Резултати от 1 до 9 от общо 9

Samsung UE-40J6302

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1

    Samsung UE-40J6302

    Някой има ли въпросния модел? Ако-да, моля, за мнение за модела. Също, ако някой има и Samsung UE-43J5600, може да каже как е.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    8
    #2

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Имам UE-40J6300 (от 3 седмици), който уж е същият - единият бил правен за едно място, другият за друго, но нямало разлика нито в качеството, нито във функциите.

    Та... телевизорът е добър (реални 100Hz), има много хубави цветове и контраст. HD-тата се виждат брутално. Бозите са си бози и на UHD TV да ги пуснеш. Извитият екран е по-скоро естетически красив, отолкото да влияе по някакъв начин на удоволствието от гледането. И все пак, ако застанеш фронтално срещу ТВ, има лек ефект на "обгръщане". Предполагам, ако ТВ е по-голям, ефектът ще се усеща повече. Мръднеш ли леко встрани обаче, забрави да намериш разлика с останалите екрани.

    Звукът също е добър - плътен и изключително силен.

    Функции - хубав браузър, възможност за теглене на приложения. Нещо много важно - можеш да записваш предавания на външна памет. С натискането на един бутон, ТВ започва да записва и във всеки един момент можеш да спреш на пауза, да върнеш назад, да превъртиш и т.н. Голям плюс е вграденият Wi-Fi.

    Недостатъци: 1. Няма 3D 2. Ограничен избор от приложения 3. Няма смарт дистанционно 4. Вътрешната памет е 1GB, която след 1 седмица ползване и 2 инсталирани приложения, се смали до 350MB. Изчистих кеша на браузъра, махнах допълнителните приложения - остана си 350MB. 5. Браузърът не отваря всички стриймове, макар че се справя с някои. Също така, управлението му с дистанционното е можело да бъде измислено значително по-добре (и все пак може да се свържат мишка и клавиатура) 6. След ъпдейт на софтуера, ръководството за употреба (което е налично единствено на самия ТВ) изчезна. Наложи се да върна заводските настройки, за да се появи отново. 7. Wi-Fi в един момент заби тотално, без причина. Оправи се като влязох в recovery mode и направих soft reset.

    Извод: аз съм доволен от ТВ заради красивата картина, качествения звук и приличните смарт функции. Купих го на промоция за 1000лв (+ отделно бонус ваучер 70лв за покупка на друг уред Самсунг) и смятам, че направих изключително добра сделка. Относно недостатъците - те са свързани с неща, които се използват рядко, особено след първоначалната еуфория и интерес.

    ПП: не купувай нищо под 6-та серия.
    Този пост е редактиран от joroace; 08-07-15 в 10:14.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Благодаря за изчерпателното мнение!

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Цитат Първоначално публикувано от joroace Виж публикацията
    реални 100Hz
    Аз знам, че е 50Hz панел... Всичко под 7-ма серия на Samsung тази година е с 50Hz панели. Ако греша, някой да ме поправи...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Не мога да твърдя на 100%, но поне според таблиците в този специализиран сайт, J6300 е със 100 (120 за САЩ) херцов панел:

    Samsung 2015 LED TVs: Reviews and Prices
    Fake Refresh Rate Conversion: Samsung Clear Motion Rate vs Sony MotionFlow vs LG Motion Clarity Index (4-тата таблица "Samsung Motion Rate (2015)")

    UHD телевизорите от 6-та серия са с 50Hz панели.

  7. Novice Аватара на axinia59
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    sofia
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Само не ,,Сони,, .За няколко години си купих три и нищо не става от тях ,плазмата изби цялата на тъмни петна . По- евтините са по-добри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #7

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Цитат Първоначално публикувано от axinia59 Виж публикацията
    Само не ,,Сони,, .За няколко години си купих три и нищо не става от тях ,плазмата изби цялата на тъмни петна . По- евтините са по-добри.
    Бъди конкретен за трите сонита.
    За плазмата - мисля че ти си виновен. Неправилна употреба водеща до прогаряния.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #8

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Не мисля ,че изобщо има предвид плазма тв - за доста хора всичко плоско и тънко е плазма ...

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #9

    Отговор: Samsung UE-40J6302

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... за доста хора всичко плоско и тънко е плазма...
    Това го потвърждавам на 110%... и между другото, много ме дразни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 13:40
  2. PANASONIC TX-L47ET50E vs LG 47LA641S vs SAMSUNG UE-46F6170 vs SAMSUNG UE-46F5000
    От mrowcp във форум LG телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 29-10-13, 21:57
  3. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 22:53
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе