се постигне и на компютъра с подходящите настройки.

    А някакво мнение по въпрос 2?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    по въпрос 2 писах още по обед това, което знам и намерих (не че най-вероятно и ти не си го намерил и чел де...):

    5. почти навсякъде хората се оплакват от проблеми с повече от 4-5-6. затова най-добрият плейър е компютъра

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #9

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вk

    Явно като съм чел не съм разбрал

    Случайно ми попадна тема за Popcorn A200 и там пишеше, че има по-мощен процесор и може да възпроизвежда такива файлове. Това вярно ли е?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    Плеъри с чип като ка А-200 подкарват клип с reframes 16, че и Profile High@5.1 с висок битрейт.

    По темата за плейване през компютъра. Възможно е да проблема да е в плеъра, драйверите, кодеците. По компютъра има толкова много неща, които да са омазани, че обикновено затова е най-лошия плеър.

    Подозирам, че не си го подкарал в нативната резолюция.

    Под добър плеър се разбира такъв, който не променя изобщо записания материал като цветове, рязкост, детайлност и тн.
    Не помня как беше точно при С650, но при някои модели при гледане с вграден плеър липсват накои настройки на картината и образа не може да се настрои както трябва.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #11

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    За КМPlayer може да пробваш от: десен бутон -> Video (Advanced) -> Preset Quality. Това би трябвало да ти даде добро качесто на картината, включва и разните му там замазвания също .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #12

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    За КМPlayer може да пробваш от: десен бутон -> Video (Advanced) -> Preset Quality. Това би трябвало да ти даде добро качесто на картината, включва и разните му там замазвания също .
    Пробвал съм го и като чели не откривам голяма разлика

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    на теб да не би случайно да ти харесва кино ефектът?

    пробвай да пуснеш филм с VLC и пробвай различните филтри, има десетки...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #14

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вk

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    на теб да не би случайно да ти харесва кино ефектът?

    пробвай да пуснеш филм с VLC и пробвай различните филтри, има десетки...
    Ако имаш предвид кино ефекта при 100Hz, който се получава - не.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #15

    Re:Малко по-лошо качество през PC, сравнено с вградения плеър на Samsung LE-32C650

    Така е и на мен така ми се струва, че на моята плазма качеството на един и същ филм през компа и през SD картата не е еднакво, през SD слота ми изглежда по добро, обаче удобството и бързината през компа печели и не ми се занимава с друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. tx-p50vt50e-3d субтитри на вградения плеър!?
    От buferato във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-14, 20:00
  2. Камера JVC-GR-DX95E лошо качество
    От Bavareca7778 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 09-04-14, 16:45
  3. Лошо качество при връзка на LED TV с компютър чрез DVI-HDMI
    От LexHammer във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 15:01
  4. Отговори: 1
    Последно: 06-07-10, 10:25
  5. лошо качество след AV/DV video capture
    От grossmaul във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-03-06, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе