Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #1

    Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Здравейте,

    смених телевизора с нов /Q9FN/ и трябваше да прехвърля техниката на оператора N3 към него - кабелът за антената си го засече, свърза се, но КА модулът с картата, който влиза в Common Interface порта не го засича - пъхам го в отделението, въобще не реагира телевизорът. Сега ловя около 30 програми, тези, които са с картата никакви ги няма. Някой има ли такъв тв и случайно дали е имал подобен проблем.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Нещо не става ясно какво точно "ловиш" - би трябвало да ти открие всички канали при сканиране, а кодираните ще са без картина/звук и ще имаш надпис на екрана , че е е кодиран и да поставиш модул/карта.

    п.п. картата правилно ли я поставяш?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Ловя точно 32 канала, останалите ги няма. На стария Филипс от 2015г. ги имах всичките над 200 канала с модула. Картата я засича, но дотам. Писах на оператора, ако може да помогне. Иначе картата я слагам правилно, да, те стрелките отгоре й ме насочват. Да не би картата да е кодирана само към Филипса, вече всички варианти ми минават през главата. Мога и снимки да направя, но не знам с какво ще помогне, май ще трябва да си дойде на място човек, който разбира от тези работи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #4

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Един познат имаше подобен проблем с А1 на ново лг 6950.Обадихме се,описах проблема и казаха ,че трябва по-нов модул.Дойдоха и го смениха.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Може и това да е, да, благодаря за отговорите..ще пиша, като има развитие.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #6

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Не е това. Колегата в мнение 2 е казал как трябва да е - независимо имаш или нямаш карта и модул - телевизорът (по принцип, не точно този) би трябвало да може да "види" и добави в списъка всички канали. След това, при вече налични канали в списъка, ако превключиш на такъв канал, ще бъде без картина и/или без звук. Тогава вече трябва да се сложи модулът с картата, която съдържа декодиращата информация.

    Ако специално този модел има някаква настройка или софтуерно ограничение да не показва в списъка кодираните канали, ако не е поставен модул с карта - това не го знам, но все пак би трябвало да има и настройка да ги покаже в списъка дори без модул и карта.

    Някои телевизори още при търсене имат настройка какво да търси:

    - само безплатни
    - безплатни + кодирани
    - само кодирани.

    По подразбиране "бързото" може да е настроено да търси само безплатни. Провери внимателно в инструкциите дали има такава настройка. При търсене не използвай "бързо", а използвай "пълно/подробно/за напреднали" или там както е кръстено.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #7

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    При Самсунг първо се настройва ефирен или кабелен източник , после от списъка с наличните кабелни оператори се избира наличния - ако го няма - други , после аналогов или цифров - за цифров - пълно сканиране.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #8

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Доколкото разбирам, при колегата се виждат 32 по този начин - само отключените цифрови. Освен по някаква причина да му сканира само определен участък от обхвата... което с пълно сканиране вече ще е ОК.

    Имам един Филипс 4005, който не хващаше една определена честота с няколко ХД-канала. След доста мъка, се оказа, че проблемът е в станцията на оператора на входа на "скрамблера". Ама това е специфичен частен случай, едва ли тук може да се говори за нещо подобно, щом липсват 80 % от каналите. Нещо в настройките на сканиране не е както трябва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #9

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    От N3 ми отговориха това: Здравейте,трябва да настроите телевизора си.

    Стартовата честота е: 183 000 KHz
    Крайната честота е: 500 000 KHz
    Скорост: 6875 Mbps
    Модулация: 256 QAM
    За тип на търсене се избира мрежа, а ако имате избор на оператор - друг.

    Ще видя какво ще направя и дано наистина това проработи.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #10

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    В зависимост от софтуера на телевизора, може да няма крайна честота, а стартовата да е кръстена "носеща", "основна" или нещо подобно. Обърни внимание и на другите настройки, например ако имаш "стъпка", му задай да търси през 8 мегахерца, а не през 1, макар че това не би трябвало да е от значение, защото целия списък го има в носещата честота 183 мегахерца.

    Браво на оператора, че предава на 256 модулация.

    Не вярвам да не стане, но ако все пак има някакъв проблем - много добре ще е да снимаш отделните екрани с настройки и да качиш снимките, за да видим къде какво не е наред и да подсказваме. Снимай на ниска резолюция, достатъчно е за целта, пък и да не натоварва страницата излишно.

    Успех.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Хора, открих каналите по начина, който са ми описали, над 300 канала ги хвана... Благодаря много за съдействието на всички, ако изникне някой друг проблем по Тв-то, ще отворя друга тема...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #12

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Като споменах, че при нови проблеми ще пиша пак, не очаквах всъщност да е толкова скоро. Вчера при гледане на файл с разширение ."WEBRip.x264.AC3-HUD" през флашка в Андроид Тв Боксче, при финалните надписи забелязах бели хоризонтални черти точно под надписите и от двете страни. Пробвах някакви клипове от Youtube за тест на подсветка и за мъртви пиксели, при които се сменят различни цветове /черно, бяло, сиво, зелено.../, но нищо нередно нямаше там. Имам ли някакъв повод за притеснение и как да тествам по-задълбочено телевизора, ако е възможно. Възможно ли е проблемът да е заради не доброто качество на видео файла и заради това, че е много разпънато и се гледа на 65 инча? Прилагам и 3 снимки:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #13

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Пробвай през плеъра на телевизора (не знам защо ползваш Андроид бокс) и виж дали го има проблема.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #14

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Изписа ми, че не поддържа формата през плеъра на тв-то, а не ми се занимаваше да свалям друг и да го пробвам, та направо през бокса/той е за извънредни случаи/. Довечера ще сваля друго и ще го пробвам през порта на телевизора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Пробвай през плеъра на телевизора (не знам защо ползваш Андроид бокс) и виж дали го има проблема.

    Пробвах с файл през плеъра на телевизора, линии нямаше.
    Този пост е редактиран от cerveau; 16-04-19 в 07:46.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    1
    #15

    Отговор: Проблем с КА модул при Samsumg Q9FN

    Цитат Първоначално публикувано от cerveau Виж публикацията
    Стартовата честота е: 183 000 KHz
    Крайната честота е: 500 000 KHz
    Скорост: 6875 Mbps
    Модулация: 256 QAM
    За тип на търсене се избира мрежа, а ако имате избор на оператор - друг.
    Бих допълнил също така, че е от значение и държавата която се избира в първоначалните настройски след зануляването.
    при Sharp мисля че се посочва Германия.
    В момента съм със Samsung TU8502 и след около десеттина RESET-a на фабричните настройки, уцелих правилната държава - Словения /Германия я няма като опция/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с 49XF8505 и CA модул
    От felipe във форум Sony телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 14-01-19, 16:04
  2. Проблем с CA модул на 49UH8507
    От Joper във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-10-17, 10:28
  3. Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул
    От coOkies във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-17, 08:27
  4. Проблем с CA модул на SONY KDL-55W807CSAEP
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-15, 21:15
  5. Проблем с CA модул на Samsung F6670
    От d_alexiev във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе