Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ponyasd

Болки в очите от телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1

    Болки в очите от телевизор.

    Имам един Samsung LE 37A656 в спалнята и мислех да го сменя на Черния петък с нещо 32 инчово.
    Спалнята ми е малка ,4/3 и 26 инча мисля че ще е най добре.
    Навремето тоя Самсунг беше близо 1600 лева,но за да не ме болят очите трябва да му сложа подсветката на макс.Иначе от fliкering -a чак главата ме боли.В хола имам Шарп и от него ме болят очите и него съм дал на макс баклайта.
    Работя иначе на монитор Dell с s-pva матрица ,който е flikerfree по целия диапазон на brithness-а,и е направо мехлем за очите и с него съм се родил,на 10 години е сигурно вече,но не съм видял до сега по истински цветове, по дълбоко черно и контраст.
    Въпросът ми е - знаете ли някой модел ТВ ,който да е без гадното трептене по цялата скала ?
    Имам още един въпрос към по компетентните :
    В заводското меню има една нстройка:
    Dimm Type - INT ....или ЕXT или INT_NEG (по тъмно ) и т.н..
    Въпросът ми е , кое от всички да избера ? В смисъл за какво служат тия джаджи ?
    Вие как се борите с болките в очите и какви настройки ползвате ?
    Ето ги мойте ,при които положението е по търпимо :
    Фон.осветление -10
    Контраст-65
    Яркост-40
    Острота-10
    Цвят-45
    Нюанс-50/50
    Телевизора ми е на 3200 часа ако това има някакво значение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    Мм, то на макс подсветка, още повече ще те болят очите и на тъмно...Без ШИМ са високите серии и диагонали на Сони, но трябва да ги тестваш на място. А и 27-29" си е монитор с тунер. Погледни и търси по магазините - този.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    На макс подсветка поне не улавям фликеринга ,и да ти кажа,може и да го има,но с камерата го не виждам.А и ми олеква на очите,иначе когато сваля на 5 или 7 ,за да гледам някой Блу Рей и за два часа после са като понички.
    Отдавна замислям ,и ще го направя ,да си купя хубав 27 инчов монитор без трептене и с тунера от кабеларката да го ползвам за телевизор.Имам си хуваба малка аудиосистема която ще му вържа.
    За маломерните ни стаички от панелките,е супер решение.А и по ме кефи да обхващам с поглед целия екран.
    На село имаме голямо Сони 42 инча и въпреки че хола ни е голям пак ме дразни,в смисъл не очите,щото го гледам от много далече,а просто имам чувството че ТВ то е в комшиите.
    До мен съседа пък има 42 инчово LG в спалнята 3 на 3 което ползва като лампа,и се чудя как не е умрял още от лъчева болест.
    Мисля че оптималния вариант за масовите жилища е 32-ката за хол и 27 за спалня.
    Говорят много за синема ефекта,и кефа да гледаш голям телевизор,но за мен такова нещо не съществува при текущия сигнал който получаваме.
    И от 4 хиляди да си купи човек телвизор като пусне Нова ще гледа парцали по екрана.
    polet одобрява това.

  5. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #4

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    Аз ползвам лсд монитор Филипс-20 инча за компа вече 7-8г. и още на 2-та година съсипах очите и сложих очила с филтър, но явно вече съм за по-голям диоптър, защото пак ме болят.
    Филипса от подписа гледам спокойно без цайси...дори и от метър не съм усетил напън в очите, но е на еко-режим/сензор уж/, заради по-доброто черно.
    Вярно, че си има други кусури, но може би в това отношение Филипс е твоята марка!
    Този пост е редактиран от karambam; 06-12-15 в 21:24.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #5

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    До мен съседа пък има 42 инчово LG в спалнята 3 на 3 което ползва като лампа,и се чудя как не е умрял още от лъчева болест.
    Мисля че оптималния вариант за масовите жилища е 32-ката за хол и 27 за спалня.

    Оптималният вариант се определя от дистанцията на гледане и резолюцията на дисплея.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #6

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    ponyasd май повечето модели на Сони са без pwm. Вземай Сони 32w700C.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    На макс подсветка поне не улавям фликеринга ,и да ти кажа,може и да го има,но с камерата го не виждам.А и ми олеква на очите,иначе когато сваля на 5 или 7 ,за да гледам някой Блу Рей и за два часа после са като понички.
    Отдавна замислям ,и ще го направя ,да си купя хубав 27 инчов монитор без трептене и с тунера от кабеларката да го ползвам за телевизор.Имам си хуваба малка аудиосистема която ще му вържа.
    За маломерните ни стаички от панелките,е супер решение.А и по ме кефи да обхващам с поглед целия екран.
    На село имаме голямо Сони 42 инча и въпреки че хола ни е голям пак ме дразни,в смисъл не очите,щото го гледам от много далече,а просто имам чувството че ТВ то е в комшиите.
    До мен съседа пък има 42 инчово LG в спалнята 3 на 3 което ползва като лампа,и се чудя как не е умрял още от лъчева болест.
    Мисля че оптималния вариант за масовите жилища е 32-ката за хол и 27 за спалня.
    Говорят много за синема ефекта,и кефа да гледаш голям телевизор,но за мен такова нещо не съществува при текущия сигнал който получаваме.
    И от 4 хиляди да си купи човек телвизор като пусне Нова ще гледа парцали по екрана.

    Човече.....това.....звездите ли ти го говорят?.....

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #8

    Отговор: Болки в очите от телевизор.

    Е...всеки отговаря за себе си.Когато играя някоя игра на телевизора от конзолата,го включвам на game mode.Там опцията за подсветка е неактивна.След час време спирам играта и сядам на компа.Поне няколко минути са ми нужни за да мога да фокусирам буквите на монитора.Телевизорите ми не са лоши.Купувал съм винаги горната граница на средния клас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лазерна корекция на очите
    От biro във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 36
    Последно: 18-01-14, 18:54
  2. 3D телевизор
    От hidros във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-12, 10:59
  3. LCD телевизор
    От shanko във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 07-05-10, 20:45
  4. Проблеми с очите ?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 83
    Последно: 01-12-09, 16:50
  5. Не повярвах на очите си
    От zayo bayo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе