Резултати от 1 до 7 от общо 7

TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    10
    #1

    TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Здравейте отново. Не съм се появявал от тази тема: https://forum.setcombg.com/ремонт-се...50-b1wxxc.html

    Ще съм щастлив ако някой ми помогне, за което благодаря предварително.
    Телевизорът си работеше, но малко по малко започна да включва по-трудно и по-трудно и един ден спря напълно. От 2014 година седи в склада и сега реших да се заема с него - намерих време.
    Първата ми работа, разбира се, беше да го отворя, за да проверя за подути електолити - нямаше такива. Нищо нагоряло, не намерих и студени спойки. Всъщност, огледах само захранващия блок и тази платка, която е от ляво на него - май отговаря за захранването на дисплея, но не съм сигурен дали е за това.
    Установих, че когато изключа буксата, която тръгва от основното захранване, към това на дисплея - телевизорът дава звуков сигнал, че включва, естествено няма картина. Когато същата букса е включена - само цъка около 5-6 пъти и после нищо. Въпросът е: дали проблемът е в основното захранване или е нещо друго?
    Лошото е, че не знам как да кача снимки - за по-нагледно.
    Редакция: Телевизорът от първата ми тема замина на боклука, иначе сигурно някои части щяха да станат, защото моделите са идентични.
    Този пост е редактиран от OtshelNick; 02-11-16 в 14:01.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Абе човек, ти снимка не можеш да качиш, как въобще си представяш да ремонтираш телевизор? Чудя се да се възхищавам ли на ентусиасти като теб или да се опитвам леко да ги приземявам. Най-добре го занеси в сервиз, защото и този се е запътил след малкото си братче с бързи крачки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Абе човек, ти снимка не можеш да качиш, как въобще си представяш да ремонтираш телевизор? Чудя се да се възхищавам ли на ентусиасти като теб или да се опитвам леко да ги приземявам. Най-добре го занеси в сервиз, защото и този се е запътил след малкото си братче с бързи крачки.
    Тъкмо си мислех, че никой няма да може да ми помогне, но, както винаги, намери се някой,.. който да ми оспами темата. Ако някой поиска снимки - ще кача, ще намеря начин. Не си мисли, че съм толко' „бос“! След като интересът към тази тема е нулев - не виждам смисъл. Не искам да го нося в сервиз, решил съм сам да се оправям, със или без ваша помощ. Оправял съм се и с по-сложни неща от един смотан телевизор, така че... Поздрави!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Цитат Първоначално публикувано от OtshelNick Виж публикацията
    Установих, че когато изключа буксата, която тръгва от основното захранване, към това на дисплея - телевизорът дава звуков сигнал, че включва, естествено няма картина. Когато същата букса е включена - само цъка около 5-6 пъти и после нищо. Въпросът е: дали проблемът е в основното захранване или е нещо друго?
    Лошото е, че не знам как да кача снимки - за по-нагледно.
    Нужно е да замериш изходящото напрежение...
    Трябва ти и сервизното ръководство....
    Samsung PS50C490B3WXXC F76B(HD 3D) C490, Service Manual, Repair Schematics

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Благодаря ти, Hristoslav. Има какво да се научи от този .pdf. Намерих пиновете за измерване на напреженията, но там няма никой, нула. Измерих и двата греца: единият, по-големият, показа 227В на изхода, а другия-нищо, нито на входа-нито на изхода(като съм напълно наясно, че на входа на греца е променливо напрежение, т.е - измерено е коректно). Измерих и двата електролита, те са свързани паралелно-100uF 450V, там ми даде около 380В. Смених всички електролити с нови - пак нищо. Измервах напреженията с изключена букса от Y-Main, иначе само цъка пет пъти и не включва - това има ли някакво значение, ако е НЕ, това означава, че проблемът е захранването. Така ли е? Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #6

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Не знам. Просто предположих някакъв проблем със захранването. Прегледай и Y-main board

    Провери в Youtube за аналогични проблеми- пълно е с видео на подобни ремонти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: TV Samsung PS50C490B3WXXC - не включва

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам. Просто предположих някакъв проблем със захранването. Прегледай и Y-main board

    Провери в Youtube за аналогични проблеми- пълно е с видео на подобни ремонти.
    Гледах доста клипчета в Youtube, но някои от тях са по 40-50 мин. и малко тегаво ми идва, след като накрая разбера, че не се отнася за моя проблем.
    Започнах да се замислям за релетата, след като до греца не идва напрежение, дали не са именно те. Тъй като е вече тъмно, а освтлението ми не е пригодено за подобни ремонти(предпочитам дневна светлина), има ли вероятност да са те? Хората, на които това им е работата най-вероятно ще се досетят от къде може да е проблема, но не и аз. Щом не достига напрежение до греца - няма как да е дребен елемент. Не се вижда и нищо нагоряло. Не намерих студени спойки, скъсани писти - нищо, което поне малко да ме насочи.
    Затова питам, за да не ми се налага да измервам всичко, едно по едно. Разбира се, има елементи, които управляват тези релета, но все още не съм стигнал до тях.
    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung CW29M066V включва и изключва 2 часа?
    От gary във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-16, 16:24
  2. Отговори: 6
    Последно: 12-10-15, 21:02
  3. LG 42LV3400 - не се включва
    От nqmapa във форум LG телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 13-07-15, 09:20
  4. Прозоречен климатик Samsung включва много рядко
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-12, 02:26
  5. Компютъра ми се включва сам?
    От magda във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-05, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе