Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Добре де , по каква логика мислиш , че проблема ти е в телевизора след като приемника на кабелният ти оператор върши цялата работа по декодиране на сигнала и телевизора ти е просто един монитор? Още повече, каваш, че не на всички канали го има проблема.... викай си техниците от кабелната да си оправят проблема или да си събират приемниците и кабелите и да си ходят.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #17

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Добре де , по каква логика мислиш , че проблема ти е в телевизора след като приемника на кабелният ти оператор върши цялата работа по декодиране на сигнала и телевизора ти е просто един монитор? Още повече, каваш, че не на всички канали го има проблема.... викай си техниците от кабелната да си оправят проблема или да си събират приемниците и кабелите и да си ходят.
    В началото на темата бях писал, че с приемника на оператора няма проблем. Проблемът се появява само като ползвам вградения цифров тунер на телевизора. Аз обче искам точно него да ползвам, а и не ми се иска да съм си купил чисто нов запечатан телевизор, който не работи нормално.

    Update: Отново пробвах кабелната на родата (те са на Близу с Ка модул, докато при мен е без модул и карта), като този път обиколих всички около 180 канала и с тунера на моя телевизор не забелязах проблем. Вече не знам, какво да си мосля:

    - Моята кабелна (TVNET) + друг тунер (Самсунг 19b450 или тунера на кабелната) = няма проблем
    - Кабелната на родата (Близу) + DVB-C на моя телевизор (Самсунг 40EH6030) = няма проблем
    - Моята кабелна (TVNET) + DVB-C на моя телевизор (Самсунг 40EH6030) + галваничен разделител = има проблем

    И още една подробност, която не знам дали е от значение. Направи ми впечатление, че от коаксиалния кабел ме "удря" лек ток, докато при родата този ефект го нямаше.
    Този пост е редактиран от Relute; 09-12-12 в 18:58.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #18

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Надявам се за последно пиша в тази тема :rolleyes:.
    От два дни проблема като че ли изчезна без да парвя нищо. Отдавам го на това, че от кабеларката са си оправили сигнала, въпреки че по никакъв начин не са ме уведомили дали са правили нещо.

    Благодаря на всички които се включиха със съвети по моя проблем.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #19

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    и аз имам същия проблем. Затова и search-нах по критерии "TVNET", защото съм 99% сигурен че е от сигнала на TVNET.
    Притежател съм от 3 дена на нов Samung UE-46ES7000.
    Насича по абс. същия начин. Проблемът се появява произволно във времето. Понякога е ок, но понякога насича много. Най-вече на HD каналите. Тази сутрин даже насичаше и на SD каналите.
    на всички канали:
    ниво на сигнал:100.
    на каналите които насича ми показва активност по Ниво Грешка Бит. На тези които няма проблем няма грешки.
    т.е. качеството на с-ла не е ок, въпреки че силата показва 100.

    Relute, дай ъпдейт. Появявал ли се е пак проблема при теб (след последния ти пост)? Имаш ли някаква допълнителна информация.

    Е, май на мигриране към друг кабелен оператор ми мирише в карайна сметка...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. SONY KDL-40R471ABAEP или SAMSUNG UE-40EH6030
    От ilia_60 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-13, 08:01
  3. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  4. TOSHIBA 40TL938 или SAMSUNG UE-40EH6030 ?
    От marsim във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-13, 21:10
  5. Кабелен тунер!
    От veszxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-11, 13:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе