Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем със Samsung 40C530

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #1

    Проблем със Samsung 40C530

    Телевизора се прецака след като получи "голяма доза ток по hdmi kaбел" .Телевизора беше изключен ,но включен в захранването който се явява разклонител със защита "уж" и при включване на др. електроуред към същият разклонител мрежата в стаята даде на късо.Обра го компютъра(макар че е на друг контакт и разклонител) и май главно видео картата(да се надявам че е само тя) от нея по hdmi кабела до телевизора и резултата е не работещ телевизор на 2 седмици за 1000лв и и съответно не работещо PC с видимо разтопен hdmi жак.
    Въпроса ми има ли някакъв шанс телевизора да не е заминал целия ,свети индикатора за стенд бай ,но телевизора не се пуска ,пробвах да влезна и в сервизното меню ,но не става.И двете неща с в гаранция макар да ме съмнява да е празнят заради токовия удари в понеделник и двете заминават към сервиз и се чудя дали има някакъв начин да извърта нещата в моя полза ,ако ми откажат гаранция и тн ..
    Извън темата -- сериозно обмислям да ми преправят мрежата в апартамента за да не става 2ри път така .

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Направил си поне два неправилни хода:
    1.Включил си електроуред ,явно не електронен, в разклонителя на ТВто.
    2.Компютъра и телевизора трябва да са на един разклонител , а не в различни контакти, защото могат да са на различни кръгове или фази . Това е предпоставка за изгаряне на HDMI входа и без късо.
    Като го за занесеш в МАГАЗИНА , а не в сервиза , кажи ,че просто вечерта си го изключил , а на другия ден си забелязал,че не работи. Не казвай ,че е бил включен към компютър или каквото и да е. Номера може и да мине тъй като не работи целия телевизор , не само HDMI входа и могат да не разберат от къде е дошъл проблема.
    Успех !

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Мерси ,грешките са осъзнати ,но вече късно както се казва .
    Говорих с магазина "Технополис" и те казаха да се обърна към сервиза от гаранционната карта .В моя случай са 3-и КК на Техномаркет които съм избрал и ще посетя утре и Пан сервиз , Битова техника 3 ,не знам дали не бъркам ,но те ми изглеждат най-сериозен сервиз въпреки ,че не харесвам марката .
    Ще се правя на утрепан пък каквото стане ,няма какво да променя вече .

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #4

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Надявам се не си им казал точно какво е станало ? Все пак от магазина са длъжни да ти приемат телевизора и те да го препратят на сервиза , ти нямаш отношения със сервиза , защото не си го купил от там. Поне така е по закон ! След гаранцията вече е друг въпрос, тогава се носи направо в сервиза. Бъди по-твърд , защото тези в сервизите са изкусни манипулатори и гледат и без вина от страна на клиента да го изкарат него виновен за да не уважат гаранцията.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #5

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Ме разбира се ,че не съм им казвал ,просто питах към кои да се обърна към тях или към сервиза и те ми отговориха ,че кадето пише в гаранционната карта и наистина там си пише да се обърнеш към оторизираните сервизи .Нямам намерения да отстъпвам или да не си търся правата ,ще се възползвам максимално и ако трябва и вида ,че нещата не вървят добре може да пробвам и да стимулирам сервиза ,но това само в най-краен случай ,да се надявам, че няма да стигам до него .

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    9
    #6

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Ако няма видими поражения на платката Main Board където са ти HDMI буксите по самата верига като изпушили и повдигнати писти, гръмнали и почернели с нагар елементи ще имаш късмет и никой неможе да докаже как е изгорял, но ако пък има тогава директно гаранцията ти отпада!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    За съжаление колегата ilicha78 се оказа прав и Main borad има нагар и гаранцията естествено не го покрива ,ама какво да се прави уж казаха ,че е само тя ,което пак е някаква положителна новина .Казаха че ще направят запитване колко пари ще е и ще ми кават.
    Иначе търся ето това
    BN94-03985D LE40C530F1W MAIN PCB SAMSUNG , ако някои има идея колко пари ще или дали мога да си закупя или дали някои е продава да казва.Сервиза предположиха нещо около 200лв ама ще видим. Ще пиша за развитието

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    75
    #8

    Re:Проблем със Samsung 40C530


  11. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #9

    Re:Проблем със Samsung 40C530


  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #10

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Мерси и на двамата тези и аз ги бях намерил и те даже са един и същ търг в различните ebay .Ще изчакам официалната цена и тогава ще преценя защото и тази платка е използвана ,но ако надуят мн цената ще се възползвам

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #11

    Re:Проблем със Samsung 40C530

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    1.Включил си електроуред ,явно не електронен, в разклонителя на ТВто.
    Какво означава това, как може да навреди това ?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.
    От Devihem във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-03-12, 11:26
  2. Проблем със SamyGO ChanEdit
    От habib във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-03-11, 22:23
  3. Проблем с връзка м/у PC и LCD
    От DM_777 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-10, 17:57
  4. Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung
    От zhelko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 18-12-07, 19:09
  5. Проблем със субтитри на DVD
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-07, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе