Резултати от 1 до 13 от общо 13

проблем с тв samsung ue-40es6800

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #1

    проблем с тв samsung ue-40es6800

    Здравейте,

    миналата година си закупих телевизор SAMSUNG UE-40ES6800. Нямаше и месец след като беше официално представен в България и продажбата му стартира в Техномаркет. Радвах му се много кратко, няма и 2-3 месеца и проблемите започнаха:
    1. Първо се появи изгорял пиксел на матрицата - обявих проблема пред Техномаркет и съответно в рамките на установеният срок от 1 месец повредата беше отстранена - подмениха матрицата. (за информация покупката стана през м. Май.2012, проблема се появи м. Септември 2012 и през м. Октомври 2012 всичко си беше ОК)
    2. Няколко месеца по-късно или точно през м. Февруари 2013 се появи нов проблем. Когато се гледа 3D филм на екрана се появяват светло сиви петна (това става само на черен фон), същите тези сиви петна - около 4-5 на брой са топли, т.е. слагам си ръката на екрана и където са сивите петна екрана е горещ, а навсякъде другаде е студен. Това с получава само и единствено, когато се гледа 3D филм, по време на нормален филм и гледане не телевизия проблема го няма.
    Та сега - обадих се отново в Техномаркет и хората най-учтиво ми съдействаха за рекламацията, дори ми предложиха да го транспортират от вкъщи до сервиза. И тука почва филма - влязох в сайта на Samsung.com/bg и там намерих национален телефон за рекламации 02/9700970 и от там най-вежливо ми обясниха, че това което им описвам не е проблем. Самсунг били пуснали официално информация към всички свои сервизи за този проблем, според която информация - този казус няма решение и не може да навреди на телевизора. Само за информация добавям, че същият отговор ми дадоха и от сервиза на Самсунг във В. Търново.
    Сега въпроса ми е следният - някой има ли подобен проблем и какво са му обяснили на него. Защото според мен не е редно, когато гледам 3D, когато се появи черен фон да се появяват и сиви петна, а екрана да е горещ.
    Отговора, който ми дадоха е следният: Гледайте си телевизора и не се безпокойте, когато започнат да се появяват сиви петна и при другите цветове се обадете. Засега всичко си е ОК.

    Моля споделете и дайте съвет. Така изглежда, че Самсунг са произвели продукт, за който официално знаят, че има проблем и не могат да го отстранят.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    за съжаление повечето страдаме от този проблем. при някои е по-изявено, при други по-слабо, но всеки с edge led го има. при мен не е толкова силно изявено и не ме дразни.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Т.е. това е нормално, така ли? Ако го знаех това, никога нямаше да си купя такъв телевизор. Мен най-много ме притеснява това, че когато разговарях с представителя на Самсунг ми отговори, че ако промените са само на черен фон - това не е проблем, ако се появят и на другите цветове, тогава си е проблем. Има още година докато изтече гаранцията - дано да се появят дотогава, иначе .......

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #4

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Е кажи ми сега как утре да отида и си купя 46es6530, като ти прочетох темата .
    От 2-3 дни отлагам покупката поради различни други причини, и утре щеше да бъде денят.
    Сега почвам да се замислям.... ама какво друго освен Самсунг.... а и с тая промоция на технополис-а за 46-цата 6530 при промо цена 2000 лв, и -5% като върна един 20 годишен ТВ.....
    Някой доплащал ли е за удължена гаранция, и да го правя ли?
    Ама ако може отговор до утре, че отварям, чета и бягам към магазина

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    За твое успокоение - всички марки са така , технологията (EdgeLED) е виновна и е въпрос на късмет да е по-малко видим въпросния "дефект" .

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #6

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За твое успокоение - всички марки са така , технологията (EdgeLED) е виновна и е въпрос на късмет да е по-малко видим въпросния "дефект" .
    Ами то тогава такива телевизори ще излезе, че е най-добре да си купиш мостра . Пускат ти, гледаш и ....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Ами то тогава такива телевизори ще излезе, че е най-добре да си купиш мостра . Пускат ти, гледаш и ....
    Е, нали искат дизайн и енергоспестяващи телевизори, щото много харчат иначе:rolleyes: Болшинството така избира ... пък и експерт-консултанта и той препоръчва, телевизора да е тънък СМАРТ ЛЕД, а качеството на картината е бонус.
    П.С. Всички тв-та, преди да се платят се тестват в магазина, дори и "магазинера" да твърди, че не е необходимо:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 12-03-13 в 00:19.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #8

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    П.С. Всички електроуреди, преди да се платят се тестват в магазина, дори и "магазинера" да твърди, че не е необходимо:rolleyes:
    За този съвет много много ти благодаря. Да видим, дали ще искат да го отворят обаче .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    За този съвет много много ти благодаря. Да видим, дали ще искат да го отворят обаче .
    Понежи си градски, ще ти дам още един съвет. Преди да го включат, ги накарай да го изнесат от склада в магазина за 20-30 минути, да се климатизира. Понеже в склада е студено и има вероятност да изгори пиксел по-лесно.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Моят телевизор също го тествах в магазина преди покупката. Както каза и колегата отвориха го нов от склада. Аз моят го купих през м. май така, че не беше нужно да чакаме 20-30 минути. Аз си мисля, че при смяната на матрицата в сервиза са ми сложили тази със сивите петна. Съвет към nikolayvarna свали си един 3D филм на флашка и помоли да ти го пуснат на телевизора пред теб. Най-добре дефекта се вижда тогава и избери да ти прехвърлят филма към края - надписите на черен фон се вижда много добре. Успех с покупката!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #11

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    За последния съвет от Biohazard_bg и аз се сетих, но просто не ми остана време, от няколко часа съм горд собственик, ТВ-то тръгна в магазина, не е пробвано на 3 D , и...какъвто късмета. Изсипах го в новия апартамент както е с кашона и нататък като остане време ще му се порадвам. Кофти е да си купиш такъв продукт, и да нямаш място къде да си го сложиш и да му се радваш и проучваш.
    Мерси за съветите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #12

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    аз имам 6800 от както го пуснаха в България.Тези петна ги имам още когато го купих това е неравномерната подсветка на всички тв на самсунг която е много видима при динамичен режим на картината,а при 3д автоматично превключва тв вдинамичен режим.Виждал съм снимка на ес8000 с такива петна!!!!!! при мен се виждат само на черен фон по осъзаемо след 15 20 гледане на 3д. При гледане на телевизия съм си направил настройките така че пощи не се виждат. Даже си мисля че старата матрица ти е била така на 80% но си нямал време да забележиш.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #13

    Отговор: проблем с тв samsung ue-40es6800

    Цитат Първоначално публикувано от Plastic Виж публикацията
    аз имам 6800 от както го пуснаха в България. ..... Даже си мисля че старата матрица ти е била така на 80% но си нямал време да забележиш.
    Моят също го купих две-три седмици, след като ги пуснаха в България, но както казах за много кратко време и мартицата замина. На старата матрица не съм виждал такива сиви петна, гарантирам защото тогава всеки ден му въртях поне по един 3Д филм!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с LED TV Samsung
    От zyklon666 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 18:07
  2. Проблем със TV samsung
    От bobitto във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-11, 17:25
  3. LCD Samsung проблем
    От avoid във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-05-11, 17:52
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Проблем със samsung U 600
    От helios1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 12-02-09, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе