Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #1

    Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Наскоро си купих въпросния телевизор Samsung 40EH6030, като сложих и последната версия на фърмуеъра 1011, но имам проблем с вградения цифров кабелен тунер (DVB-C). Ползвам услугите на Софийска кабелна компания, a.k.a. TVNET. Тунера намира и показва програмите, но много често има дефекти в картината (квадратчета). По принцип бих отдал този проблем на лош сигнал от оператора, но външния тунер, предоставен ми от кабелната (Synaps chd-3100cx) няма този проблем.

    Прилагам и снимка, която онагледява проблема.

    Example.jpg

    Моля да споделите дали според вас проблемът е в телевизора за да се обърна към сервиза или това може да се оправи с някакви настройки (опитах без особен успех всички варианти на опцията MPEG Noise filter).

    Планирам да занеса телевизора при роднини, които ползват друг оператор, за да видя дали и там ще го има същия проблем, но всеки съвет е добре дошъл.

    Предварително благодаря на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Да разбираме ли, че ползваш CA модул?

    Възможно е проблема да е от него. Със стария фърмуеър имаше ли го този проблем?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #3

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Не ползвам СА модул, т.к. при този опертор е необходим само за платените канали, така че не е от това. Нямам карта нито в ТВ-то нито във външния тунер.

    Със стария фърмуер мисля, че пак го правеше, но не съм сигурен, т.к. много малко ползвах телевизора с него. По-малко от час.

    Благодаря за предположенията.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    78
    #4

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Такива "квадрати" по принцип се получават и от слаб сигнал. Пробвай да пуснеш наново автонастройката.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    По-скоро е от сигнала , СТБ на кабелните оператори са настроени с доста голям толеранс и за това "не усещат" повечето проблеми . Какво ти дава на "инфо" - на моя Самсунг беше със задържане на бутон "инфо" за 10 сек. ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #6

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Пуснах автонастройка наново, но за съжаление без ефект. На инфо силата на сигнала е 97% и на история за грешки няма нищо.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #7

    Отговор: Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Занеси ТВ-то на майстор. Имаш проблем с тунера. При мен също е така и вече чакам трета седмица да ми го ремонтират. Оказа се някаква платка към тунера.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Проблема е в сигнала!!
    Извикай кабелните техници да си го замерят.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #9

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Малко ъпдейт по моя казус.
    Занесох телевизора при роднини, които са с друг кабелен опертор и тествах BTV HD, който обикновено стои включен вкъщи и на който имам проблема (но не само на него). При тях проблемът го нямаше. Сега забелязах и вкъщи, че на моя си опертор проблемът е наличен при певечето канали, но не при всички. За съжаление при родата нямах възможност да тествам повече канали и сега не съм сигурен дали е наличен само на някои честоти (т.е. телевизора има проблем с тях) или просто има "смущения" на тези честоти от оператора.

    Склонен съм да се съглася с обяснението на hristoslav2 (или поне така ми се иска), чието мнение много ценя, но не съм сигурен как да убедя техниците на оператора, че проблемът е при тях. Единственото което си мисля, че може да ги мотивира е, че ако не оправяпт нещата, ще ми се наложи да сменя оператора.
    Този пост е редактиран от Relute; 01-12-12 в 17:39.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Пробвай с подмяна на сплитери и букси , често дават дефекти , но първо тия от кабеларката да си проверят сигнала.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #11

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Днес идва техник от кабелната и първо провери информацията от телевизора - сила на сигнала 97, грешки 0. Видя проблемите в обвраза и каза, че ако има проблем със сигнала, трябва по време на дефектите да изкарва грешки и да играе силата на сигнала. После сменя елементи (сплитери) но единствената разлика беше, че силата на сигнала се смени на 98 или 96.
    После включи някакъв уред на кабела и след малко тестове, каза че проблема локален и идва от друг телевизор във входа, който връщал сигнал по кабела на 50 херца (виждало се на уреда като черти) и от там идвали смущенията. Каза, че ще се опитат да го идентифицират и с някакви филтри да го изолират.

    Надявам се наистина да е това и да успеят да го поправят, но все още не съм на 100% сигурен че не е от тунера на телевизора.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    А не ти ли сложиха галваничен разделител ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #13

    Re: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Не, не ми сложиха, но предполагам, че техника не е имал такъв в себе си, а и за да не слагат на всички във входа, сигурно искат да сложат само при проблемния телевизор.
    Аз като се зачетох за галваничния разделител, реших че е добре да си сложа (за моя сметка), дори и това да не оправи проблема. Ако някой знае къде в София се продава галваничен разделител моля да ме насочи, че в интернет намирам все магазини в провинцията.
    Този пост е редактиран от Relute; 04-12-12 в 22:32.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Би трябвало да има във всеки магазин за сат. техника и за електро части - Конрад и др. подобни

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #15

    Re: Отговор: Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030

    Отново продължение по моя проблем.

    Първо взех за тест един Самсунг 19B450 с кабален тунер и го вързах на моята кабелна. При него въпросния проблем го няма.

    След това видях при родата, че техния оператор им е сложил галваничен изолатор/разделител (или поне според мен е това - виж снимката) и го взех за проба при мен.
    2012-12-09 12.35.10.jpg
    Вързах го на моята кабелна, но проблемът не се оправи .

    От кабелната не са се обаждали и не знам дали са направили нещо по смущенията, които откриха миналата събота, въпреки че казаха, че до седмица ще го оправят.

    Вече си мисля, че след като и с галваничен разделител си го имам проблема и на друг телевизор го няма, сигурно проблемът е с моя телевизор. Той е в гаранция, но не съм много сигурен като го занеса в сервиза, как да им го демонстрирм, при положение, че там едва ли ще имат цифрова кабелна за да им покажа .
    Този пост е редактиран от Relute; 09-12-12 в 14:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. SONY KDL-40R471ABAEP или SAMSUNG UE-40EH6030
    От ilia_60 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-13, 09:01
  3. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  4. TOSHIBA 40TL938 или SAMSUNG UE-40EH6030 ?
    От marsim във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-13, 22:10
  5. Кабелен тунер!
    От veszxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-11, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе