Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By kokovi4

samsung 7192 проблем със сателитния тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    5
    #1

    samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    здравейте, имам чиния на булсат - в кухнята нямам приемник но има кабел от антената. чинията както се досещате е насочена към хеласат 39Е. проблема е следния : от време на време ми дава сигнал и гледам балканика ,фен ,планета и там свободните канали. но от 5 дена само два има сигнал. когато няма сигнал ми изписва да си проверя източниците ( нямало сигнал- а при сканиране открива каналите)- което е много страно понеже като му дам пълно търсене на сателита на свободните канали ми открива към 160 или 190 канала. смисъл проблема не е от кабела и като дам на запаметените свободни ми дава че няма сигнал.
    много моля ако някой има разрешение на проблема да сподели. телевизора е на няма и седмица а ме нервира прекалено много. благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #2

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    Настрой си антената за по-висок сигнал.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    ще съм ти много благодарен ако споделиш точно как да го направя, понеже вече мислех да го нося в сервиз... предварително ти благодаря

    - - - - - - - - - -

    Да споделя на булсатком приемника сигнала е 87% на каналите. Когато благоволи телевизора да ги пусне ( това от 6 дена се е случило 2) сигнала е над половимата на самия телевизор без приемника на булсата около 75% на око ми се струва. Пуснато е допълнителното усилване на сигнала от менюто на телевизора мисля че беше LBN или нещо такова.
    Този пост е редактиран от zerro; 01-12-18 в 14:25.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #4

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    На приемника на Булсат пусни БНТ1 и на сигнал индикатора гледай долната скала с децибелите(db).Трябва да е над 10db.
    Ako e ok и на приемника не прекъсва, може би има проблем с телевизора.
    Кабелът от чинията до тв. трябва да е директен,без сплитери и подобни.
    Провери и F-конекторите.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    така стигнах до следния извод. когато приемника на булсат ком е включен в мрежата (със кабела от антената или в контакта) -той е в спалнята.- в кухнята нямам сигнал към хелассат, изключа ли го всичко върви на шес.
    След антената съм монтирал на времето високочестотен сплитер на 2450.... за да мога да си местя приемника по стайте .Въпроса ми е следния как да шунтирам тази защита на булсат.... при положение че не искам на втория телевизор да гледам булсат ами свободните канали на хеласат.
    Ако някой ме посъветва ще съм му много благодарен благодаря предварително....

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #6

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    Ако с 1 антена с конвертор с 1 изход искаш да гледаш на няколко устройства, то всички ще гледат само от 1 транспондер. Ако от приемника смениш на друг, на телевизора ще ти покаже -- няма сигнал. Ако искаш да гледаш свободните ти трябва конвертор с 2 извода и телевизора на отделен. Това не е защита на Булсат а особеност на сателитната телевизия.
    ПП . Ако ще е за едната Балканика си я пусни на IPTV и по лесно ще решиш проблема.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    Благодаря за изчерпателния отговор, до колкото разбрах трябва да пусна втори кабел от антената а там да сменя конвертора с двоен. Проблема е че кабела е зазидан в стената. А от един кабел не става ли с някое устройство дето да разклонява или няма...благодаря

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #8

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    Става с един кабел ,ако смениш конвертора със специален такъв-(стакер/уникейбъл),програмиран от Булсат(струва около 60лв.).
    Приемникът на Булс.има настройка за стакер,но ме съмнява телевизора да може да управлява такъв тип конвертор.
    Най-евтино става с двоен конвертор и дупка за новия кабел.(около 10-20лв.)
    Ма нали знаеш,дори свободните канали не излизат безплатно.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: samsung 7192 проблем със сателитния тунер

    Благодаря много. Изчерпателен си. Ще го мисля

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли SAMSUNG LE-32R81BX цифров тунер?
    От belin във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-10-18, 12:07
  2. Samsung Tv със сателитен тунер
    От vanka във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-17, 18:13
  3. Проблем с кабелен тунер Samsung 40EH6030
    От Relute във форум Samsung телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 29-12-12, 21:59
  4. Въпрос за тунер на Samsung UE32D5000
    От witlogic във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-11, 20:41
  5. Въпрос за монитор с тунер Samsung 941MP
    От YG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-02-07, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе