Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree6Одобрявам

Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #1

    Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Телевизорът е Samsung 8-ма серия/2016/.Взех го преди два дена и общо взето картината му е чудесна.Единственото нещо,което малко ме притеснява е,че в долния му ляв ъгъл подсветката,като че ли е малко по-силна и на светли сцени има слабо забележими два малко по-светлеещи участъка съвсем долу ниско до рамката в ъгъла.Това от типа на подсветката ли се получава или съм дръпнал "късата клечка" с дефектна матрица?
    Предварително благодаря за отговорите Ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Вероятно е неравномерно осветяване, пусни снимка.
    "Нормално" е за този тип подсветка. Особено, ако е само долу.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    И аз бях чел за възможност за такива "ефекти" при такава подсветка,ама знам ли?Ще се опитам да направя някаква снимка,но едва ли ще се види нещо на нея,защото засега тези по-светли участъци са много слаби/при определени картини,като че ли леко лилавеят/ и само в левия ъгъл.За всеки случай съм записал час в Samsung за посещение на място,да видим те какво ще кажат/операторът на телефона им ми намекна,че може да става въпрос за малко по-стегнат винт на рамката от тази страна/.
    Поразходих се да разгледам и мостри от модела и там на демотата такива ефекти май не забелязах.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Мм, браво на операторът...възможно е. Може да опиташ замяна с друга бройка от търговеца. Ако е от голям физически магазин, до три дни с благосклонността на управителите е възможно.
    Този пост е редактиран от pilot; 12-07-16 в 19:44.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    За всеки случай съм записал час в Samsung за посещение на място,да видим те какво ще кажат/операторът на телефона им ми намекна,че може да става въпрос за малко по-стегнат винт на рамката от тази страна/.
    Поразходих се да разгледам и мостри от модела и там на демотата такива ефекти май не забелязах.
    Браво..трябваха им 7 години да научат как се оправя проблема....Сваля с задният капак и леко се разхлабват болтовете по краищата на видеопанела.
    В заводите често не спазват реда на поставяне и ги пренатягат, което води до деформации на отражателите и дифузьорите. При разхлабване се възстановява правилната геометрия.
    В магазина няма как да видиш проблема - прекалено светло е.
    За това винаги препоръчвам, още първата вечер след покупката да се пусне някаква тъмна сцена(например крайните надписи на филм) и изгаси осветлението в стаята - с цел да се провери за неравномерна подсветка.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-07-16 в 18:23.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Дано има начин да го оправят това нещо в къщи,че TV--то е голям туч с тая тежка метална стойка и хич не ми се ще да го разкомлектовам и да го размъкват нанякъде.Иначе,сега забелязах,че въпросните петна са най-видими,веднага след пускане,след като телевизора е преседял примерно час изключен.След като поработи известно време,подсветката,като че ли почти се нормализира и не е толкова очевидно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Ето и малко снимки на проблема/правени са с 2 мегапикселова камера на телефон и не са много ясни/






    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #8

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Опаковай го и го връщай в магазина.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Утре ги чакам тия от Samsung да дойдат и да го видят на място.Иначе и те ми искаха снимки и се чудиха що още не съм го върнал в 3 дневния срок,за който пък аз не знаех и ...те така.Пък и бях служебно ангажиран тия дни и изтървах срока.Явно ще стават нещата по трудния начин-да си имам и късмета!
    Този пост е редактиран от jordanik; 15-07-16 в 00:58.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #10

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    За купуване по Интернет срока за връщане е 15 дни. Няма значение има ли дефект или не.
    shame одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #11

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Лошото е,че не е взет online,ами е от магазин.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Тъй................,дойдоха специалистите,сложиха си терлици на обувките,гледаха,снимаха и заключиха-ще се сменя панела.Поръчаха го и другата седмица ще го сменят,като сега ще умуват,дали е възможно да го направят в домашни условия или ще го разкарват до сервиза.
    За момента съм стиснал де що имам палци,нещо да не се прецака и тоя път,щото с моя късмет или ще ми се падне "свирка без топче или глуха акула",както се казваше в един стар виц

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от jordanik; 15-07-16 в 14:19.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #12

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Не се притеснявай, дефакто ще си имаш нов телевизор. А и имаш предимство - пускаш дебелите пердета или закриваш прозорците с тъмни одеала и тестваш пред техниците.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #13

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?


    То аз и сега си мислех,че си имам нов Samsung,ама пък друго си е да ти го сглобят пред очите на холната маса.Дано пък наште са по-добри майстори от словаците.
    Ако всичко е точно,отивам и удължавам максимално възможно гаранцията,че с тия кекакви,"дръпнати" електроники,ако не си в гаранция,още утре може да бракуваш TV-то

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Мда, трябваше да го смениш, дори и на 5-я ден щяха да ти го приемат с настояване...Сега гледай новият панел от кой производител е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #15

    Отговор: Samsung UE55-KS8002T-особеност на подсветката или евентуален проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    ...Сега гледай новият панел от кой производител е.
    В смисъл дали панела е на Samsung,или трябва някакви по-специални означения да гледам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Евентуален проблем
    От Julius Caesar във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 30-05-16, 15:31
  2. Евентуален проблем с пералня
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-15, 18:32
  3. Евентуален проблем с инверторен климатик Haier
    От stefarata във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-15, 09:20
  4. DTS евентуален проблем !
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 10-03-15, 23:13
  5. проблем с подсветката на телевизор LG RZ-32LZ55
    От stoyan.a във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе