Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1

    Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Здравейте,

    реших да сменя старото 29" CRT с един нов телевизор и стария да отиде подарък за баба.
    Гледам го от около 2-3 метра. Има и възможност да се сложи по-далеч на стената, но предпочитам да си е на старото място.
    Ще го ползвам главно, за да си гледам филмите от компютъра през DLNA, а в последствие може да си взема и една конзола.
    Това на което държа е DLNA свързаност, Wi-Fi вградено, опреснение поне 200Hz и хубава картина (естествено).

    Първоначално отидох да погледна следните модели:

    Philips 40PFL5507K
    Samsung 40ES6100
    Panasonic TX-L37ET5E
    Sony 37 EX720

    За първия прочетох много хубаво ревю в Digital Versus, но в магазина толкова му бяха набузили цветовете, че изглеждаше ужасно и явно не ме чуха като казах "Само ако може тоя Филипс да го върнете на стандартния режим, защото цветовете са прекалено наситени в момента.". До него седеше един друг Филипс. Верно, че беше по-висока серия, но разликата беше очеизвадна в качеството на цветовете.

    Втория го гледах защото беше на сходна цена, а третия го харесах, защото имаше добри отзиви из нета и беше с технология на пасивно 3д. Не го обаче не можах да го видя в магазина никъде.
    Последния (Сонито) го бях харесал по коледа на някаква промоция и бая му се чудих, а сега видях, че цената е паднала още повече и е станал 1340лв.

    Като отидох обаче, погледнах и 46" телевизори и се зачудих дали не си заслужава да си взема по-голям размер и да си го гледам като на кино.

    Сега в чуденката влизат и Samsung 46D6530 / Samsung 46ES6100, а границата от 1500лв се качи на 2200. Видях и едно Сони от новата серия, но няма очила в комплекта и е 40" за 1700лв. 40 HX750 мисля, че беше модела.

    По принцип 3Д не смятам, че ще гледам толкова, но като е гарга, да е рошава. Бих се прежалил за телевизор без очила в комплекта само и единствено ако си заслужава много по другите параметри. Все пак един чифт очила е 99лв.

    Някой може ли да ми помогне с избора поне малко, че се изгубих из тия модели и спецификации.

    Каква е разликата между Samsung 46D6530 и Samsung 46ES6100? По закърфичената тема разбрах, че втория е по-нов модел. Пък е и по-евтин с 200лв.
    Потърсих и Panasonic ST50 серията, защото я видях в чуждестранните сайтове, но явно в България не са чували за нея.

    Съответно, моделите по-горе, нищо, че са по-малки, ако са хубава серия, мога да погледна и по-големите размери.

    Изобщо, комфортно ли ще е да се гледа 46" телевизор от 2-3 метра?
    Има ли някаква разлика в DLNA чиповете на различните модели или си е просто начин на осъществяване на връзка? При положение, че с DLNA е толкова културно, не ми се занимава с HDMI кабели и други подобни еквилибристики и искам през DLNA да си вървят нещата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #2

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Цитат Първоначално публикувано от w00x
    Първоначално отидох да погледна следните модели:

    Philips 40PFL5507K
    Samsung 40ES6100
    Panasonic TX-L37ET5E
    Sony 37 EX720

    Каква е разликата между Samsung 46D6530 и Samsung 46ES6100? По закърфичената тема разбрах, че втория е по-нов модел. Пък е и по-евтин с 200лв.
    Избирай в същият ред.

    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...UE46D6530WSXXH

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #3

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Панасоника ще го има след 10 тина дни по магазините СТ50 имам предвид. За 42 " бих си взел плазмен нещо от рода на 42GT50 na Panasonic

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Да разбирам, че Филипса е най-хубав, нищо, че картината му беше най-изциклена в магазина? Аз бях почти сигурен, че е от настройките, но все пак, реших да питам...
    1900лв идва 46"-овия. Самсунзите са по 2100-2200, но с включени очила в комплекта.

    Някой има ли наблюдения над тоя модел? Лични. Дизайна му не ме кефи с тоя алуминиев контур, но в крайна сметка - функционалността е важна, а не до толкова дизайна.
    Някой може ли да предложи аналогов модел на Sony, защото за 1600лв вървят HX750, но 40". 46" отива много повече.

    Някой дали има наблюдения и над KDL-46EX720. По коледа гледах 37" модел. 46" струва 1700лв, което е доста добре ако е качествен телевизора..

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #5

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Може да погледнеш и тази плазма, която общо взето се намества в златната среда на това, което търсиш, като цена и възможности---->http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P42ST50E

    Иначе Sony EX720 добър избор, като изключим, че не се представя много добре при 3D материали, говорим за неоригинални такива. Има доста оплаквания от него в този форум и не само. Ако 3D-то не ти е приоритет, телевизора си заслужава, особено на тази цена.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #6

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Тази плазма на Panasonic и аз я гледах, но май ако се спра на нея ще взема 50" варианта. Просто няма междинен и от 42 скача на 50, а вече май се навих за по-голям телевизор.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #7

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Ами тогава се мятай на Sony 46EX720, или Samsung 46ES6100. Samsung 46D6530 е много добър миналогодишен модел, но точно тази серия също е с "проблемно" 3D.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #8

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    А Филипса 5507, който навсякъде хвалят? Какво му е на него?
    Аз 3Д най-вероятно няма да гледам чак толкова много, особено на телевизорите, които нямат очила в комплекта.

    Също така, нещо за новия модел на Сони? 46 HX750?

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Извинявам се, Филипса без да искам съм го пропуснал, просто защото аз лично не съм голям привърженик точно на тази марка. Но модела наистина го хвалят доста във форума и явно има защо.

    Що се отнася до HX750, смятам че цената е прекалено надута за качеството, което предлага.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #10

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    А дали във форума има подбрани клипчета с Full HD формат, които мога да занеса да пробвам на място в магазина. Нещо с много динамика, за да видя дали се справят добре високите херци и нещо с много цветове и детайл. Примерно.

    Имаше преди един диск за DIVX плейърите, който пускаше много формати и вадеше оценка. Той беше за съвместимост. Дали има нещо подобно за избор на телевизор, че тия демо клипове, не че не са хубави, но не са особено динамични, а не искам сенки след образите на по-бързи сцени.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #11

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Цитат Първоначално публикувано от w00x
    А дали във форума има подбрани клипчета с Full HD формат, които мога да занеса да пробвам на място в магазина.
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53379.0.html

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Ще взема да развия някоя шизофрения вече с тия телевизори. Направо ми се завъртя главата.

    В полезрението ми вчера попадна и това LG - LG 47LM660S

    В Техномаркет го дават пакетна цена с Xbox, като Xbox-а излиза подарък.
    Хората пишат, че заради IPS панела, яркостта била ниска, но всичко друго му било ОК. Някой може ли да сподели впечатления?

    В крайна сметка, май се чудя между следните модели (извинете ме, че няма да изпиша целите названия, но ще ме разберете)

    Panasonic 50" ST50
    Philips 46 5507
    Samsung ES6***
    LG 47LM660S

    Не мога да намеря аналога от моделите на Сони, въпреки, че в магазина HX750 предаваше приятна картина, но 46" вариант е прекалено скъп.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #13

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    В темата за LG има доста обсъждане за LM660S (669s/670S/671S са същите с малко по-различен външен дизайн). Няколко човека които сме писали там сме с този модел.
    Има доста добри страни и някои минуси, които за мен са "преглъщаеми" - не ме притесняват много. Например за мен яркостта, или по-точно - контраста е напълно достатъчен - по принцип ме дразни "набримчен" контраст, гледам с настройки съизмерими с околното осветление, за да не ми се уморяват очите и същевременно да има добра гледаемост. Това е лично мнение, разбира се. Знам че мнозина обичат високи стойности на контраста.
    Освен доста доброто качество на картината за мен беше важен добрия плейър както и пасивното 3Д което ми е доста по-поносимо за очите и главата.
    Да не говорим, че според мен - дизайнът на тези серии на LG няма равен даже и сред по-скъпите серии.
    Виж постингите на svetlio1 които според мен са доста обективни - и за добрите и за лошите страни:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg590512
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg590601

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #14

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    подредени
    1. Panasonic 50" ST50
    2. Samsung ES6***
    3. Philips 46 5507
    4. LG 47LM660S

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #15

    Re:Помощ при избор на 3D телевизор / 40-46" / Samsung, Philips, Sony

    Препоръчвам ти да избереш Samsung ES6100, модела е 2012 Slim и е супер добре оборудван

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 40" TV (Samsung или Philips)
    От Николай В. във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-15, 19:42
  2. Отговори: 11
    Последно: 20-01-15, 11:29
  3. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 13:00
  4. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  5. Продавам CRT телевизор Samsung 32" + DVD Philips
    От raziel_bg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-11, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе