Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #1

    Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Здр 
    Купихме наскоро ТВ SAMSUNG LE-32M73BD -> http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030060 .
    При свързване към РС (през РС вход) картината трепти и не се оправя при промяна на резолюцията (единствено поддържа 60 Hz, когато е свързано РС). Не става и с промяна на настройките от менюто на ТВ. 
    Пробвах и с връзка през DVI изхода на видеокартата (Nvidia 9500) и DVI-HDMI адаптер, но тогава резултата беше плачевен- нито картината пасваше на екрана, нито беше с добра резолюция, нито беше с нормално качество (при висока резолюция не запълва екрана и замазва, при ниска разтегля). Допреди това същото РС беше включено към TV TFT NEO и работи безупречно и през DVI и през VGA.
    Засега съм го оставил на РС входа, но не е това, което трябва да е... Моля за идеи
    Благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Доколкото знам SAMSUNG пишат директно че не поддържат връзка през DVI и DVI-HDMI адаптер. И това е за всички техни модели. Доста странно наистина. Проблемите на SAMSUNG при връзка към PC ме спряха да купя 40 " модел тъй като консултантите не можаха около 40 минути да изкарат свясна картина през VGA входа а в указанието директно пише да не се пробва през HDMI. По мое мнение няма решение на този проблем....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #3

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Преди около седмица пробвахме с един приятел да изкараме картина на Samsung LE-37M87BD от Nvidia 7100GS през DVI-HDMI. Тръгна почти безпроблемно, като единственото което направихме е да зададем 1920х1080 резолюция на тв. В този случай не показваше цялата картина, но това се оправи с маркиране на опция Underscan/Overscan или нещо от сорта беше (не помня точно менютата) в настройките на видеокартата. Тогава образа просто "заспа". След това приятелчето е пускал образ и от ноутбук през PC вход без проблеми, но в резолюция 1440 х нещо си (или някъде в този порядък - картата на ноутбука не е допускала повече).
    Вероятно става дума или за някакъв функционален недостатък на конкретния модел Samsung или за настройки на видеокартата.
    Успех.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #4

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Samsung LE-37M87BD е от новите модели на Samsung и е 1080p. При него се поддържат :
    VESA
    800×600
    1024×768
    1280×1024
    1920×1080
    стандартите през HDMI.
    И купчина други през D-Sub. (Стр. 52 ) от английското ръководство на модела.
    Не така стоят нещата с по стартите модели като LE-32M73BD. При тях ясно е написано че не може да се включва PC през DVI-HDMI.
    Както писах по горе връзката е възножна само през D-Sub. Бих препоръчал качествен RGB кабел и да не е много дълъг! Може и да се пробва с изключване на антента/кабелната и другите входове евентуално.
    Иначе Samsung LE-37M87BD си е страшна машина! За какви пари го взе приятеля ти ако знаеш де?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #5

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Ясно, значи проблема си идва от модела, което е жалко, защото аз бях очарован от работата на въпросния самсунг, колкото и да недолюбвам марката. Просто нямаше никакви проблеми, за които съм чел в другата голяма тема при включване към РС.
    А тв-то приятеля го е взел от тези "refurbished" модели в ТМ, та му излезе 1500 лв. Като за тази цена - перфектен ТВ .
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034873

    Иначе си струва 2600 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028240

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Невероятна цена... Та какво му е refurbished - а? Какво означава на практика? Нещо ударен, дефектен липсва му нещо - изобщо какъв му е проблемаче да го дават 1000 лв отдолу?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #7

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Ами доколкото разбрах, е имал някакви дефекти, може би транспортни. Затова е върнат в завода на Самсунг (или оторизирана фирма). Там проблема е отстранен и е върнат на пазара. Видимо - нищо му няма. Най-много да има някаква драскотина някъде, която така или иначе не сме видели

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #8

    Re: Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung

    Имам LE-32R51 от 1.5г. сменил съм 3 видеокарти за това време 2 нв и 1 ати. Абсолутно никакви проблеми при връзката PC TV.С евтин кабел DVI към HDMI и то 10метра.
    Според мен не правиш нешто като хората или проблема е в настроиките на драиверите на видеото.





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.
    От Devihem във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-03-12, 11:26
  2. LG BD660 проблем със възпроизвеждане на субтири
    От accorde във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-11, 23:41
  3. Проблем с ДЛНА връзка на тв SAMSUNG LE-46C550
    От Inoel във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-11, 16:18
  4. Въпрос към профитата за слънчев панел с п.
    От marian1 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 3
    Последно: 02-03-10, 23:03
  5. проблем със смесител за кухненска мивка!
    От qfata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-08, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе